یه سوال از تمامی کاربران

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه فرهنگی و اجتماعی قرار داده می شود

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

یه سوال از تمامی کاربران

پستتوسط sayf » چهارشنبه ارديبهشت ماه 6, 1390 3:34 am

با سلام و تشکر و خسته نباشید خدمت همه ی کاربران و بازدیدکننده های عزیز؛ میخواستم سوالی رو از دوستان بپرسم و اون اینه که:"به نظر شما بهتر نیست که در مقابل مطالبی که میخونیم عکس العمل های فعال تر، موثرتر و پویاتری از خودمون نشون بدیم؟"
منظورم اینه که بهتر نیست وقتی که مطلب یا مطالبی رو هرجایی توی اینترنت میخونیم برداشت یا واکنش خودمون رو نسبت به اون مطلب با نظر دادن تو قسمت نظرات، به نویسنده و سایر بازدیدکنندگان اون مطلب نشون بدیم؟ مخصوصا در تالار گفتمان که اساس فلسفه ی وجودیش همین م�احثات و گفت وگوهاست؟
اگه به سایت های معروف و معتبر دیگه مراجعه کنیم میبینیم که در این سایت ها و بخصوص در تالار گفتمانشون نظرات فراوانی ثبت شده، اما متاسفانه در این سایت خودمون و خیلی از سایت ها و وبلاگ های منطقه ی خودمون این مساله خیلی خیلی کم رنگه که به نظر من مطمئنا مضرات خیلی زیادی داره و در دراز مدت هم میتونه مشکلات خیلی زیادی رو برای سایت و کاربرا و بازدیدکننده هامون ایجاد کنه
اما به نظر من این کار(شرکت در گفتگوها و نظر دادن) چندین فایده داره:

1 برای خودمون:
تمرینی هست برای یادگرفتن عملی و میدانی روش صحیح، عاقلانه، حکیمانه و منصفانه؛

برای کسانی که تابحال تجربه یا علاقه یا جرأت دست به قلم بردن حداقل توی اینترنت نداشتن میتونه تمرین و شروع مناسبی باشه

با نظر دادن و مشارکت در بحث میتونیم خودمونو محک بزنیم و بفهمیم که اولا قدرت فهممون از نوشته های دیگران چقدره و ثانیا(به شرطی که عموم بازدیدکنندگان در نظردادن و یا گفتمان مشارکت کنن) بفهمیم که تا چه حد میتونیم در اون مورد بخصوص نظر درست و مفید بدیم

اگه با دید واقع بینانه و نترس به "مورد انتقاد قرارگرفتن" نگاه کنیم خواهیم دیدکه اگه درمقابل نظر ما انتقادی -چه به حق و چه به ناحق- مطرح شد نه تنها به ما ضرر نمیرسونه بلکه موجب پیشرفت ما هم میشه چراکه باید بدونیم که انسان هرچقدر هم که نابغه باشه اما تا وقتی در معرض امتحان و انتقاد قرار نگیره هرگز نمیتونه مسیر تکامل رو به خوبی طی کنه چراکه بعضی نظرات میتونن مارو متوجه نقطه ضعق یا تفکر نادرستی در خودمون کنن که خودمون تابحال متوجهش نشدیم و اما با رفع و تصحیح اون بسیار پیشرقت میکنیم پس با نظر دادن، خودمونو در مسیر پیشرفت قرار دادیم

2 برای نویسنده مطلب:
اولا بطور کلی و درهرحال نویسنده متوجه میشه که مخاطب نسبت به اون بی تفاوت نیست پس با انگیزه و دقت بیشتری کار میکنه

ثانیا اگه مطلب رو پسندیدیم میتونیم با تایید و تشکر و تشویق خودمون اونو در طی مسیر صحیح پیشرفت تحریک و دلگرم کنیم
و اگه مطلب مورد پسندمون نبود میتونیم با انتثاد و نظر منصفانه ی خودمون نویسنده رو متوجه ضعف یا اشتباهش کنیم و به این صورت اونو از طی مسیر نادرست بازداشتیم

3 برای دیگران:
اگه برداشت یا نکته ی خاص و یا ضعفی در مطلب دیدیم با ثبت اون در نظرات، دیگران رو هم متوجه این نکته کنیم و اونا رو هم از نظرات خودمون بهره مند کنیم و فکر نکنیم که چون من متوجه این نکته شدم پس حتما دیگران هم متوجهش شدن؛ چراکه سلیقه ها، دیدگاه ها، استعدادها و ضرایب هوشی افراد متفاوته و اینا دلایل خوبی برای ادعای ما هستن

با نظر دادن خودمون دیگران رو هم برای شرکت در یک بحث مفید تحریک میکنیم و کسانی رو هم که تابحال جرات حتی اظهار نظر هم نداشتن به نظر دادن تشویق میکنیم

4 فایده ی عام(هم برای خودمون و هم برای نویسنده و بازدیدکنندگان):
اظهار نظر چه مثبت، چه منفی و چه حدوسط، به نفس خودش تمرین و نشونه ای هست برای احساس مسئولیت در جامعه، چراکه همونطور که قبلا هم گفته شد نظر دادن نشونه ی اینه که شخص نسبت به مطالبی که میبینه بی تفاوت نیست بلکه براش مهمه که چه چیزایی در جامعه گفته میشه و مطرح میشه؛ و به اون واکنش نشون میده

فقط باید در آخر بگم که هیچکس مطلقا نباید خودشو دست کم بگیره وگرنه خودش بزرگ ترین خیانت رو به خودش کرده.
امیدوارم از این مطلب راضی باشین
راستی!
حالا واقعا نظرتون در مورد این مطلب چیه؟

برای نویسنده این مطلب sayf تشکر کننده ها:
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه ارديبهشت ماه 5, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 128 بار
تشکر شده: 130 بار
امتياز: 10

پستتوسط sayf » چهارشنبه ارديبهشت ماه 7, 1390 1:41 pm

با عرض سلام مجدد خدمت دوستان
ممکنه تعجب کنید که چطوره که این مطلب که درمورد اهمیت نظر دادن نوشته شده با وجود بازدیدکننده های نسبتا زیاد هنوز حتی یه نفر هم درموردش نظر نداده؟
عرض کنم خدمتتون که ظاهرا دوستان بنده توی خوابگاه شوخیشون گل کرده و خواستن ما رو ضایع کنن و نشون بدن که این مطلب که کلی بازدیدکننده داشته حتی یه نظر هم نداشته.
برای اطمینان از این حرف هم میتونین از مدیر سایت بخواین آی پی هایی رو که این مطلبو بازدید کردن چک کنه. اونوقت متوجه میشین که خیلیاش تکراریه و از همین آی پی خودمه.
خلاصه اینکه من خود از شما دوستان عذرخواهی میکنم و ازتون میخوام که بنده رو از نظرات مفید خودتون بی نصیب نذارید.
با تشکر
نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط Noha » چهارشنبه ارديبهشت ماه 7, 1390 6:15 pm

باسلام خدمت شما و تمام کاربران گرامی
پیشنهاد جالب و مفیدی است در صورتی که مطالب ارسالی جایی برای ارسال پیشنهاد و نظرات داشته باشند(نوشته طوری باشد که قابل اظهار نظر باشد).
در این صورت شخص نتیجه ی کار خویش را بهتر می سنجد.
بااین پیشنهاد موافقم.
راستی چرا شما خودتان تا به حال این کار را انجام نداده اید؟؟(در مورد مطالب تالار گفتمان)
نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط CafeWeb » چهارشنبه ارديبهشت ماه 7, 1390 7:11 pm

با سلام خدمت کاربران گرامی

قبل از هر چیزی از کاربر گرامی Sayf تشکر میکنم برای این پست شون و از دیگر کاربران سایت هم درخواست میکنم برای بالا رفتن کیفیت مطالب سایت ما را با نظرات ارزشمند خود راهنمایی نمایند

عضويت  / ورود

وب سایت پینوس
دینی ، علمی ، فرهنگی - اجتماعی
Www.Penous.Com , http://Www.Penous.ir  ,  http://Www.Penous.Net

واحد خبری پینوس
جدیدترین اخبار پاوه و اورامانات ، ایران و جهان
News.Penous.Com

نماد کاربر
CafeWeb
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 1073 بار
تشکر شده: 906 بار
امتياز: 101619

پستتوسط sayf » چهارشنبه ارديبهشت ماه 7, 1390 10:00 pm

Noha نوشته است:باسلام خدمت شما و تمام کاربران گرامی
پیشنهاد جالب و مفیدی است در صورتی که مطالب ارسالی جایی برای ارسال پیشنهاد و نظرات داشته باشند(نوشته طوری باشد که قابل اظهار نظر باشد).
در این صورت شخص نتیجه ی کار خویش را بهتر می سنجد.
بااین پیشنهاد موافقم.
راستی چرا شما خودتان تا به حال این کار را انجام نداده اید؟؟(در مورد مطالب تالار گفتمان)

با تشکر از شما دوست عزیز
باور کنین که خودم منتطر بودم به عنوان اولین سوال، همینو ازم بپرسن، و اینکه شما این سوالو پرسیدین نشونه ی هشیاری و اهتمام شماس.
اما در جواب باید بگم که راستش من تا قبل از دیروز با یه نام کاربری دیگه وارد سایت میشدم اما میبینین که از دیروز با نام و هویت مشخص شروع به کار کردم
نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط ModireTalar » پنج شنبه ارديبهشت ماه 8, 1390 4:02 pm

سلام
منم که خیلی خیلی موافقم.
بلاخره هر مطلبی هم که در وب سایت مطرح بشه اگر جای انتقاد و پیشنهاد هم  نداشته باشه، جای یک تشکر خشک و خالی که داره 8)
نه؟!

ده سو وه ش بو کاک یه حیا فره به یاگی بی

برای نویسنده این مطلب ModireTalar تشکر کننده ها:
sinsakht (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
ModireTalar
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 633 بار
تشکر شده: 275 بار
امتياز: 2640

پستتوسط sayf » جمعه ارديبهشت ماه 9, 1390 9:12 am

وه ش بی یاخوا کاکه میلاد
قسه کیچت فره وه شه و ریکه نه
ما میخواهیم با بینشی عمیق و صحیح، به سوی پروردگار دعوت دهیم.
نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 9 مهمان