به چند نفر جوینده و یابنده ی ماهر و البته دلسوز نیازمندیم

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

به چند نفر جوینده و یابنده ی ماهر و البته دلسوز نیازمندیم

پستتوسط khaleghi » پنج شنبه فروردين ماه 10, 1391 11:42 pm

سلام به همه ی همگیتون
با یکی از بهترین دوستام دعوامون شد که الحمدلله پس از یه مدت شیطان مابینمون رفت و به هم رسیدیم ولی همون اوایل شروع دوباره دوستیمون مجبور شدم که به یه مسافرت برم(حرف یک سال و نیم پیشه)توی اتوبوس بودم که یه پیام  برام فرستاد که خداشاهده ازاون موقع تاحالا ذهنم رو به خودش مشغول کرده (البته حالا هم با هم قهریم و ازتون طلب دعای خیر دارم که عاقبتمون بخیر بشه)
نوشته بود که :
""""مشکلات راه مدرسه مجبورم کرد که بخاطر کفشهایم ، به باران با آن همه عظمتش بدبین شوم""""
ترو خدا فکرتون رو  روی دوکلمه ش متمرکز کنید که ( کفش) و (باران) جامعه مون چه چیز هایی میتونن باشن
من اول دین رو میگم و میدونم که با نظرم هم موافقید که واقعا ""دین""بیشترین بدبینی رو به خودش اختصاص داده ولی حالا میخوام که به یاری تک تک شما اهالی قلم ( به قول خودتون پینووس) تمامی اون (کفشها) رو لنگه به لنگه پیدا کنیم و بتونیم که بعد از شناسایی براشون ، کفاش (پینه چی) خوبی پیدا کنیم و با معرفیش به صاحب کفشها ، از میزان بدبینی به این نور الهی بکاهیم
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی
نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 7, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 42 بار
تشکر شده: 197 بار
امتياز: 470

پستتوسط mashreghi » جمعه فروردين ماه 11, 1391 3:11 pm

بنظر من باران همون دین خدا میشه و کفشها هم انسان میشه
حالاتفسیرش بنظر من این میشه که بخاطر اشتباه هات من وامثال من باعث شدیم که افراد دیگر نسبت به دین خدا و عظمت و هدایتی که در آن است شک کنن و بدبین بشن
خیلیامون شنیدیم که از یه نفر پرسیدیم چرا نماز نمیخونی گفته از لج فلانی که نماز میخونه و هرکار زشته دیگه هم انجام میده اگه دین اینه من نمیخوام
این یعنی چی؟
یعنی که ای مسلمانان منو تو سطح ایمانمون ضعیفه که باعث شدیم افراد اینگونه درباره ی دین اسلام (دینی که خدا میفرماید باعث هدایت شما بسوی سعادت است ) فکر و قضاوت کنند در ضمن ما این وسط هم یه گناه بزرگ  مرتکب میشیم اونم اینکه باعث میشیم یه نفر از این هدایت جا بمونه
و در قیامت بعنوان حق الناس باید جواب گوی حق تعالی باشیم
پس بترسیم از قیامتی که حتما پیش رویمان است بترسیم از آتشی که هیزم هایش خود انسان ها هستند
"خدایا چنین کن سرانجام کار             تو خوشنود باشی و ما رستگار"
الهم اجرنی من النار
نماد کاربر
mashreghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه مهر ماه 23, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 30 بار
تشکر شده: 230 بار
امتياز: 50

پستتوسط mehr » شنبه فروردين ماه 11, 1391 12:49 am

با سلام

به لطف خدا و داشتن اهل قلمایی چون شما باز به کتاب دریغ ازین مسلمانی روی آوردم و حرفای شنیدنی استاد عزیز عمرو خالد ...........

چگونه ثابت قدم باشیم؟!

جوانی به دین روی آورده و با شور و شوق فراوان به سوی خدا گام بر می دارد،او در می یابد که دینداری بسیار زیبا بوده و زندگی او را معنا بخشیده است.

اشتیاق فراوان او ممکن است گروه زیادی را تغییر داده و یا می تواند در بسیاری از افراد جامعه تاثیر بگذارد،

اما در ابتدای راه برایش لغزش هایی ایجاد شده یا مسائلی رخ می دهد که موجب دور شدن او از دین می گردد،بدین صورت شخصی متدین در حق او مرتکب خطایی می شود و او به خود می گوید:این ها  دیندار هستند؟!

آیا شما خود چنین عبارتی را نشنیده اید؟با کمال تاسف این عبارت را فراوان شنیده ایم.!

یا ممکن است کفش های گرانبها و جدیدش را در مسجد دزدیده باشند؛با چنین حرکتی شخص از دین فراری شده و می گوید:تعامل با دینداران و هم نشینی با مسلمانان آن چنان که گمان می کردم نیست!

باید به این افراد گفت:دوست عزیز!هیچ گاه از حرکت در مسیر دین به خاطر رفتار افراد ،منصرف مشو و در خود تردید راه مده؛چرا که آیا رفتار یک نفر یا یک مجموعه ی کوچک از افراد؛منعکس کننده ی حقایق این دین بزرگ است؟!

حضرت علی علیه السلام می فرماید:

"مردم را به معیار حق بسنجید، نه حق را براساس رفتار افراد"

خداوند متعال تمامی کسانی را که از راه ثبات دور افتاده اند،مورد خطاب قرار داده و آنان را از عملکرد اشتباهاتشان آگاه می سازد:

" و از مردم کسی هست که خداوند را با دو دلی می پرستد، پس اگر خیری به او رسد دلش به آن آرام گیرد ، و اگر رنجی به او رسد رویگردان شود(چنین کسی)در دنیا و آخرت زیان کار شده است،این همان زیان کاری آشکار است."

پس دنیا و آخرت خود را به خاطر خطاهای انسان های غیر معصوم ویران مکن و از دین و دنیا و عبادت به خاطر رفتار افراد دست برندار.

خدایا ! دلهای ما را بر هدایت خویش ثابت قدم بدار.

"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها:
asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط khaleghi » شنبه فروردين ماه 12, 1391 10:30 am

داداش مسلم عزیز ممنون که طلسم شکن (نظر ندادن)در این سایتی و ممنون که اینبار هم طلسم رو  روی پست من شکستی _ دست بوسم)
ضمنا از مدیر محترمه تالار بانوان هم برای این نظر لطفی عمرویانه که به پست بنده داشتند کمال تشکر رو دارم وان شاءالله که به زینت تقوا مزین بشن همانطور که خود نیز میدانند(زینه البنت لابحلی و لا ذهب)
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی

برای نویسنده این مطلب khaleghi تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط maysam_b » شنبه فروردين ماه 12, 1391 11:01 am

سلام

تنها راه حل بنظر من اینه که خودمون رو مشمول آیه " لم تقولون مالا تفعلون " نکنیم و یا مورد خطاب خداوند قرار نگیریم وقتی می فرمایند : " أتأمرون الناس بالبر و تنسون أنفسکم و ... "

علم همراه عمل ، ادعا همراه عمل = تنها راه

فعل ذهب بدون عمل راه رفتن فقط یک فعل ساده است اما فکرش رو  بکنید یکی بیاد و بگه ذَهَبَ یعنی راه رفتن و وقتی بهش بگن بفرما عملی نشون بده اونم ثابت سر  جای خودش بایسته ...!

يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!
نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 193 بار
تشکر شده: 316 بار
امتياز: 80

پستتوسط khaleghi » شنبه فروردين ماه 12, 1391 11:15 am

داداش میثم عزیز مثل همیشه بانظرات مبینتون روشن کننده راهمید
ممنونم واقعا یاآوری بسیار بسیاربه جا و خوبی بود ومنم گفتم که هم خودم و هم خواننده ی مطلب به خودمون بیایم و به همه بگیم که
"أتأمرون الناس بالبر و تنسون أنفسکم و ... " وحال هم همین رو دوباره میکنم تا .....

أتأمرون الناس بالبر و تنسون أنفسکم و ... "
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی

برای نویسنده این مطلب khaleghi تشکر کننده ها:
maysam_b (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط mosleh » شنبه فروردين ماه 12, 1391 1:08 pm

با سلام خدمت همه ی پینوسی های عزیز و زحمتکش
البته سخنان دوستان متین است ولی به نظر بنده دلیل واقعی این موضوع، نبود فضای کافی برای عمل به افکار خود به صورت آزادانه است.همه میدانیم که سرعت پیشرفت اسلام در جوامع غربی به خصوص آمریکا رو به افزایش است که یکی از دلایلش انتخاب آزادانه و بدون ریا در مورد دین است که هر کس آزاد است هر دینی داشته باشد و به زندگی شخصی خود بدون دغدغه بپردازد ولی در مشرق زمین کاملا برعکس است به عنوان مثال کسی که می خواهد در جایی استخدام شود باید بگوید من صاحب فکری هستم که مسئولین خوششان بیاید و این نوعی ریا کاری است.میبینیم کسانی که در شغلی گزینش می شوند به ناچار چیزهایی جواب می دهند که شاید مخالف عقیده اشان است.مثلا کسی می گوید من مسلمانم در حالی که شاید اصلا به خدا اعتقاد نداشته باشد و این باعث شده است دین رنگ مادی بودن بیشتر داشته باشد تا معنوی بودن.
mosleh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 27, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 61 بار
امتياز: 10

Re: به چند نفر جوینده و یابنده ی ماهر و البته دلسوز نیازمند

پستتوسط salem3 » دوشنبه بهمن ماه 18, 1400 1:09 pm

salem3
کاربر کوشا
کاربر کوشا