یک داستان واقعی و تازه ولی کهنه و قدیمی

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

یک داستان واقعی و تازه ولی کهنه و قدیمی

پستتوسط khaleghi » چهارشنبه فروردين ماه 9, 1391 5:00 pm

سلام به همه ی دوستان پینووسی
ان شاءالله که همیشه اهل پینووس هم باشید(البته هستید و اگر نبودید که من حالا به یمن وجودتان این مطلب رو نمینوشتم )
دیشب  " 8 / 1 / 1390 "با یکی از دوستانم و البته اساتیدم توی شهر میگشتم که دم یه عابر بانک زن و مرد پیری رو دیدیم که منتظر اومدن یه باسواد بودن تابیاد و براشون از عابر بانک پول در بیاره
دوستم کارت رو ازشون گرفت و رفت تا براشون پول بگیره ومنم پیش پیرمرد(پایین دستگاه ) موندم تا وقتی که پول میاد و بریم
اتفاق دردناکی واسم افتاد :پیرمرده میگفت :یه مسلمانی مثل شما(که خداشاهده خودم رو لایق یدک کشی این نام نمیدونم) بهمون خبر داده که از کمیته امداد براتون پول واریز کردن ما هم حالا اومدیم تا پول رو بگیریم  البته خودمم کارگر شهرداریم و سه ماهه که حقوقم رو دریافت نکردم و حالا میگن که عیدانه به حساب واریز شده و اومدم که بگیرمش""""خداشاهده چند شبه که پول واسه شام هم نداریم و حتی اونقدر پول نداریم که بریم صف نانوایی و نان خشک هم بخریم """و زنش هم تو تکمیل کردن گفته های شوهرش گفت """"بخداراست میگه و چند روزه که غذایی نداریم که بخوریم""""
البته ناگفته نمونه که دوستم قبل از اینکه حرف رو شروع کنن گفته بود که 50هزار تومن اومده رو حساب و منم که پایین بودم داشتم نگاشون میکردم برق رو تو چشای هردوتاشون دیدم و لبخند زن رو هم دیدم که با خوشحالی تمام گفت که همه ی پول رو در بیاره
نمیدونم چه حکایتی بود که برام پیش اومد ولی خدا خودش شاهده که تحمل ایستادن نداشتم و بهشون پشت کردم و دل کباب شده م رو با اشک خنک کردم

شماچی ؟؟؟؟مورد اینجوری سراغ ندارید؟؟براتون پیش نیومده ؟؟خونواده اینجوری سراغ ندارید؟
ندیدید؟
نچشیدید؟
مطمئنم که جواب همه ش رو آری میگید ولی ......
چرا آری؟مگه دینتون دین سلامتی و امنیت و آسایش و رفاه نیست؟ مگه منهجتون منهج درست وسالم کردن زندگی افرادش نیست؟پس چرا اینجوریه؟چرا اینطور افرادی رو هم هنوز داریم؟
تازه دردناکتر هم اینکه پول قابل برداشت نبودوبا دل شکسته و دست خالی یرگشتن خونه ولی گفتن که ( ان شاءالله میاد و حتما خیری توش هست که برداشت نمیشه)
میدونید یعنی چی؟ یعنی الحمد لله هنوز اهل ایمانن و به کفر نرسیدند ( کاد الفقر ان یکون کفرا)
یعنی مثل خیلیاتون مسلمانن پس چرا  اینجوری هستن و شما اونجوری (و اگر هم نیستید بعضیا که هستن)
دلم پر از بغضه و نمیتونم که مطلب رو کامل کنم ولی جای خالی میزارم که شما کاملش کنید.......................................................................................
............................................................................................
............................................................................................
.............................................................................................
....................................................
(این رومطمئن باشید که ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم )و ترجمه محاوره ایش این میشه که ( کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من) واسه این میگم که به دیگران(دولت و دولتمردان وغیره و ذلک ربطش ندید که بی ربطه)
ممنونم و به امید کامل شدن مطلب ازتون خداحافظی میکنم
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط khaleghi در پنج شنبه شهريور ماه 16, 1391 4:36 pm .
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی

برای نویسنده این مطلب khaleghi تشکر کننده ها: 3
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ehsan94 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), tafgah (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 7, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 42 بار
تشکر شده: 197 بار
امتياز: 470

پستتوسط naseh_azizi » چهارشنبه فروردين ماه 9, 1391 11:02 pm

کاربر بزرگوار khaleghi سلام علیکم و رحمت الله و برکاته
راستش خیلی وقتا شاهد چنین صحنه هایی هستیم.و این واقعیت جامعه ی ماست.واقعیتی که دل هر انسانی رو به درد میاره فقط دعا میکنم خدا به همه ی ما صبر بده.صبر به معنای واقعیش.بیاید بیشتر به فکر فقرا باشیم.
رحم کنیم تا الله بهمون رحم کنه
نماد کاربر
naseh_azizi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 25, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 1360 بار
تشکر شده: 921 بار
امتياز: 7680

پستتوسط khaleghi » چهارشنبه فروردين ماه 9, 1391 11:40 pm

استاد ناصح عزیزی عزیزم
وعلیکم السلام و رحمه الله تعالی و برکاته
رسول الله (صلی الله علیه  آله)فرمود : ارحموا من فی الارض یرحمکم من فی السماء
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی
نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط mashreghi » پنج شنبه فروردين ماه 10, 1391 2:34 pm

کاک یوسف خیلی ممنون از مطلب بجا و دردناکت
واقعیتش این فقر مالی افراد جامعه نشان از فقر ایمانی ما و خانواده های ما در دستگیری افراد ضعیف جامعس
میخوام واستون چند مطلب رو یادآوری کنم یادتونه وقتی پیامبر(ص) از اصحاب خواست تا با مال خودشون به تدارکات جنگی برای جنگ کمک کنن حضرت ابوبکر همه ی مالشو آورد و برای خانوادش خدا و رسول خدارو گذاشت؟
یادتونه حضرت عمر نصف مالشو آورد؟

یادتونه حضرت عثمان همه ی بارهای شتر رو بین مردم تقسیم کرد؟
چرا اینکارارو کردن؟

جز این بود که میخواستن نام اسلام و پرچم "لا اله الاالله محمد رسول الله " رو در سراسر جهان به اهتزاز در بیارن؟
جز این بود رضایت الله و بهشتشو کسب کنن؟
اونا حتا با مالشون  هم جهاد می کردن(جهاد فقط قتال نیست قتال گوشه ی کوچکی از جهاد هستش)
جهاد امروز ما در حال حاضر پرداخت به موقع زکاتمونه دستگیری برادران و خواهران ایمانیمونه
"بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضو ها را نماند قرار
تو که از محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی"
حالا شما هم نمیخاین مث حضرت عثمان برای خودتون بهشت بخرین؟ مگه همه ی زور زدنامون برای رضایت الله و بهشتش نیس پس چرا هیچ کاری نمیکنیم؟
رضایت الله توی دستگیری برادران و خواهران ایمانیمونه
پس ای دوستانم ای سروران دست یتیمان و فقیران گیریم تا از آتش دردناک جهنم به دور باشم
وگرنه روز قیامت مورد بازخواست قرار می گیریم
جنة الفردوس ماوایتان
الهم اجرنی من النار

برای نویسنده این مطلب mashreghi تشکر کننده ها: 2
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
mashreghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه مهر ماه 23, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 30 بار
تشکر شده: 230 بار
امتياز: 50

پستتوسط abdulrahman » پنج شنبه فروردين ماه 10, 1391 2:48 pm

سلام
راستش اول میخواستم فقط یک تشکر کنم ولی وقتی تا آخر خوندم داستان برام تداعی شد مورد زیاده هر کسی فکر بکنه و تو جامعه دقت کنه زیاد میبینه البته بعضی جا ها هم واقعا کمتر به چشم میاد.

به راستی فقر سنگین است.

به نظرم سطح ایمان یکی از جواب هایتان میتواند باشد.
نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 390 بار
تشکر شده: 249 بار
امتياز: 830

پستتوسط khaleghi » پنج شنبه فروردين ماه 10, 1391 3:22 pm

سلام از من به تمامی "من" هایی که امیدوارم با "ما" یی که تشکیل میدیم بتونیم مشکلاتمون رو دانه به دانه حل کنیم
به نظر خود من که یکی از عواملش (یکیشون) چشم انتظار بقیه بودنمونه
وهمیشه مثل همه کارهامون منتظر بقیه ایم و چشم به بقیه میبندیم و تا کسی کاری رو انجام نده غیر ممکنه که ما کاری رو انجام بدیم و اتفاقا اونقدر حس مسئولیت هم داریم که از دیگران خرده میگیریم که چرا هیچ کاری نمیکنید؟ چرا فقر (که یکی از مشکلاتمونه و تنها یکیشه) رو نمیبینید؟ و ...
ولی هم به خودم و هم به تمامی خواننده ها یادآوری میکنم که تا حالا نشده که نشده و حالا هم نمیشه که نمیشه
پس تغییر استراژیک بدیم و این بار خودمون پیش قراول بشیم و خدا خودش برامون یاور میفرسته همون جور که توی بدر برا اصحابش فرستاد ولی برا اصحابش فرستاد دقت کنیم ( برا اصحابش)
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی
نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط Ramin » جمعه فروردين ماه 11, 1391 10:59 am

با سلام و تشکر از شما کاربر محترم برادر khaleghi

این موارد در جامعه ما زیادن، مطمین باشید از این بدتر هم وجود داره ،

ما نباید دنبال
دلیل و چراهایی باشیم که هیچ کمکی در حل مشکل نمیکنه !!!

به نظر من باید دست به دست هم بدیم و با توکل به خدا و با همکاری همدیگه مشکل این افراد رو حل کنیم، حالا به هر نحوی ...

* من آماده م برای هر نوع همکاری *
وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ...
نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 22, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 945 بار
تشکر شده: 1633 بار
امتياز: 2940

پستتوسط mehr » جمعه فروردين ماه 11, 1391 11:42 pm

با سلام و تشکر از کاربرkhaleghi

این داستان واقعی ،تداعی هزاران داستان واقعیه که روزانه شاهدیم.

"ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم"

آیا این فرد از وقتش،از فکرش حداکثر استفاده رو کرده که به چنین وضعیتی گرفتار شده؟

آیا این شخص فرزندی نداره؟که مطمئنا اغلب نابغه ها در چنین خانواده هایی به دنیا میان!فرزندی که تحویل جامعه داده چرا دست پدر و مادرشو نمی گیره؟
چگونه قبول می کنه پدرش در انتظار یه هزار تومنی یا کمتر از آن،از  بیگانه باشه ولی خودش پولاشو خرج وسایل لوکس و مسافرتای آنچنانی می کنه!؟

ویا هستند کسانی که برای فقط یه هزار تومنی صبح تا شب داد می زنن که حراج بیا بخر ...
آیا این شخص نمی تونه بجای این کارش یه کار آبرومندانه دیگر و انتخاب کنه؟

مثلا با بافتن همین صنایع دستی خودمون "کلاش بافی"

خیلی هم نفع میبره،گلوشم پاره نمیشه،دود و سروصدای خیابانم اذیتش نمی کنه.
شاید بگید همه که برن کلاش ببافن دیگه کی بخره؛ولی باورکنید اگه مرد کار باشیم،میتونیم با کمترین امکانات هم محتاج کسی نشیم.

هستن معلولانی که حتی معلولیتشون براشون محدودیت نیست،همین  کاک علی خیاط در پاوه خودمون، هم پیر و هم نابیناست ولی محتاج کسی نیست.

رسول الله(ص) می فرماید:

کسی که بسیار استغفار کند خداوند برای هم و غمش فرج و برای هر تنگنا و سختی اش گشایشی حاصل می نماید."

و مطمئنا اگه این خیاط و آن بافنده ی کلاش و حتی هر زن و مردی که به امورات منزلش رسیدگی می کند استغفار و ذکر خدا ورد زبانش باشد به مالش و زندگی اش برکت ارزانی می دارد آنکه خود فرموده است: لا تقنطوا من رحمت الله

"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"
mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط khaleghi » شنبه فروردين ماه 12, 1391 11:00 am

سلام
ramعزیز ممنون از نظر کریمانه ای که دادی ومنم باهات موافقم  و توی نظر قبلی یی که دادم گفتم که (سلام از من به تمامی "من" هایی که امیدوارم با "ما" یی که تشکیل میدیم بتونیم مشکلاتمون رو دانه به دانه حل کنیم )
مدیر محترمه تالار خواهران ، از شما هم به خاطر نظرتون ممنون و اتفاقا راست هم میگید چون اصلش همینه ولی اونی که ما دیدیم فکر نکنم چنین شرایطی رو داشته باشه(ویا شایدم داره ولی ما ندیدیم) ولی خواهر عزیز،همونطور که میدونین منظورم از داستان یادآوری فقرا بود نه اینکه بگم کسایی که پول ندارن برن کار کنن و...
نظرتون مطلوب ومفیده ولی این به نظر من یه کم مایه ی شونه خالی کردنه از زیر بار مسئولیت اولا انسانیمون(چوعضوی بدرد آورد روزگار  *دگر عضو ها رانماند قرار) و بعد ایمانیمون که (ارحموا من فی الارض یرحمکم من فی السماء)
ان شاءالله که به خودمون بیایم و......
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی
نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط mehr » شنبه فروردين ماه 12, 1391 2:27 pm

باسلام و تشکر

حکایت کرده اند که بازرگانی در زمان ابراهیم ادهم رحمه الله تصمیم گرفت که تجارت را رها کرده و به گوشه نشینی و عبادت بپردازد. در صحرا پرنده ای معلول و کور را دید و با تعجب گفت:این پرنده چگونه زندگی می کند؟و چه می خورد؟
ناگهان پرنده ای دیگر برای آن پرنده ی معلول غذا آورد. او به یقین حاصل کرد که خداوند روزی اش را می رساند و هیچ نیازی به کار و تلاش نیست.

هنگامی که سرگذشت خود را با ابراهیم ادهم رحمه الله در میان گذاشت ،ابراهیم به او گفت: آیا تو راضی هستی که همچون آن پرنده ای معلول باشی ؟ در حالی که به فرموده ی پیامبر(ص) دست دهنده که در بالا قرار دارد از دست پایینی که گیرنده است بهتر و برتر است.

"بهترین غذایی که شما می خورید،چیزی است که حاصل دسترنج خود شماست."

و یا "آن کس که نان خوردنش از نیروی بازویش نباشد،هیچگاه آسایش و راحتی را نخواهد دید"یعنی همواره نیازمند دیگران خواهد بود و چگونه آسایش و راحتی دارد،آن کس که روزی اش از جانب دیگران تامین می شود.

من فقط منظورم این بود که تمام تلاشمون رو بکنیم که محتاج کسی نباشیم. نه اینکه خدای نکرده به نیازمندان و یتیمان کمک نکنیم.

ارزش و اهمیت انفاق به اندازه ای است که در قرآن مجید ، در بیش از هشتاد آیه بدان پرداخته شده است . قرآن وقتی سیمای پرهیزکاران را بیان می کند، یکی از اوصاف نیک آنان را انفاق کردن ذکر کرده؛ تا آنجا که در اولین آیات قرآن ، خدواند انفاق را از صفات بارز متقین بیان می کند : وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنفِقُونَ.

در روایات اسلامی ، بر این مسئله تأکید بسیار شده و در حدیثی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) وارد شده که :

«الصدقة تکسر ظهر الشیطان ؛ صدقه کمر شیطان را می شکند».

خداوند می فرماید چیزی را که شما انفاق می کنید، من عوض آن را می دهم:

وَمَا أَنفَقْتُم مِّن شَیْءٍ فَهُوَ یُخْلِفُهُ وَهُوَ خَیْرُ الرَّازِقِینَ« و هر چیزی را که در راه او انفاق کنید، عوض آن را می دهد و او بهترین روزی دهندگان است».

"اللهم انا نسالک علما نافعا،و رزقا طیبا و عملا متقبلا"

"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها:
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط basireh » شنبه فروردين ماه 12, 1391 2:56 pm

سلام
کاربر khaleghi  بهتون خوش آمد میگم
مطلبتون دردناک و قابل تأمل بود
این مورد و هزاران مورد این چنینی متأسفانه تو جامعه مون مشاهده میشه

من به خاطر شرایط کاریم واقعا چیزایی رو دیدم که قابل توصیف نیست
مادری که بچه شو می بینه در حالی که پر پر میشه

(یکی کلیه نداره ،یکی تومور داره یکی دانش آموزه و از بس چشماش ضعیفه توانایی درس خوندن ازش سلب شده
مگه با تهیه یه سری امکانات و هزاران مورد دیگر ...............

مادری که به خاطر فرزند دانشجوش خودش رو به هر دری میزنه از نظافت منزل مردم گرفته تا پختن نان محلی .وقتی به دستای پینه بسته اش نگاه میکنی فقط جوابت برای نگاه هاش چند قطره اشکه که مهمون چشمات بشه

پدری که واقعا دیگه توانایی کار کردن نداره جوونیش رو برای بچه هاش گذاشته قوت و توانش رو تا تونسته به کار برده اما حالا با دست خالی وقتی که نگاه بغض زده اش رو میبینی که میگه شرمنده ی بچه هام شدم زبونت عاجز میمونه از حتی یه همدردی ساده باهاش

حرف برای گفتن زیاده و درد هم زیاد .............

