نکاتی که لازم است پینوسی ها بدانند ...

در این بخش می توانید درد دل ها و حرفای خودتون رو بزنید

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

نکاتی که لازم است پینوسی ها بدانند ...

پستتوسط maysam_b » دوشنبه فروردين ماه 21, 1391 8:52 am

سلام دوستای عزیزم
چیزی رو که میخوام مطرح کنم چیز عجیبی نیست اولش به خودم برمیگرده بعدش به شما ...
پینوس یک سایت گروهی هست و مسلما" قصدش پیشرفت و ترقی و بالا بردن سطح آگاهی های مخاطبانش است پس در این راستا نیازمند آنست که مطالب گوناگونی از منابع مختلف ارائه دهد ؛ خب این سایت چهارصد و خورده ای عضو داره که هر کدوم به نحوی در پینوس فعالیت دارند اما چیزی که حائز اهمیت است اینه که هر کدوم از این اعضاء علی الخصوص مدیران تالارها ، کاربران ویژه ، کاربران فعال و ... میخواهند به نحوی از این مسیر از بقیه جا نمونن و به اون هدفی که چند سطر بالاتر گفتم برسن یعنی پیشرفت و ترقی و افزایش سطح آگاهی .
خود من به شخصه مطالبی رو ارائه میدهم که :
1- مورد رضایت الله و بندگان الله قرار بگیره .
2- خودم به معنای واقعی درکش کرده باشم .
3- تاثیر گذاری اون مطلب رو در مخاطب داشته باشه ( حتی در عنوان گذاری مطلب هم تمام سعیم رو میکنم که مخاطب جذب بشه ) .
4- از منابع معتبر مطلب انتخاب میکنم ( بیشتر از منابعی استفاده میکنم که ارزش بیشتری دارن البته گاهی بعضی از اعضاء خورده میگیرن که این منبع دیگه قدیمی شده مثلا کتاب "لا تحزن" اثر عائض القرنی رو همه خوندن دیگه لازم نیست ازش استفاده کرد اما خیر ، بعضی کتاب ها هرچند قدیمی بشن و از زمان تالیفش خیلی گذشته باشه اما باز تازگی و طراوت خودش رو داره . )
5- هیچ گاه مطالب جنجالی روی سایت نمی گذارم ( چون اصلا معتقد به آن نیستم که مطالب جنجالی بتواند حالا نمیگم به شما اما به خودم کمک کند)
و ...
اما نظراتی که در تالار گفتمان می دهم :
1- نظری میدهم که هم مورد رضایت الله باشد هم دل کسی رو نرنجاند .
2- سعی میکنم در بحثی که مطالعه نداشته ام نظر ندهم چون به نظرم سکوت خیلی بهتر خواهد بود .
3- نقد میکنم اما نه بنحوی که موجب ایجاد کینه بشود اخلاق در نقد خود اصل مهمیه که متاسفانه رعایت نمی شود .
4- زود قضاوت نمیکنم و هیچ گاه کسی رو سرزنش نمیکنم که مطلبی رو از کتابی یا سایتی ارائه داده است ، چراکه میدانم حتما اون مطلب حداقل برای خود فرد با ارزش است البته استثناء دارد که گاهی مطلبی اشتباه است و باید مورد نقد قرار بگیرد .
و ...

هیچ گاه مانع فعالیت در پینوس نشوید چراکه تا این مرحله بخوبی پیشرفته و خواهد رفت ، پلهای محبت و احترام را از پشت سر خودتون خراب نکنید که ساختنش خیلی سخته ...
هر کدام از ما احساس مسئولیت کرده ایم که در پینوس حضور داریم اگر کسانی هستند که برای سرگرمی میایند باید بگویم که پینوس جای سرگرمی نیست و یک سایت علمی فرهنگی اجتماعی دینی است که گاهی برای تنوع عیبی ندارد که مطالب متنوعی در آن دیده بشه ...
امیدوارم پینوسی ها بدونید که خدا در قرآن می فرماید :
"لا یکلف الله نفسا الا وسعها"  و هر کدوم از ما به اندازه وسعت خودمون تکلیف مون رو انجام می دهیم ، اما این رو از یاد نبریم که وسعت میتواند گسترش پیدا کند ...

به امید آنکه شاهد فعالیتی باشیم که همه از آن لذت ببریم نه فقط سری خاصی ...

يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!

برای نویسنده این مطلب maysam_b تشکر کننده ها: 4
SharakamPawa (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), nahmadi69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 193 بار
تشکر شده: 316 بار
امتياز: 80

پستتوسط nahmadi69 » سه شنبه فروردين ماه 21, 1391 12:30 am

سلام کاک میثم جان .
ممنونم از حرفهای قشنگت
در مورد گذاشتن مطلب: همه حرفهات خوب و متین ولی من با اخرین مورد موافق نیستم البته نه اینکه بگم میخواهم که مطالب جدلی باشه. ولی سر بحث رو باز کردن . به چالش کشیدن(البته منطقی) مطالب میتونه هم به نویسنده کمک کنه در مراتب بعدی بهتر بنویسه . هم اینکه میتونه سطح آگاهی نظر دهنده ها رو بالا ببره
در مورد نظردادن همه حرفهات خوب و عالی بود . با تمام وجود قبول دارم .
الدنيا سجن المؤمن وجنّة الكافر، والموت جسر هؤلاء إلى جنّاتهم وجسر هؤلاء إلى جحيمهم

ما الموت إلاّ قنطرة تعبر بكم من البؤس والضّراء إلى الجنان الواسعة، والنعيم الدائم، فأيُّكم يكره أن ينتقل من سجن إلى قصر

برای نویسنده این مطلب nahmadi69 تشکر کننده ها:
maysam_b (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 24, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 148 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 410

پستتوسط maysam_b » سه شنبه فروردين ماه 22, 1391 11:14 am

nahmadi69 نوشته است:من با اخرین مورد موافق نیستم البته نه اینکه بگم میخواهم که مطالب جدلی باشه. ولی سر بحث رو باز کردن . به چالش کشیدن(البته منطقی) مطالب میتونه هم به نویسنده کمک کنه در مراتب بعدی بهتر بنویسه . هم اینکه میتونه سطح آگاهی نظر دهنده ها رو بالا ببره

سلام کاک ناصر عزیز ممنونم از نظرت ؛ واقعیتش منظور من هم همینه که شما میگید مطلب برا بحث وجود داشته باشه که به خوانندگان و خود شخص کمک کنه نه اینکه خدایی نکرده فقط حرف روی کرسی نشوندن باشه ...
يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!

برای نویسنده این مطلب maysam_b تشکر کننده ها:
nahmadi69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 193 بار
تشکر شده: 316 بار
امتياز: 80

بازگشت به خاطرات و روز نوشت ها

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان