ای کوه های رنج تا کی غفلت؟(داستانی واقعی و دردآور)

در این بخش داستانهای کوتاه و آموزنده قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

ای کوه های رنج تا کی غفلت؟(داستانی واقعی و دردآور)

پستتوسط bahar » سه شنبه مهر ماه 18, 1391 12:24 pm

ای کوه های رنج تا کی غفلت؟

این داستانیست واقعی كه ذكر آن بغرض درس و عبرت براى والدین و همچنین فرزندان میباشد.

اواخر سال تحصیلى بود، و تقریبا یكماه به انتهاى سال تحصیلى باقى مانده بود كه پدر دست پسر 17 ساله اش را گرفته و دوان دوان وارد دبیرستان میشود:

پدر: آقاى مدیر، من میخواهم این فرزندم را از مدرسه اخراجش كنید تا او را از این كشور تبعید كنم !

مدیر: چرا؟ همانطور كه می دانى یكماه دیگر به پایان مدرسه باقى نمانده، اگر میشود كمى صبر كنید تا مدرسه تمام شود و سپس این كار را انجام بده

تا یكسالش بهدر نرود. پدر: نه آقاى مدیر، من دیگر از این پسر خسته شدم و میخواهم كه همین الآن او را از این كشور برانم.

مدیر دست پسر بچه جوان را میگیرد و اورا به زاویه اى میكشاند و از او میپرسد كه كه قضیه چیست؟

پسر به مدیر: حدود 8 ماه پیش پدرم ماهواره اى به خانه آورد و من نیز مانند بقیه جوانان حس كنجكاوی را در خود میبینم و میخواستم ببینم كه در این

كانالهاى جدید چه میگذرد پس شبهنگام وقتى كه پدر و مادرم خواب بودند سراغ تلفزیون و كانالهاى جدید میرفتم ولى در بعضى از آن كانالها خیلى

چیزهاى عجیب و غریب میدیدم (مقصود كانالهاى جنس بود) و من به آن عادت كردم و هر شب وقتى كه والدینم خواب بودند سراغ آن كانالها میرفتم،

ولى از آنجاییكه بسیار تحریك میشدم تصمیم به عملى كردن آن اعمال شدم پس دیدم كه آسانترین و نزدیكترین شخص برادر 5 ساله كوچكم بود، پس در

خفاء از پدر و مادر به سراغ او میرفتم و كارهاى فاحشه با او انجام میدادم تا اینكه روزى بى خبر پدرم وارد اتاق شد و من را در آن حالت فاحشه با برادر

كوچكم دید، ولى از آنجاییكه بجز كمى ناسزاگویى و تنبیه زبانى كار دیگرى نكرد پس فكر كردم این كار چندان زشت و نا پسند نیست، پس دوباره كار را

بطور مستمر در هنگام خلوت انجام میدادم، تا اینكه دیشب هنگام مشاهده آان افلام جنسى دوباره تحریك شدم ولى این بار سراغ خواهر 10 ساله ام

رفتم كه خواب بود ولى وقتى به او نزدیك شدم بیدار شد و متوجه كار من شد و جیغ و فریاد زد پس والدین من بیدار شدند و فهمیدند كه قضیه چیست.

اینبار پدر من بسیار عصبانى شد و تصمیم گرفت كه من را از خانه بیرون كند و به كشورى دیگر اخراج كند تا مرا نبیند.

مدیر پس از شنیدن این داستان شرم آور و حیرت انگیز پرونده پسر را نزد پدر آورد و به او گفت كه:

مدیر: چرا شما ماهواره به خانه آورده اى؟ پدر: من آنرا آوردم تا بازیهاى فوتبال و همچنین اخبارهاى ورزشى و اخبار جهان را تماشا كنم.

مدیر: پس این تقصیر تو است كه سبب شدى همراه آن كانالهاى ورزشى كانالهاى جنسى نیز وارد خانه ات كنى و پسرت را گمراه كنى،

این هم  پرونده پسرت پس بروید بیرون !

===============================

پیامبر صلى الله علیه و سلم فرموده است:

"كلكم راع و كلكم مسئول عن رعیته" یعنى: "هر یك از شما مسئول هست و مسئول زیردستان خود هست"

پس اى پدر و مادر عزیزى كه ماهواره را همراه آن كانالهاى مبتذل به خانه میآورید و فكر میكنید كه فرزندانتان ملائكه هستند و نمیتوانند

قفل ماهواره را بشكنند، اگر از همان اول فكر اساسى را براى تربیت فرزندان خود نكنید عاقبت شومى را در راه خود خواهید دید زمانیكه

كار از كار گذشته و دیگر راه برگشت نیست.یك فرد هنگامى كه به سن بلوغ میرسد اندرون او احساسات و هیجانهاى شهوت انگیز موج آسایى

رخ میدهد كه اگر توسط خود شخص و یا تعلیم و تربیت والدین مهار نشود او را به دركات اعمال مبتذل میكشاند، از فیلمهاى جنسى شروع شده

و به فاحشه و مخدرات ممكن است منتها شود.

پس اى والدین عزیز:

شیطان را در گمراهى فرزندانتان یارى ندهید و بخاطر این كانالهاى مبتذل ملائكه را از خانه تان مرانید و از خداى خود بترسید و نگذارید تلویزیون

گروبانگیر شما شود بلكه بایست شما ین دستگاه را كنترل و مهار كنید.

اى جوانان ! بدانید كه شیطان بسیار مكار هست و پله پله یك شخص را به گمراهى میكشاند، ابتدا سعى میكند او را به كفر بكشاند، اگر نتوانست،

او را وادار به گناه كبیره میكند، اگر نشد او را وادار به بدعت میكند، اگر موفق نشد، او را وادار به گناهان صغیره میكند و اگر نشد راههایى از خیر را به

او نشان میدهد تا اینكه او را به یك راه شر بكشاند، پس این لعین هرگز دست بردار نمیشود.

در حدیث صحیح آمده است كه شیطان گفت: "تا روح در دم انسانهاست من آنها را گمراه میكنم،

ولى خداوند در جواب او فرمود: به بزرگى و عظمت خودم، تا جان در تن آنهاست، آنها را میبخشم اگر استغفار كنند.

پس اى والدین گرامی و اى فرزندان عزیز، هر چند مرتكب گناه شوید از استغفار و توبه و بازگشت به پروردگارتان غافل نشوید و درنگ نكنید

تا شیطان به آرزوى خود نرسد.

مصدر: سایت نوار اسلام

IslamTape.Com

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها: 3
ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khozaima (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), nahmadi69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

پستتوسط ghazal66 » سه شنبه مهر ماه 18, 1391 1:44 pm

اللهم ارحمناااااااااااااااا
همین بی توجهی های والدین است که فرزندان را به هلاکت و بدبختی میکشاند.
خداوند همه مان را به صراط مستقیم هدایت بفرماید. آمین
ربنا  لا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَ هَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ  رَحْمَةً إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ

برای نویسنده این مطلب ghazal66 تشکر کننده ها:
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
ghazal66
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 958 بار
تشکر شده: 732 بار
امتياز: 360

پستتوسط smco » چهارشنبه مهر ماه 19, 1391 10:56 am

سلام
تشکر از خواهر گرامی برای مطلب بسیار درد آورشون، واقعا درد آور است این جور صحنه ها، حالا من یه چیز میگم شما یه چیز می شنوید.

کاک یحیی امینی:
ولله تا ایستا ماهوارم نسنگه
نایژم هرکسی ماهواری سند توشی گوناه اویت
بلام اشهدو باالله کم کس هس
کم کس هس ماهواری سندویتو
بو جاریکو دو جار سریکی نه کیشاویته او دیو
جا اگر قلبه کی نخوش نو او کثافت و پیسی او دیو اوینت و تیتو
بلام اگر قلبه کی نخوشو وقته ی سری کیشا او دیو، خوشه ایتر نایه تو.

از خدا می خواهم که هیچ وقت اون طرف رو نبینیم، اما اگه خدای نکرده رفتیم از اونایی باشیم که بر می گردیم.

برای نویسنده این مطلب smco تشکر کننده ها: 2
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
smco
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه تير ماه 7, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 6 بار
تشکر شده: 30 بار
امتياز: 0

پستتوسط bahar » چهارشنبه مهر ماه 19, 1391 4:00 pm

باسلام و تشکر از دوستان عزیز

وتشکر از کاربرگرامی  smco بابت نظری که دادند

ولی ای کاش به فارسی نوشته بودند من کوردی بلد نیستم .

دوستان هرکس می تونه نظر دوستمونو به فارسی بنویسه بسیار ممنون میشم.

موفق باشید .
نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پستتوسط khozaima » چهارشنبه مهر ماه 19, 1391 5:28 pm

کاک یحیی امینی:
به خدا تا حالا ماهواره نخریدم
نمیگم هرکسی ماهواره بخره دچار گناه میشه
اما خدا شاهده که کمتر کسی هست
کمتر کسی هست که ماهواره خریده باشه
برای یکی دو بار هم که شده کانال های اون طرفی رو ندیده باشه
اگر قلبش سالم باشه وقتی کثافت و بداخلاقی های اون طرف رو می بینه فورا برمیگرده
اما اگر قلبش مریض باشه وقتی اون طرف رو میبینه خوشش میاد دیگه بر نمی گرده.

اما با همین لفظی که دوستمون نوشته بود جالب بود دقیقا با لفظ کاک یحیی نوشته بود. الان یه خورده کیفیتش امد پایین.
انا جعلنا ما علی الارض زینه لها لنبلوهم ایهم احسن عملا

برای نویسنده این مطلب khozaima تشکر کننده ها:
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
khozaima
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 4, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 94 بار
تشکر شده: 149 بار
امتياز: 10

پستتوسط bahar » پنج شنبه مهر ماه 20, 1391 11:33 am

باسلام خدمت  برادر گرامی  خزیمه

خیلی خیلی ازتون ممنونم بابت زحمتی که کشیدن برای ترجمه این متن زیبا.

خیلی عالی بود .

حیف نبود این سخن زیبا از کاک یحیی امینی  رو فقط چند نفر بخونن .

من که خیلی لذت بردم .

بازم از کاربران  smco و خزیمه  تشکر می کنم .

حزاکم الله خیرا

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

بازگشت به داستانهای کوتاه و آموزنده

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان