.

در این بخش می توانید درد دل ها و حرفای خودتون رو بزنید

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

.

پستتوسط Mmm » شنبه فروردين ماه 19, 1391 11:40 pm

.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Mmm در يکشنبه بهمن ماه 12, 1393 2:52 pm .

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط Ramin » شنبه فروردين ماه 19, 1391 11:59 pm

سلام

واقعأ که متفاوتی !!  یا اصلأ یه جورایی خاصی ...

آها فهمیدم تو خود آقای خاصی !!!...

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ramin در دوشنبه فروردين ماه 21, 1391 12:14 pm .
وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ...
نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 22, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 945 بار
تشکر شده: 1633 بار
امتياز: 2940

پستتوسط nahmadi69 » يکشنبه فروردين ماه 20, 1391 12:14 pm

بازهم سلام کاک متین جان
راستش من خودم هم از بحث کردن خوشم میاد ولی اینکه مطالبو نخونم به نظرم یه کم نامردیه . باید همه رو بخونیم ما باید همه رو به بحث بکشیم اینکه اونها نمیان تو ممطالب بحث کنن یعنی متین و ناصر و.... شما بیای سر بحثو باز کنین . گفتم و باز هم میگم . من اومدم تو این سایت که یاد بگیرم . نوشتنو یاد بگیرم . خوندنو.  یاد بگیرم چطوری انتقاد کنم. یاد بگیرم چطور با دیگران باشم . ولی اولین بار که اومدم جای یه بحث داغ و جالب رو خالی دیدم . و تا اونجایی که دستم میرسید گفتم که همچین خلایی وجود داره
امیدوارم یه روز همه وقتی مطلب میذارن . بیشتر به جای تشکر سوال بپرسن چون سوال کلید یادگرفتنه

برای نویسنده این مطلب nahmadi69 تشکر کننده ها:
abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 24, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 148 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 410

پستتوسط maysam_b » يکشنبه فروردين ماه 20, 1391 5:12 pm

سلام
کاک متین ممنون از پستی که گذاشتی
من خودم به شخصه خیلی از بحث های جنجالی خوشم نمیاد چونکه در واقع خیری در آن نمی بینم اما گاهی بعضی بحث ها وجود دارد که به قول شما آدم رو وادار به تحقیق میکنه که به نظر من نمیشه نامشو گذاشت جنجالی ! مثلا همون بحثی که چند هفته پیش خودتون گذاشته بودید "روشهای کسر بدعت از سنّت" . به نظر من این بحثی بود که اغلب کاربرها رو مجبور به مطالعه و تحقیق کرد .
امیدوارم پتانسیلهای پینوسی ها با ارائه چنین بحثهایی آزاد بشه اما :
یادتون باشه جای بحث های اخلاقی خالی نمونه چراکه اخلاق در خیلی جاها حرف اول رو میزنه ...
به امید کسب رضایت خداوند ..
یه نکته برای خودم میگم اگه شما هم خواستید به خودتون بگید :
میثم بهرامی یادت نره که پینوس و کلا زیستن برای کسب رضایت الله است نکنه بخاطر یه چیز حالا مثلا پینوس دل کسی رو برنجونی .. میثم یادت نره چرا خداوند خلقت کرده یادت نره چیزی بنویسی که خدا خوشش بیاد که سر اون نوشته ات خدا ازت ناراحت نشه .. کلا یادت نره مقصود خالق است و بس .

يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!

برای نویسنده این مطلب maysam_b تشکر کننده ها:
nahmadi69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 193 بار
تشکر شده: 316 بار
امتياز: 80

پستتوسط Naser » يکشنبه فروردين ماه 20, 1391 8:48 pm

بسم الله

سلام

كاك متين! جاي افتخار داره كه تونستم دهان ناقدي مثل شما را سرويس كنم !!  :!:

من هم معتقدم به بحث كردن، اظهار نظر كردن و تحقيق و تفحص.... اما يك سري موانع وجود دارند.

يك سري از مشكلاتي كه خود بنده هم با آن مواجهم، اين است كه فرصت كافي براي مطالعه ي عميق و به درد بخور ندارم. مثلا در همان بحث سكولاريسم چند منبع رو داشتم مطالعه مي كردم، اما نرسيدم كه آنها را بخوانم. {حتي در تعطيلات نوروز} يك روز كار بيرون رو انجام دادن، يك شب مهمان آمدن و چند روز مراسم فاتحه خواني و يك روز بيمارستان و ....... نگذاشت كه واقعا يك بحث كارآمد داشته باشيم. مي توانستم نظر بدهم. اما چه فايده داشت اگر نظري آبكي و بي اساس مي بود؟ {در حالي كه خودم هم مي دانستم اطلاعات كافي درباره ي موضوع ندارم}

الان هم درس هاي مشكل دانشگاه به نوعي نميگذارد، كلاس هاي ساعت 7 صبح، تيپ زندگي دانشجويي (پخت و پز و شستن و ...)، سر و كله زدن با هم اتاقي و ....

البته مي خواهم يك تجديد نظري بكنم درباره ي حضورم در اينجا كه تا چه حد توانسته ام، مفيد واقع شوم. شايد براي هميشه از دوستان در پينوس خداحافظي بكنم و شايد هم نكنم و ...

اين فعلا بماند...

{فقط يك مطلب نيمه آماده دارم كه در يه فرصت تايپ و روي سايت قرار ميدهم}
-------------------------------

اما يك سري ديگر از مشكلاتي كه ما داريم، اين است كه بعضي از دوستان به "حقيقت" رسيده اند !!

و كوچكترين نقصي در كار دين و عالمان و ...ي دين نميبينند.

حاضر نيستند كوچكترين نقدي را وارد كنند به پيامبر و اصحابشان و تابعين و بزرگان از قديم تا جديد و امام شافعي و حسن بصري ... و حتي امثال دكتر قرضاوي و غزالي و عائض القرني و ....

(كه بنده شكي در عالم بودن و خير خواه بودن و ... اين بزرگان ندارم. خاك پاي آنان توتياي چشم ماست}

اما مي شود درباره ي آن ها و نظرياتشان بحث كرد.

گاهاً مي ترسم از اينكه حتي كاربري اين كاربران اين سايت را مورد خطاب قرار بدهم و مستقيما با او به مباحثه بپردازم. زيرا مي دانم به چالش كشيدن شخصيت هايي كه دوستش مي دارند، آنها را مي شوراند و حق هم دارند.

هر وقت از اسلام انتقاد بشود، ياد شعر اقبال لاهوري مي افتند {تازه اگر آن را شنيده باشند!!} كه :اسلام به ذات خود ندارد عیبی-هر عیب که هست در مسلمانی ماست

بله! ندارد! اما در شيوه ي پياده كردن اسلام چطور؟! از مسلمانان چطور؟ و .........
{احتمالا بگويند: ما به گذشتگان كاري نداريم و الان آنها در پناه رحمت خداوند هستند و...}

راستش بنده ادبيات حرف زدن با اينگونه افراد را بلد نيستم. نمي دانم.

بسياري از دوستان حاضر در سايت (كه از روي نوشته هايشان معلوم است) اينگونه به نظر مي رسند.

و در اينجا،‌اگر هم جا براي نوشتن مطالب فكري هم باشد (كه ظاهرا هست) ؛ اما از آن هيچ استقبالي نمي شود. (در حد 2 نفر. يكي متين و ديگري متغير است!!)

حتي در مورد مطالب ادبي و هنري هم همينطور.

بادم هست يكبار براي اينكه دوستان را به فكر كردن و حرف زدن بياورم، يكي از بهترين عكس هاي جنگ ويتنام را آوردم كه مادري 4 فرزندش را با هراس داشت از رودخانه مي گذراند. در پايان سوالي مطرح كردم " در وصف جنگ، چه مي توان گفت؟ "

و هيچ جوابي داده نشد.

اما بيشتر دوستان در حال كپي كردن داستان هاي عبرت انگيز ( و واقعا عبرت انگيز...) و سرنوشت هاي عجيب و دردناك از سايت هاي ديگه اي هستند كه اون سايت هاي همه چيز توشون پيدا ميشه!!

نهايتا از كتاب دكتر عائض القرني و محمد غزالي (درود خداوند بر آنان) مطلبي را مي آورند. {كه اين خود نشانه ي خوبي نيست. چرا كتاب " لا تحزن " آنقدر مقبول مردم افتاده است، به نظر من، خود داستاني بس عميق دارد و جاي بحث..- كه فعلا بماند براي آينده)

بشتر كتاب هايي كه در بخش معرفي كتاب، معرفي شده بودند، از عمرو خالد بودن!

اگر اينطوري پيش رود، جمادت فكري پيدا مي كنيم. ديگر حرف كسي را قبول نمي كنيم و حتي گوش نمي دهيم كه ديگران چه مي گويند... در حالي كه ما انسان ها از روز ازل با كائنات، دست صلح و آشتي داده بوديم... ----- از مشكلات به حقيقت رسيدن، يكيشان همين است. «عدم نياز» به خيلي از فلاسفه و انديشمندان و هنرمندان و نويسندگان و كارگردانان!! و ......

جا داشت بسياري از مطالب دكتر عبدالكريم سروش و سروش دباغ و دكتر آرش نراقي و دكتر فنايي و ...اينجا خوانده ميشد و بحث ميشد و ... {حالا دكارت و هيوم و اسپينوزا و .... بماند}

اوايل قصد نداشتم شروع كنم به انتقاد، ولي خب ترس رو كنار گذاشتم و نوشتم..

خلاصه اينكه: بيشتر مشكلات سايت، ناشي از تفكر نادرست ماست. (به زبان كردي: بيرو بو چوون)

حرف زياد دارم. واقعا زياد! اما فعلا همين كافي است.

اميدوارم دوستان نرنجيده باشند. اگر هم برنجند، خداوند مي داند كه قصد من را در دلم... كه چيست.

دوباره طلب حلاليت مي كنم و تمنا دارم كه مرا ببخشند، در آخرت، همه ي ما، نيازمند بخشش خواهيم بود........

والسلام

برای نویسنده این مطلب Naser تشکر کننده ها:
asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
Naser
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه شهريور ماه 24, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 40 بار
تشکر شده: 125 بار
امتياز: 20

پستتوسط maysam_b » يکشنبه فروردين ماه 20, 1391 9:18 pm

Naser نوشته است:

اما بيشتر دوستان در حال كپي كردن داستان هاي عبرت انگيز ( و واقعا عبرت انگيز...) و سرنوشت هاي عجيب و دردناك از سايت هاي ديگه اي هستند كه اون سايت هاي همه چيز توشون پيدا ميشه!!

نهايتا از كتاب دكتر عائض القرني و محمد غزالي (درود خداوند بر آنان) مطلبي را مي آورند. {كه اين خود نشانه ي خوبي نيست. چرا كتاب " لا تحزن " آنقدر مقبول مردم افتاده است، به نظر من، خود داستاني بس عميق دارد و جاي بحث..- كه فعلا بماند براي آينده)

اميدوارم دوستان نرنجيده باشند. اگر هم برنجند، خداوند مي داند كه قصد من را در دلم... كه چيست.

دوباره طلب حلاليت مي كنم و تمنا دارم كه مرا ببخشند، در آخرت، همه ي ما، نيازمند بخشش خواهيم بود........

والسلام

اولا جواب سلامت را می دهم : علیک سلام
سپس در مورد مطالبی که به من مربوط میشود باید دفاعیاتی را وارد بکنم و بگویم کاک ناصر ، نقد را نمی پذیرم البته همین قسمتی که نقل کردی چراکه به من مربوط می شود .
آنجا که نوشته ای داستان های عبرت انگیز و سرنوشت هاي عجيب و دردناك از سايت هاي ديگه اي آورده اند باید بگویم " سرنوشت هاي عجيب و دردناك" از قلم خود بنده بوده و هیچوقت نمی گذارم که شما این چنین به من توهین کنید و من را متهم به کپی کردن آن از سایت بکنید ، این یک .
دومی اینکه به نظر من استفاده از کتاب های نویسندگان توانا در پینوس هیچگونه ممانعتی ندارد و خیلی هم خوب است چراکه مطالب این نویسندگان برای جوانانی همچون من و شما جای پند و اندرز است البته اگه بخوایم که ظاهراً ...
و مطلب آخر اینکه بزرگی می گوید دل بدست آوردن سخت است اما دل شکستن خیلی راحت است و شما بعد از اینکه دل را می شکنید تازه می گویید حلالم کنید .

از ته دل ازتان ناراحت شدم در پناه الله باشید .

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط abdolmahdi » يکشنبه فروردين ماه 20, 1391 11:36 pm

سلام بر جناب كاك متين
ازاينكه نسبت به حقير ابراز لطف فرموديد متشكرم ، ازاينكه بافاصله به سايت سر مي زنم نتوانستم زودتر تشكر كنم.
در پستهاي شما چندبار نسبت به ممنوعيت اسمي كه روي خود گذاشته ام(عبدالمهدي)  اشاره كرديد ولي متاسفانه منظور شما را نفهميدم ودر آخرين مطلب « روشهاي كسر بدعت» خواستم بيشتر توضيح دهيد ولي جوابي نيامد لذا اگر مايليد اشكالتان را روشنتر بفرماييد تا متوجه منظورتان بشوم.
ممنون :)
نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 17, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 35 بار
امتياز: 130

پستتوسط asra » دوشنبه فروردين ماه 20, 1391 12:21 am

با سلام خدمت دوستان پینووسی
لطفا و خواهشا به خاطر نظر ندادن و یا عکس العملای دوستان از نذاشتن مطالب و موضوعات لازم و به روز دست نکشین
تو هر جا و مکانی هم موافقانی هستن هم مخالفا و هم دسته سومی با نظرات خنثی
بدون سوگیری به هرچیزی مطالبی را که احساس میکنید لازم و حتی ضروری هستند رو تو پینووس بذارید
نذارین پینووس بی رونق بشه و "بی بش" از مطالب عالمانه تون
اگه حتی یکی هم بتونه در حد خوندن بهره ببره شما تونستین کار خودتونو پیش ببرین
یه چیز دیگه بگم شما دوستان از بس منتظر نظرات عالمانه و سطح بالا و در شان خودتون هستین که با این کارتون باعث شدین یکی مثل من که خیلی جاها دوس دارم نظر بدم یا سوال بپرسم به خاطر عکس العمل شما و ترس از اینکه نظر جالبی ندونین نظرمو بیشتر وقتا به خودم اجازه نمیدم حرفی بزنم و در حد خوندن مطلب و ارسال تشکر موضوع رو ختم به خیرش میکنم که از طرف دوستان بی نظر خونده نشم
متاسفانه جو سایت رو خیلی از دوستان به گونه ایی پیش بردن که اجازه ی اظهارنظر و نقد و... برا یکی مثل من نمونده
در اخر
خب من با این هدف اومدم تو پینووس که یاد بگیرم
پس منتظرم
هیچ وقت و هیچ گاه به هیچ وجه با دلایل خاص خودتون مارو از زدن مطالب مفیدتون بی بهره نکنید
ممنون که همچین موضوعی رو پیش کشیدین که منم بتونم راحت حرفمو بزنم :)
عارفان علم عاشق می شوند* بهترين مردم معلم می شوند* عشق با دانش متمم می شود*  هر که عاشق شد معلم می شود*

برای نویسنده این مطلب asra تشکر کننده ها: 2
Naser (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
asra
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 1, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 319 بار
تشکر شده: 191 بار
امتياز: 30

پستتوسط Mmm » دوشنبه فروردين ماه 20, 1391 1:32 am

کاک رامین جان، خودت از همه خاص تر و عزیز تری! 8)

کاک ناصر (احمدی) عزیز؛ ممنون که نظر دادی!!

کاک میثم دلنازک از شما هم ممنونم که در نظرات شرکت کردی.ولی مقداری قضیه رو جدی گرفتی و احساس میکنم یکم هم نسبت به نظر کاک ناصر سلیمی تند رفتی؛ قطعا مطمئنم که ایشون منظورشون اصلا مطالبِ شما یا فردِ خاصی نبوده، و بصورتِ کلی در موردِ مطالبِ همه نظرشون رو دادن! به هر حال امیدوارم کینه ای پیش نیاد و اگر هم اومده بخاطر خدا برطرف بشه.

کاک ناصر سلیمی عزیز،نظرت کاملا بابِ میلم بود!! ای کاش چندتا از مباحثِ مطرح شده توسط دکتر عبدالکریم سروش رو با هم بررسی میکردیم،چندتا از مباحثِ مطرح شده توسط استاد احمد مفتی زاده رو بررسی میکردیم. افکار و نظریاتِ  اندیشمندانی مثل: گیدنز،نیچه ،وبر، مارکس و... رو تحلیل میکردیم!!
ولی نه!!!! هنوز واسه این حرفا زودمونه!! ما هنوز جزو اون دسته از افرادی هستیم که بدونِ اینکه مطالعه ای در موردِ زندگینامه و دیدگاههای این صاحبفکران داشته باشیم، اونها رو تذمیم و تقبیح میکنیم!!
طرف توی یکی از کتابهای فلان عالم مسلمان خونده که مارکس یک ملحد بوده!! فورا میاد همه جا رو پر میکنه که آره مارکس کافر بوده و جهنمیه و ضد دین بوده و این چیزا؛ یا مثلا توی یه مجلس نشسته، چهارتا جمله در موردِ نیچه میشنوه بلافاصله میاد در مورد کل زندگی و سرنوشتِ نیچه حکم صادر میکنه!!
کسی نیست بهش بگه آخه برادر من، آخه نفس من،آخه هرچی کسه من، آخه چرا بدونِ علم حکم صادر میکنی؟ مگه چندتا از نظریاتِ مارکس رو خوندی؟ چندتا از کتابهاش رو خوندی؟؟ اصلا میدونی مارکس متولد و متوفی چه سالیه؟ میدونی توی چه نوع جامعه ای بزرگ شده؟؟ آخه چه مغلوم اگه تو هم توی شرایط مارکس بزرگ میشدی همین دیدگاههای اون رو نمیداشتی؟!!
به هرحال من نمیخوام بگم مریدِ مارکس هستم!! منظورم از این حرفا اینه که بدونِ علم در مورد هیچ شخصیتی حرف نزنیم، حکم ندیم!!
بخدا باید اون دنیا جلوی خدا و جلوی مارکس جواب پس بدی!!
بیخیال!!
کاک ناصر، بازم ممنونم که شرکت کردی.

بنده ی مهدی جان سلام!! خداییش این بحث رو هم منحرف نکن!! برو توی همون مطلب منتظر باش، خودم میام بهت سر میزنم و در این باره بحث میکنیم! :!:

أسرا خانم، اگه من از اون دسته ای بودم که  احساس کردید  عکس العمل نامطلوبی به نظراتتون میدم، از صمیم قلب عذر میخوام.
اگه من کاری کردم که دیگران از نظر دادن توی مطالبم پشیمون شدن و بخاطر بعضی مسائل ترجیح دادن که نظر ندن تا مبادا نظرشون رو بی ارزش جلوه بدم، واقــــــــــعـــــــــــا از صمیم قلب برای خودم متاسفم و اگر فضای شک و تردید رو درست کردم و به دوستانم تو ذوقی زدم قطعا مرتکبِ اشتباهِ بزرگی شدم و حتی خودم رو گناهکار میدونم.....  صادقانه و عاجزانه ازشون عذر خواهی میکنم. 8O

در ضمن یکی دیگه رو که نظراتش برام فوق العاده جالبه، کاک ارشاد بادفر هستش.(ershad).
نمیدونم چطور شد که از قلم انداختمش!خیلی هم دوستش دارم(از صمیم قلب)! :P  8)

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط nahmadi69 » دوشنبه فروردين ماه 20, 1391 2:00 am

سلام  خدمت همه عزيزان بخصوص كاك متين كه هميشه هستن
من با تمام وجود با كاك ناصر موافقم نبايد مطالبمون محدود بشه به يه كتاب يا جندتا كتاب .وقتي مطلب مينوسيم يا نظر ميديم  بايد بخونيم مطالعه كنيم . مثلا قسمت ديني قسمت سيره نوشن با محوريت دوتا كتاب خيلي كارشونو  قبول ندارم . جون ادمو محدود ميكنه نبايد مرز معلوم كنن .
داد اسرا كفتن از اين ميترسن كه نظراتشون  رو بد برداشت كنن . به نظر من بايد كفت جه سوال باشه جه انتقاد . جون وقتي سوال ميكني يعني ميخواهي ياد بكيري وقتي انتقاد ميكني داري بة طرف كمك ميكني كه بهتر بنويسه . جيز بدي وجود ندارة كة ازش بترسي .  
كاك متين خودمو كشتم تا اينو تو بحث تركية بكم همه يه جيز ديكه مي فهميدن . اخرش تسليم شدم :D  :D
كاك ارشاد كه استاد همه ما هستن

برای نویسنده این مطلب nahmadi69 تشکر کننده ها:
Naser (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 24, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 148 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 410

پستتوسط maysam_b » دوشنبه فروردين ماه 21, 1391 9:05 am

matin نوشته است:

کاک میثم دلنازک از شما هم ممنونم که در نظرات شرکت کردی.ولی مقداری قضیه رو جدی گرفتی و احساس میکنم یکم هم نسبت به نظر کاک ناصر سلیمی تند رفتی؛ قطعا مطمئنم که ایشون منظورشون اصلا مطالبِ شما یا فردِ خاصی نبوده، و بصورتِ کلی در موردِ مطالبِ همه نظرشون رو دادن! به هر حال امیدوارم کینه ای پیش نیاد و اگر هم اومده بخاطر خدا برطرف بشه.

کاک متین منم از شما ممنونم اما خود کاک ناصر اشاره به مطلب این بنده حقیر  یعنی " سرنوشت عجیب اما دردناک " داشته اند و گفته اند که من این مطلب رو از سایتی دیگر گرفته ام در حالی که این چنین نیست و اگر هم بر فرض این چنین باشد که ایشون می فرمایند آیا غیر از این است که نیت من رضایت الله بوده و بس ؛ بعدش اگه جدی نیست باید بگم اشتباه کردم که در پینوس عضو شده ام چون به نظر بنده موضوعاتی که جدی نیستند باید از زندگی حذف بشن اما میدانم که پینوس فقط کاک ناصر و غیر نیست ...

و انشاءالله کینه پیش نیومده و نخواهد اومد اما فقط یه خورده از کاک ناصر بخاطر قضاوتشون ناراحت شدم همین !!

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط sondos » شنبه فروردين ماه 26, 1391 11:47 am

با سلام خدمت همگی.
ممنونم از کاک متین،کاک ناصر و بقیه کاربران گرامی وبه خاطر گفتن حرفایی که مطرح کردنشون واقعا لازم بود.
به عنوان عضوی از پینوس که به خاطر دغدغه های مختلف نمی تونم خیلی توی پینوس فعال باشم و یک سری از انتقادات به من هم وارده، با یک سری از حرفاتون موافقم و با یک سری مخالف:
با اینکه خلأ موضوعات غیر کلیشه ای و جدیدو مباحثی که  آدم رو به تحقیق و  تفکر وادار بکنه در سایت احساس میشه  موافقم و امیدوارم افرادی مثل خود شماها که به این جور مباحث علاقه دارید به جای نا امیدو خسته شدن از استقبال کمرنگ بقیه به کارتون ادامه بدید،هرچند قبول دارم که اگر مطلبی مفید  و با ارزش که جای بحث داره توی سایت گذاشته بشه و استقبال گرم نباشه ،خود به خود آدم رو از ادامه منصرف میکنه.ولی مطمئنا افراد زیادی توی سایت عضو هستند که حداقل بعد از خوندن این انتقاد ،از مطالب شما استقبال کنند(یکیش خود من).

اما...
هیچوقت از یک دید نگاه کردن و یک بعدی شدن خوب نیست.قطعا اگر فقط در مورد به فرض مثال کتب و عقاید چند نفر خاص صحبت بشه و یا بقیه مواردی که شما ذکر کردید،خلا  یک داستان تأثیر گذار یا تفسیر چند آیه از قرآن یا زندگی یکی از صحابه  هم احساس میشد.درسته این مطالب توی خیلی از سایتهای دیگر هم هست ولی اگر میخوایم پینوس یک سایت خوب و کامل باشه و تقریبا بی نیاز بشیم از وب گردی های بی فایده،باید اچازه داده بشه که هرکسی به تناسب علاقه و تخصص خودش در سایت فعالیت کنه و مطالب مختلف با مضامین مختلف در سایت قرار داده بشه تا همگی در کنار هم یک مجموعه کامل رو تشکیل بده.
خوندن به فرض مثال یک حدیث از پیامبر(ص) که تا حالا نشنیدیم و ممکنه تا آخر عمر هم نشنویم یا چند جمله از کتاب عمرو خالد به نظر من نه تنها کلیشه ای و غیرمفید نیست بلکه میتونه خیلی هم مفید باشه.

تفاوت در عقاید و سلیقه هاست که باعث میشه مطالبی با مضمون های متفاوت در سایت مطرح بشه و هر کدامشون ممکنه برای چند نفر مفید باشند و پینوس رو به جایی تبدیل بکنه که هر نوع تفکری بتونه جای خودش رو پیدا کنه و همین تعارض ها و تفاوت ها هم باعث پیشرفت آگاهی و درک ما از جهات مختلف میشه.

برای همگی آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم شاهد حضور پررنگ و مفیدتون باشیم.

برای نویسنده این مطلب sondos تشکر کننده ها:
nahmadi69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
sondos
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 1, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 543 بار
تشکر شده: 272 بار
امتياز: 560

پستتوسط naseh_azizi » شنبه فروردين ماه 26, 1391 4:04 pm

عزیزان پینوسی السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

تمام نظرات دوستان رو خوندم و کم و بیش با تمام دوستان موافقم اما نظر داده سندس گرامی به عقیده من معتدل تر بود و نظر ایشون رو بیشتر قبول داشتم. دوستان رنگ های سفید، قرمز، آبی، نارجی، نیلی ، زرد و بنفش به تنهایی زیبا هستن اما زمانی این زیبایی به اوج خودش می رسه که در کنار هم باشن و رنگین کمان رو تشکیل بدن. کاک متین عزیز و کاک ناصر بزرگوار من هم با بخشی از گفته هاتون موافقم و ما نباید فقط خودمون رو بین چهارچوبی کلیشه ای زندانی کنیم و باید این چهارچوب رو بشکنیم و دیدمون رو وسعت بدیم، اما برادران عزیزم به خدا احتمال داره یه داستان خیلی ساده اما عبرت انگیز یا یه حدیث که بارها شنیدیمش چنان تأثیری بر کسی بگذاره و تغییری در اون ایجاد کنه که سعادت دنیا و آخرتش رو تضمین کنه.از طرفی هم با شما موافقم باید مباحث سؤال برانگیز هم توی سایت مطرح بشه و دوستان تا جایی که می تونن توی این جور مباحث شرکت کنن تا بتونیم دانسته های هم رو به اشتراک بذاریم و به نتیجه ی مطلوبی حول اون موضوع برسیم.
اما در مورد کاک میثم عزیز باید بگم برادر ایمانیم مطمئنم کاک ناصر اصلاً منظورش شما نبودید و اون واژه هم به طور کاملاً اتفاقی با عنوان یکی از پست های شما یکی شده و عمدی در کار نبوده.
نماد کاربر
naseh_azizi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 25, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 1360 بار
تشکر شده: 921 بار
امتياز: 7680

پستتوسط Mmm » شنبه فروردين ماه 26, 1391 7:34 pm

از دوستان ممنون که در این پست شرکت کردند. واقعا استفاده کردم. قطعا تجدید نظر میکنم!
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط khozaima » شنبه فروردين ماه 26, 1391 7:58 pm

سلام کاک متین باشی براکم
من به نوبه ی خودم اینو قبول ندارم که به اشخاص نگاه کنیم این اصلا مهم نیست. این مهم است که چی گفته چون خداوند می فرماید فبشر العباد الذین . . .  .
اما اینکه مطالبی درج شود که دیگران را وادار به مطالعه کند بسیار مبارک است چون سطح علمی را بالا می برد.
انا جعلنا ما علی الارض زینه لها لنبلوهم ایهم احسن عملا
نماد کاربر
khozaima
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 4, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 94 بار
تشکر شده: 149 بار
امتياز: 10

بعدي

بازگشت به خاطرات و روز نوشت ها

چه کسي حاضر است ؟