هدف این سایت چیست؟ و چند سوال

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

هدف این سایت چیست؟ و چند سوال

پستتوسط RafterW » سه شنبه ارديبهشت ماه 4, 1391 12:21 am

سلام خداوند بر رهروان راستین خاتم النبیین محمد مصطفی (ص)

چند سوال مدت هاست که ذهنم را مشغول کرده اند....

وارد سایت می شویم...برداشت اولیه مان این است که سایتی دینی است....و به دنبال موضوعات دینی میگردیم

اما همان طور که قبلا هم در بخش نقد یادآور شدم محتوای دینی و برنامه ی مشخصی( آنچنان که باید) به چشم نمی آید؟

چند سوال:

1-آیا کسانی که در حال تبلیغ اسلام در این سایت هستند توانایی این کار را و تخصصش را دارند؟(هر چند که اخلاصش را هم داشته باشند که انشاءالله دارند)

2-برنامه یتان برای ترویج صحیح اسلام در این سایت چیست؟ آیا اصلا چشم اندازی دارید که به کجا میخواهید برسید؟

3-آیا تا کنون توانسته اید آنطور که خدا از شما قبول کند و مد نظر او بوده باشد به نشر اسلام بپردازید؟منظور این است که واقعا احساس سنگینی مسئولیت را میکنید؟

4-چه مقدار از لحاظ معنوی برای موفقیت کارهایتان در امر دعوت دعا و تلاش دارید؟(این را به خودتان جواب دهید)

5-معتقدید که کار کمیتش بالا باشد یا کیفیتش چون آنچه که اکنون میبینیم تاکید بر کمیت است.

6-چه مقدار برای ابتدا فهم صحیح دین و سپس ترویج آن (مثلا از کانال سایت) مطالعه میکیند؟(این را هم به خودتان جواب دهید)

7-به نظر خودتان توانسته اید چند نوجوان را به برنامه ی دین( حداقل ) علاقه مند کرده باشید؟یا تصور غلطی را برایشان اصلاح کرده باشید؟چون آن طور که نشان میدهد و در عکس های همایش هم مشخص بود اکثرا جوان و دانشجویید.

8-خوانده ام که امام بنا (رحمه الله) چه شب هایی را با دوستان مینشستند و برای پیدا کردن روشی در دعوت که اثرگذار باشد چه تلاش هایی میکردند؟قضیه ی گشتن در قهوه خانه ها و 4000 روستا با تحمل محنت های سفرش را هم حتما شنیده اید.....واقعا چه قدر همچنین دغدغه هایی وجود دارد؟(این هم برای خودتان)

9-چه مقدار با قرآن و سنت پیامبر (ص) ارتباط روزانه دارید ؟ چه میزان قرآن حفظ دارید؟ چه قدر با سنت آشنایید و سعی میکند رعایتش کنید؟(برای خودتان)

10-احساس نمیکنید در موقعیتی انفعالی  هستید و منتظرید تا کسی شبهه ای وارد کند و سپس به جواب آن بپردازید مثل چند بحثی که در تالار مشاهده کرده ایم...

یاد آوری این نکات به منزله ی این نیست که خود آنها را تماما رعایت میکنم اما فرقی که بین من و شما هست اینست که شما درحال دعوت به اسلام هستید و من شخصی مجهول الهویه :D
کسانی که با تعدادی از مطالبم همراه بوده اند قصد خیرم را میدانند و هدف من نه تخریب و ناراحت کردن کسی،بلکه چند سوال برای محاسبه ی خودمان می باشد.

برای نویسنده این مطلب RafterW تشکر کننده ها: 6
Akam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ershad (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), SharakamPawa (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), TalareDini (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khawan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), sayf (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 42.86%

نماد کاربر
RafterW
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 3, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 40 بار
تشکر شده: 120 بار
امتياز: 0

پستتوسط sayf » سه شنبه ارديبهشت ماه 4, 1391 1:00 am

دوست عزیز سلام علیکم
جزاکم الله خیرا
یقین داشته باش که من این مطلب رو با کمال حسن ظن مطالعه کردم و اون رو مصداق حدیث مبارک "الدین النصیحة..." میدونم.
درمورد سوالاتی هم که مطرح کردین اولا باید بگم که ما خودمون هم این ضعف رو قبول داریم و البته دغدغه اون رو هم داشتیم. به همین خاطر هم تصمیم گرفته شده یه سری تغییراتی در روش کار بخش دینی سایت داده بشه که ان شاءالله شاهدش خواهید بود. برای نمونه همین الان جدیدترین کاربر سایت، نام کاربری "تالار دینی" هست و از این به بعد(یکی دو روز آینده) دیگه مسئولیت بخش دینی با نام کاربری بنده نخواهد بود.
نمیخوام با ادله ی مختلف برای کمبودها توجیه پیدا کنم، فقط از شما و سایر دوستان پینوسی که چنین دلسوزی ای دارین خواهشمندم برای موفقیت و ثبات قدم درطی مسیر صحیح دعوت، برای بخش دینی سایت بطور خاص، و بطور عام برای همه زحمتکشان متدین پینوس دعای خیر کنید.
ما میخواهیم با بینشی عمیق و صحیح، به سوی پروردگار دعوت دهیم.

برای نویسنده این مطلب sayf تشکر کننده ها: 2
Ershad (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khawan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه ارديبهشت ماه 5, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 128 بار
تشکر شده: 130 بار
امتياز: 10

پستتوسط maysam_b » سه شنبه ارديبهشت ماه 5, 1391 4:48 pm

سلام
از کاربر "RafterW" بابت سؤالهایی که به نظر بنده در واقع سوال نیستند بلکه یه تذکر عمیق برایمان هستند کمال تشکر را دارم ؛ نمیخوام به سوالات جواب بدهم فقط میخواهم برداشت خودم را از این مطلب بیان کنم که انشاءالله چیزی به جز خیر نیست .

در واقع خود این چنین برداشت میکنم که سایت پینوس سایتیست که میخواهد بیشتر ، جوانان را به دین و دیانت "همون اسلام" آشنا و در درون آنها انگیزه ای ایجاد کند که بیشتر به برنامه درست زندگیشان نزدیکتر شوند و در این راستا افرادی مشغول به کارند که انشاءالله بیشترشون و یا شاید همشون هدفشان از بودن در پینوس همین است و بس ..

در واقع درست است که جای خالی بحثهای تخصصی (دینی) و همچنین متخصصین در این وادی به وفور دیده میشود اما گاهی موضوعی هرچند ساده دلی را هرچند سخت منقلب میکند .

بحث پیرامون شبهات کار جالبی است اما تا حدی که اصل (1)  نادیده گرفته نشود ، مثلا بحث هایی همچون بدعت بودن یا نبودن یک عمل در دین ، قیاس نقاط قوت و ضعف یک نویسنده یا کتاب و ... این نوع بحث ها جالب هستند اما به نظر من فقط و فقط اگر در این راستا دلی رنجانده شود دیگر آن بحث ارزش قبلی را نخواهد داشت حداقل در آن زمان و مکان چراکه موجب کینه و بغض فردی نسبت به فردی دیگر میگردد .

بحث دیگر پیرامون داشتن برنامه در سایت برای پیاده کردن یک هدف خاص است که به نظر من فقط  تالارهایی همچون تالار کُردی و علمی برنامه ای خاص را برای خود تعریف کرده اند و متاسفانه دیگر تالار ها علی الخصوص تالار دینی این برنامه ریزی را نداشته است که انشاءالله با توجه به صحبت مدیر تالار دینی قراره تغییراتی را شاهد باشیم ..

بحث دیگر کمیت و کیفیت است ؛ درست است که اصل کیفیت است اما نباید کمیت هم نادیده گرفته شود اما بیشتر علاقه مند به کیفیت هستم تا کمیت و متاسفانه طبق گفته شما : در سایت بیشتر تاکید بر کمیت است تا کیفیت ..

حرف آخر :

امام بنا (رحمه الله علیه) وقتی خواست کار دعوت را شروع کند ابتدا از خودشون بعد از خانواده شروع کردند ، ایشان معتقد بودند که اگر هر فرد دعوت را از خود و خانواده اش شروع کند دیگر نیازی به دعوت در جامعه نیست چرا که جامعه نیز تشکیل شده از چند ها خانواده است پس بیایید برای بیشتر شدن کیفیت کارمون در سایت ابتدا خودمون رو اصلاح و دعوت کنیم و با خود بجنگیم .

با خودی بجنگیم که صبح ها برای نماز بلند نمیشود یا اگر هم شود به زور بلند شده  اما همان خود ساعت ها مطالعه میکند که در سایت بحثی را ارائه دهد که کس جلو دارش نباشد و کاملا خود را نشان دهد که این جای تاسف دارد براستی ...

..:" لطفا از حرفهایم هیچگونه تدبیر سوئی نفرمایید ":..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1- اصل که بارها و بارها به آن در جاهای مختلف به آن اشاره داشته ام رضایت خداوند تبارک و تعالی است و بس .

يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!

برای نویسنده این مطلب maysam_b تشکر کننده ها: 4
Akam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ershad (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khawan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), sayf (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 193 بار
تشکر شده: 316 بار
امتياز: 80

Re: هدف این سایت چیست؟ و چند سوال

پستتوسط Noha » سه شنبه ارديبهشت ماه 5, 1391 11:26 pm

بسم الله المستعان

RafterW نوشته است:سلام خداوند بر رهروان راستین خاتم النبیین محمد مصطفی (ص)

علیکم السلام و رحمة الله و برکاته

به خاطر احترام به دغدغه تان و نکات مثبتی که احتمالا حاصل شود

پاسخ دادم با وجود اینکه معتقدم بسیاری از این نکات شخصی اند.

1-آیا کسانی که در حال تبلیغ اسلام در این سایت هستند توانایی این کار را و تخصصش را دارند؟(هر چند که اخلاصش را هم
داشته باشند که انشاءالله دارند)

نمی شود در مورد دیگران قضاوت کرد؛اما در مورد خودم  معتقدم؛هر فرد باید در حد توانش _از هر آنچه که میداند و

می تواند دیگران را ازکار خیر سهیم کند _دریغ نورزد و لو اینکه اندک باشد «لا یکلف الله نفسا إلا وسعها»

2-برنامه یتان برای ترویج صحیح اسلام در این سایت چیست؟ آیا اصلا چشم اندازی دارید که به کجا میخواهید برسید؟

من در حد توانم تلاش کرده ام حداقل برنامه ای که برای خود دارم اینجا هم اجرا کنم  ؛مثلا در برنامه روزانه ام

ترجمه سه آیه قرآن گذاشته ام اینجا هم قرار دادم شاید برای کسی مفید واقع شد.

3-آیا تا کنون توانسته اید آنطور که خدا از شما قبول کند و مد نظر او بوده باشد به نشر اسلام بپردازید؟منظور این است که واقعا احساس سنگینی مسئولیت را میکنید؟

فکر می کنم کمتر حالتی پیش آمده باشد که در این امر کوتاهی کنم؛ إن شا الله اگر کاستی ای بوده  کردگار جهان ببخشاید ؛

5-معتقدید که کار کمیتش بالا باشد یا کیفیتش چون آنچه که اکنون میبینیم تاکید بر کمیت است.

قطعا کیفیت  بالا پسندیده تر است؛اما گاها کمیت کار سبب می شود کیفیت هم بیشتر شود!!

7-به نظر خودتان توانسته اید چند نوجوان را به برنامه ی دین( حداقل ) علاقه مند کرده باشید؟یا تصور غلطی را برایشان اصلاح کرده باشید؟چون آن طور که نشان میدهد و در عکس های همایش هم مشخص بود اکثرا جوان و دانشجویید.

اجازه دهید جواب ندهم

10-احساس نمیکنید در موقعیتی انفعالی  هستید و منتظرید تا کسی شبهه ای وارد کند و سپس به جواب آن بپردازید مثل چند بحثی که در تالار مشاهده کرده ایم...

خیر
]

این نکته را هم اضافه کنم که در نظر داشته باشیم هیچ کاری موفق نیست

مگر اینکه جمعی با هم و هماهنگ حرکت کنند؛و هیچ کدام خودمان را به حاشیه نبریم

چرا که هر کدام در قسمتی تخصص و توان داریم که اگر بیشتر کار کنیم خلأها جبران؛

و قدم ها سریع تر و موفق تر خواهند بود؛إن شا الله.

أللهم أخلص أعمالنا لوجهک الکریم

جنة الفردوس مأوایتان

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

بازگشت به متفرقه