گر همچو من افتاده ی این دام شوی / ای بس که خراب فرقه و جام شوی  
ما عاشق و رند و مست و عالم سوزیم/ با ما منشین و گرنه بد نام شوی

برای نویسنده این مطلب basireh تشکر کننده ها:
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
basireh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 317 بار
تشکر شده: 236 بار
امتياز: 10

پستتوسط khaleghi » شنبه فروردين ماه 12, 1391 11:32 pm

سلام
ممنون از نظرات سازنده ای که دادید
از مدیر تالار بانوان هم عذر خواهی میکنم چون مثل اینکه  مطلبم رو خوب منتقل نکردم
خواهر عزیزم من مطمئنم که (معاذالله) چنین قصدی نداشتید و ندارید وهدفتون هم کاملا خیره و ان شاءالله که بااخلاص هم بوده( لازم میدونستم که معذرت خواهی کنم و تشکر)
خدمت مدیر محترمه تالار فرهنگی -اجتماعی هم سلام عرض میکنم و ممنون از خیر مقدمتون
خواهرم خداشاهده اشکم رو در آوردی از بس که دردناک بود (متاسفم برا خودم و این نوع مسلمانی که هستم ، از همین جاهم خدمت خدا عرض میکنم :خدایا شرمنم و خودت شاهدی که روی نگاه کردن تو چشم رسولت رو ندارم) خدایا شرمنتم
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی

برای نویسنده این مطلب khaleghi تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط mehr » يکشنبه فروردين ماه 13, 1391 11:28 pm

سلام،خداوند همه بندگانش را  ببخشاید.

پشت چراغ قرمز ،پسرک  با چشمانی معصوم و دستانی کوچک گفت:چسپ زخم نمی خواهید؟پنج تا صدتومان!

آهی کشیدم و با خود گفتم:تمام چسپ زخم هایت را هم بخرم،نه زخم های من خوب می شود و نه زخم های تو!
mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

پستتوسط nahmadi69 » دوشنبه فروردين ماه 14, 1391 5:21 pm

سلام علیکم ور حمه الله برکاته
نمیدونم چی بگم . از کدوم یکی بگم .... هزار تا داریم
شاید مشکل خود ماییم . مشکل اینجاست که اونهایی که دستمون بیه دهنمون میرسه .یادمون رفته همسایمون چی میکشه . خودمونو رو. درست کنیم
الدنيا سجن المؤمن وجنّة الكافر، والموت جسر هؤلاء إلى جنّاتهم وجسر هؤلاء إلى جحيمهم

ما الموت إلاّ قنطرة تعبر بكم من البؤس والضّراء إلى الجنان الواسعة، والنعيم الدائم، فأيُّكم يكره أن ينتقل من سجن إلى قصر
نماد کاربر
nahmadi69
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 24, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 148 بار
تشکر شده: 142 بار
امتياز: 410

پستتوسط khaleghi » پنج شنبه شهريور ماه 16, 1391 4:40 pm

سلام
این مطلب رو دوباره پیش کشیدم تا هم یادآوری یی بشه برا عزیزان و هم اینکه مقدمه ای دردناک باشه برا اون طرح (صندوق خیریه )
تا که چطور بنماید و برسد!!!!!!!!!!!
( یه چیز رو هم بگم ( شاید بعضی از دوستان خبر داشته باشن )
این رمضان از مشکلی که برا یکی از دوستانم پیش اومد باخبر شدم و همش تو فکر اون بودم که چطور میشه حلش کرد ؟
طرف با اجازه تون دانشجو بود( خیلی برام درد داره خداشاهده نفس آدم رو میگیره دانشجوی بی پول!!!!!!!!!!!! از همه شون شرمندم )
خلاصه هیچ راهی به نظرم نرسید تا اینکه روز عید به امام مسجدمون گفتم که چنین مسأله ای هست ، ایشون هم لطف کردن و بعداز نماز به مردم اعلام کردن ( هرچند که خودمسجد هم نیازمند کمک بود و اون روز هم براش مبالغی رو جمع کردن ولی مال اون دانشجو هم فراموش نشد )
حدس بزنید چقدر جمع شد؟
90 هزار تومن
وخودتون ببینید که 90 هزار تومن چه دردی رو دوا میکنه ؟تو این برهه زمانی ؟ اونم برا یه دانشجو
ولی خداشاهده که وقتی همون 90هزار رو هم دید کلی خوشحال شد و  شکر کرد و خالصانه گفت که ( الحمدلله رب العالمین )
خیلی خوشحال شد
نمیتونم همه ی جریان رو اینجا بگم چون بعضی حادثه های ناگوار رو یادم میندازه که دوست ندارم بگم  و.....................
خلاصه بدونیم که اینا هم هستن و اینجوری هم هستن
دیگه حرف آخر رو به وجدان و مصلحت نگری خودتون واگذار میکنم
ممنونم
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی
نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه