پارک ملت مشهد

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پارک ملت مشهد

پستتوسط amirali96 » شنبه شهريور ماه 3, 1397 10:24 am

پارک ملت مشهد: همانطور که قبلا هم اشاره کردیم برای گردشگران

عضويت  / ورود
جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که یکی از جاذبه های گردشگری مشهد پارک های این شهر می باشد. یکی از مهمترین پارک های مشهد، پارک ملت است، پارک ملت در غرب مشهد قرار دارد که وسایل بازی های متنوع زیادی در این پارک وجود دارد. گفته می شود که چرخ و فلک این پارک هجدهمین چرخ و فلک بزرگ جهان است.

http://www.penous.com/Forum/https://arshinparvaz.com/wp-content/uploads/2018/07/پارک-ملت-مشهد.jpgپارک ملت مشهد
پارک ملت مشهد در کنار بزرگراه وکیل آباد، ضلع شمال غربی تقاطع آزادی قرار دارد. این پارک جزو پارک های قدیمی شهر مشهد به شمار می رود که در زمان سلطنت محمدرضا شاه پهلوی و در سال 1343 در خارج از شهر احداث شد. به دلیل توسعه مناطق شهری این پارک در سال های اخیر در داخل شهر جای گرفت.
ایده ساخت پارک ملت مشهد، توسط دو مهندس انگلیسی مطرح شد و سپس چندین مهندس ایرانی ساخت آن را به دست گرفتند و به اتمام رساندند. مساحت پارک ملت حدود 72 هکتار است. و بیش از 35 هزار درخت مختلف، که بعضی از آن ها قدمتی چند ده ساله دارند در محوطه پارک کاشته شده است که بر زیبایی این پارک می افزاید.

http://www.penous.com/Forum/https://arshinparvaz.com/wp-content/uploads/2018/07/پارک-ملت-مشهد3.jpgدریاچه پارک ملت:
در ضلع شرقی پارک ملت، یک دریاچه وجود دارد و در پشت دریاچه یک مجتمع جانبازان قرار دارد که مرکز نگهداری از جانبازان قطع نخاعی است. زمین های ورزشی پارک ملت در ضلع غربی آن قرار گرفته شده است. که می توان گفت بزرگترین استخر روباز مشهد به مساحت 1250 مترمربع با عمق 3 متر و گنجایش 400 نفر در این قسمت از پارک ملت قرار گرفته شده است.
سایر امکانات رفاهی پارک ملت:
زمین بسکتبال، زمین چمن فوتبال، زمین والیبال، زمین تنیس و پیست اسکی از مجموعه زمین های ورزشی پارک ملت هستند که دور تا دور آن ها نیز مکانی برای دویدن اختصاص داده شده است.

http://www.penous.com/Forum/https://arshinparvaz.com/wp-content/uploads/2018/07/پارک-ملت-مشهد2.jpg

قسمتی در این پارک به نام باغ رز وجود دارد که مکانی سرپوشیده برای استفاده بانوان است و امکانات ورزشی متنوعی برای بانوان در نظر گرفته شده است.
شهربازی پارک ملت:
یک شهربازی در پارک ملت وجود دارد، این بخش از قسمت مرکزی تا قسمت های شرقی پارک را در برگرفته است. شهربازی پارک ملت در سال 1351 احداث شد و اولین شهربازی مشهد به حساب می آید. شهربازی پارک ملت تا به امروز تغییرات زیادی کرده است. چرخ و فلک این پارک قطری به طول 80 متر دارد که هجدهمین چرخ و فلک بزرگ جهان به شمار می رود. چرخ و فلک حدود 250 تن دارد که در سال 1384 به بهره برداری رسید، این چرخ و فلک قادر است در هر دور 450 نفر را تا ارتفاع 80 متر بالا می برد، این چرخ و فلک توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است و این مجموعه اولین دارنده استاندارد تجهیزات شهربازی در کشور بوده است که در سال 1390 عضو اتحادیه IAAPA شد.


http://www.penous.com/Forum/https://arshinparvaz.com/wp-content/uploads/2018/07/پارک-ملت-مشهد4.jpg

در این مجموعه وسایل بازی به سه دسته هیجانی، خانودگی و کودکان، تقسیم می شود. که از این دسته، وسایل هیجانی بسیار پرطرفدار و جذاب به نظر می رسند: اسکیت بورد، آکروجت هوایی، سورتمه، ترن هوایی، تاپ اسپین، تاب گردان، سالتو، حریم وحشت، کشتی دوقلو، فایربال، صندلی فضایی، گردباد و پرواز در آسمان از مجموعه وسایل بازی هیجانی موجود در پارک ملت محسوب می شود.
وسایل بازی کودکان و خانوادگی نیز شامل، قطار دوقلو، کشتی دوقلو، چرخ و فلک، ماشین برقی، کشتی صبا، جامپینگ، آفتاب و مهتاب، تاب کودک، قطار کودک، شاتل بس، موتور کراس، دنیای حیوانات و هلی کوپتر است.
amirali96
کاربر ویژه
کاربر ویژه
 
پست ها : 202
تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 30, 1397 10:42 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان