زنان دوزخی

در این بخش مقالات در زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

زنان دوزخی

پستتوسط ghazal66 » يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1391 10:53 pm

آيا مي‌دانيد زناني که زينت خود را نشان مي‌دهند و خودنمايي مي‌کنند و بد حجاب هستند چه گناهي دارند؟

1- آن ‌ها ‌اهل آتش هستند. پيامبر (صلى الله عليه وسلم) مي‌ فرمايد: «صِنْفَانِ مِنْ أَهْلِ النَّارِ لَمْ أَرَهُمَا... وَنِسَاءٌ كَاسِيَاتٌ عَارِيَاتٌ مُمِيلَاتٌ مَائِلاَتٌ رُءُوسُهُنَّ كَأَسْنِمَةِ الْبُخْتِ الْمَائِلَةِ لاَ يَدْخُلْنَ الْجَنَّةَ وَلاَ يَجِدْنَ رِيحَهَا وَإِنَّ رِيحَهَا لَيُوجَدُ مِنْ مَسِيرَةِ كَذَا وَكَذَا». (مسلم).
معني: دو گروه از اهل دوزخ مي ‌باشند که نظير آنها را مشاهده نکرده ‌ام... دسته دوم زناني هستند که ظاهراً لباس پوشيده‌ اند اما در حقيقت لخت و عريانند، دور از راه حق، و موهاي سرشان را چنان در يک جا جمع مي‌کنند که به کوهان کج شترها مي‌ ماند اين نوع زنان داخل بهشت نمي‌ شوند حال آنکه بوي بهشت از مسيرهاي چنين و چنان (کنايه از بعد مسافت) به مشام مي رسد».

2- در آخرت برهنه و عريانند: پيامبر (صلى الله عليه وسلم) مي ‌فرمايد: «رُبَّ کاسية في الدنيا عارية في الآخرة»: يعني چه بسيار زناني هستند که در دنيا ظاهراً لباس پوشيده‌ اند اما در آخرت عريان خواهند بود. زناني که لباسهاي نازک و تنگ که برجستگيها و بدن آنها مشخص است.

3- مبغوض‌ترين بندگان نزد خدا هستند: پيامبر (صلى الله عليه وسلم) در حديث مي ‌فرمايد: «أبغض الناس إلى الله ثلاثة .... ومبتغ في الإسلام سنة الجاهلية». (البخاري). ومن سنة الجاهلية التبرج، قال تعالي: ﴿وَلاَ تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَى﴾. معني: «سه دسته نزد خدا از مبغوضترين مردم هستند که يکي از آنها کساني هستند که خواهان بوجود آمدن و تداوم رسم و رسوم دوران جاهليت در اسلام مي ‌باشند». که يکي از سنتها و رسوم جاهليت تبرج و خودنمايي زنان است. خداوند مي ‌فرمايد: و مانند دوران جاهليت خود نمايي نکنيد.

4- به اندازه گناه کسي که او را تقليد و يا فريب او را مي‌خورد گناه بر اوست: پيامبر (صلى الله عليه وسلم) مي ‌فرمايد: «من دعا إلى ضلالة کان عليه مِنَ الإثم مثلُ آثام من تبعه لا ينقص ذلك من آثامهم شيئاً». (مسلم) معني : دعوت کننده بسوي گمراهي علاوه بر گناهان خود در گناهان کساني که از او پيروي مي‌کنند نيز شريک است بدون آنکه چيزي از گناهان آنها کاسته شود.

5- ملعون و مورد نفرت خداست: فقد روي «... نساء هم کاسيات، عاريات على رؤوسهن كأسنمة البخت ... ملعونات...». (أحمد وابن حبان والحاکم). معني: از پيامبر (صلى الله عليه وسلم) روايت شده که زنان بظاهر پوشش دار اما در واقع عريان که موي سرشان بمانند کوهان کج شتر است ملعون و مورد نفرت خدا هستند. (احمد، وابن حبان و حاکم)

6- زنا کار است: «أيما امرأة استعطرت فمرت على قوم ليجدوا ريحه فهي زانية». (ابو داود) معني : هر گاه زني خود را معطر نمايد و بر مردمي عبور نمايد که بوي عطرش به آنها رسد مثل اين است که زنا کرده باشد.

7- نمازش قبول نمي‌ شود: پيامبر (صلى الله عليه وسلم) مي‌ فرمايد: «أيما امرأة تطيبت ثم خرجت إلى المسجد لم تقبل لها صلاة حتى تغسل». (ابن ماجه). معني : هر زني که خود را معطر نمايد و سپس به مسجد برود نمازش قبول نيست مگر اينکه آثار عطر را از خود بزدايد. (ابن ماجه)

8- پرده بين او و خدا پاره شده است: پيامبر فرمود : « أَيُّمَا امْرَأَةٍ وَضَعَتْ ثِيَابَهَا فِي غَيْرِ بَيْتِ زَوْجِهَا, فَقَدْ هَتَكَتْ سِتْرَ مَا بَيْنَهَا وَبَيْنَ اللَّهِ».(ابن ماجه والحاکم) هر زني که لباسش را در غير منزل شوهرش در آورد و برهنه شود حتماً پرده بين خود و خدايش را پاره مي ‌نمايد.

9- نسب به خدايش سرکش و نافرمان است:
﴿وَقَرْنَ فِي بُيُوتِكُنَّ وَلا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَى﴾. [الأحزاب: 33]. زنها بايد در منزل خود بمانند و مانند دوران جاهليت خود نمايي نکنند.
«ولا تمنعوا إماء الله مساجد الله وليخرجن وهن تفلات وبيوتهن خير لهن». «ابو داود». کنيزهاي خدا را از مساجد خدا منع ننمائيد، اگر به مسجد رفتند خود را معطر ننمايند، اما در عين حال خانه ‌هايشان بهتر است.

10- (زن بد حجاب) اسلحه شيطان است: «المرأة عورة فإذا خرجت استشرفها الشيطان، وأقرب ما تکون من ربها وهي في قعر بيتها». (الترمذي). زن عورت «پوشيده ‌رو» است بمحض خارج شدن شيطان و شيطان ‌صفتان سعي در فريب او را دارند. اگر در کنج خانه باشد و بيرون نيايد به خداوند نزديکتر است.

برای نویسنده این مطلب ghazal66 تشکر کننده ها: 7
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), RafterW (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), SharakamPawa (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khozaima (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), soham (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 50%

نماد کاربر
ghazal66
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 958 بار
تشکر شده: 732 بار
امتياز: 360

پستتوسط Noha » يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1391 11:08 pm

بسم الله المستعان

سلام الله علیکم

کاربر گرامی غزل؛به پینوس خوش آمدید؛ممنون از مطلب ارزشمند تان.

جنة الفردوس مأوایتان
الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

برای نویسنده این مطلب Noha تشکر کننده ها:
ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط abdolmahdi » يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1391 11:48 pm

باسلام و تشكر از ذكر اين احاديث جالب و تكان دهنده
واقعاً با وجود اينهمه تاكيد اسلام به رعايت عفت وحجاب زنان چرا هنوز برخي اسلام نماها قائل به آزادي مطلق زنان هرزه و عدم جلوگيري از اين اسلحه هاي شيطان و اهالي آتش جهنم هستند آيا وقتي سلاح شيطان وجود پيداكرد جلوگيري و ممانعت از ترويج و رشد آنها جاي ترديدي دارد؟
به هرحال خيلي ممنون از مطالب مفيدتون
استفاده كردم.
هميشه حق را بپذير حتي اگر برايت تلخ باشد.

برای نویسنده این مطلب abdolmahdi تشکر کننده ها:

نماد کاربر
abdolmahdi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 17, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 35 بار
امتياز: 130

پستتوسط ghazal66 » دوشنبه خرداد ماه 1, 1391 3:29 pm

و علیکم السلام و رحمه الله و برکاته خانم نوحا. خیلی ممنون.واقعا سایت خوب و بامحتوایی دارین.  انشاالله تو این سایت مفید بتونیم از همدیگه نکات ارزشمندی رو یاد بگیریم.
نماد کاربر
ghazal66
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 958 بار
تشکر شده: 732 بار
امتياز: 360

پستتوسط bahar » دوشنبه خرداد ماه 1, 1391 4:33 pm

با سلام وتشکر از خواهر گرامی غزل خانم
با اجازه شما من هم یه مطلبی را در این مورد بیان می کنم.

عاقبت خود آرایی
زنی در محضر ام المومنین عائشه رضی الله عنها گفت :با رسول خدا بیعت کردم که برای خداوند شریکی نیاورم/ دزدی نکنم / فرزندم را نکشم و تهمت وبهتانی را از پیش خودم نیاورم واز انجام معروف نافرمانی نکنم.پس به عهد پروردگارم وفا کردم و پروردگارم نیز به من وفا نمود و بخدا قسم خداوند مرا به عذاب مبتلا نمی کند.
شب هنگام فرشته ای به خوابش آمد و گفت :

هرگزبراستی که تو خود آرایی می کنی زینتت را نمایان می سازی کفران نعمت می کنی وهمسایه ات را آزار می دهی و از همسرت نافرمانی می کنی .
سپس پنج انگشتش را روی صورت زن گذاشت و گفت : پنج تا در مقابل پنج تا و اگر باز بر آن افزایی ما نیز بر آن اضافه می کنیم.
صبح وقتی زن بیدار شد آثار انگشتان روی صورتش بود.(به روایت حاکم )

به راستی که بسیاری از زنان امروزه نماز می خوانند زکات می دهند روزه می گیرند و حج و عمره را بجا می آورند در حالی که زنانی بد حجاب و خود آرا هستند و این نشانه ی کاستی در ایمان جسارت در برابر حکم الهی و سنت رسول خدا (ص) به شمار می رود.
پس آگاه باشید که مرگ ناگهان می آید و زندگی کوتاه است قبر تنگ و روز قیامت روزی بس سخت می باشد پس برحذر و به گوش باشید
.
خداوند متعال می فرماید:
به زنان مومنه بگو :چشمان خود را( ازنامحرمان ) فرو گیرند و (چشم چرانی نکنند) و عورت های خویش را (با پوشاندن و دوری از رابطه نامشروع) مصون دارند و زینت خود را نمایان نسازند مگر آن مقدار که پیدا می گردد و چارقد و روسریهای خود را بر یقه ها و گریبانهایشان آویزان کنند.

موفق باشید . . . . .

برای نویسنده این مطلب bahar تشکر کننده ها: 3
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

پستتوسط soham » جمعه خرداد ماه 5, 1391 10:16 pm

سلام غزل جان خوش امدی واقعا برای من تکان دهنده بود متشکر خدا خیرت بده خیلی از حقایقو برام روشن کردی

برای نویسنده این مطلب soham تشکر کننده ها:

نماد کاربر
soham
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه اسفند ماه 1, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 6 بار
تشکر شده: 25 بار
امتياز: 0

بازگشت به مقالات متنوع دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان