آخرین نرخ بیکاری در استانهای کشور

در این قسمت جدیدترین نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع قرار دارد

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

آخرین نرخ بیکاری در استانهای کشور

پستتوسط kchikurd » چهارشنبه اسفند ماه 3, 1390 9:06 pm

خبر آنلاین : بر اساس گزارش مرکز آمار، نرخ بیکاری در 12 استان کشور تک رقمی شد.

بر اساس تازه ترین گزارش مرکز آمار ایران،  در پاییز سال جاری نرخ بیکاری در 12 استان کشور به زیر 10 درصد رسید است. بر اساس این گزارش پایین ترین نرخ بیکاری مربوط به کشور مربوط به استان یزد با حدود 4 درصد بوده است و در بین استانهای کشور بالاترین نرخ بیکاری مربوط به استان کرمانشاه با 20 درصد است.
دوستان عزیز لطفا نظرتونو در باره این خبر ....  8O اعلام کنید!
علت چیه؟؟؟
چه باید کرد؟؟؟؟؟؟
خوشبخت کسی است که شکوه رفتارش آفریننده لبخند زندگی در چهره دیگران است .

برای نویسنده این مطلب kchikurd تشکر کننده ها: 4
ModireTalar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
kchikurd
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: شنبه فروردين ماه 13, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 11 بار
تشکر شده: 86 بار
امتياز: 10

پستتوسط kazari » چهارشنبه اسفند ماه 3, 1390 10:24 pm

اولا كه احسنت
خيلي خوشحال شدم این تاپیک دیدم
خیلی وقته این مسئله ذهنم رو مشغول کرده، خیلی دلم می خواد ببینم دوستان نظری دارن یا راهکاری
فقط
خواهشا بی خیال دولت شید فرض کنید دولت هیچ برنامه خاصی نداره به عبارت دیگه ما باید چکار کنیم؟
البته مسائلی مثل اطلاع رسانی یا آگاه کردن افکار عمومی برای فشار بر دولت رو هم جز راهکارها می تونیم داشته باشیم
کلا منظورم اینکه زوم کنیم روی کاری که ما می تونیم انجام بدیم
تشکر دوباره
خدایا ما را به راه راست هدایت فرما

برای نویسنده این مطلب kazari تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
kazari
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه خرداد ماه 13, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 98 بار
تشکر شده: 140 بار
امتياز: 560

پستتوسط ayoob » چهارشنبه اسفند ماه 3, 1390 10:56 pm

سلام
دستت درد نکنه متاسفانه امار تکان دهنده ای  است
نماد کاربر
ayoob
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 2, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 10 بار
تشکر شده: 30 بار
امتياز: 0

پستتوسط Mmm » چهارشنبه اسفند ماه 3, 1390 11:52 pm

واقعا متأسفم، امیدوارم اوضاع رو به بهبود پیش بره!!!

یکی از دوستانِ کرمانشاهیم وقتی این خبر رو بهش گفتم عصبانی شد و این خبر رو با اطمینانِ کامل تکذیب کرد و گفت: این آمارها کار دشمنای کرمانشاهه، میخوان با این کار روحیه ی کرمانشاهی ها رو تضعیف و روحیه ی دشمنان کرمانشاه رو تقویت کنن!!! :lol:
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط abdulrahman » پنج شنبه اسفند ماه 3, 1390 1:01 am

با سلام و تشکر از کاک خالد به خاطر پیشنهاد به جاشون
من چند تا پیشنهاد خام دارم که دوست دارم با هم چکش کاریشون کنیم
چونکه مدتی بود ذهن من هم مشغول کار در مناطق خودمان بود ...

1-روی آوردن به کار تولیدی (هر چند که کوچک باشد) برای نمونه:
کارگاه های کوچک تولید(که این یکی خیلی ذهنم رو به خودش مشغول کرده):
مثلا آیا میشه چند نفر یه دستگاه تزریق پلاستیک بگیرن و از ساده ترین وسایل پلاستیکی مثل توپ پلاستیکی و پارچ و لیوان و سبد و.... شروع به تولید کنند و بعد به تبع پیشرفت اوجا رو گسترش بدن؟برای نمونه من یه کارگاه موفقی رو دیدم که صاحب اصلیش می گفت ما با یک دستگاه شروع به کار کردیم ولی حالا خیلی خوب پیشرفت کردیم و کارهایی انجام دادیم که بعضی ها باورش نمی کردند...

(این رو باید کاک خالد که تخصص هم دارند در امر تولید بیشتر باز کنند)

2-اشتغال از طریق جاذبه های گردشگری چه داخلی و چه خارجی!: که فکر کنم خیلی واضح باشه که چقدر پتانسیل منطقه در این زمینه بالاست حداقل در بخش گردشگران داخلی....

3-صنایع محلی و دستی:از جمله لباس های محلی ،کفش محلی،فرش و امثالش ،مواد غذایی و بسیاری دیگر....
البته این ها را همگی می دانیم....ولی منظور من سازمان دهی کردن این فعالیت ها در قالب گروه های کوچک (کاری که در توان ما هم باشد) برای افزایش بازده و سود آوری و توسعه....

واضح است که هر کدام از این پیشنهاد ها مشکلات و معایبی دارند که در مرحله ی اجرا و حتی قبل از آن خیلی خوب خود را نشان می دهند ولی من می خواهم با هم تبادل نظر کنیم  و مشکلات پیش رو را به بحث بگذاریم....

من بحث زیاد دارم که اگر بقیه هم شرکت کنند به تشریح پیشنهادات اکنون و چیزایی که بعدا طرح می کنم بپردازیم....

برای نویسنده این مطلب abdulrahman تشکر کننده ها: 3
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 390 بار
تشکر شده: 249 بار
امتياز: 830

پستتوسط basireh » پنج شنبه اسفند ماه 3, 1390 1:02 am

سلام
ممنون kchikurd عزیز

متآسفانه درسته. ما که به وضوح باهاش دست و پنجه نرم کردیم و برامون ملموسه

من تو شهر خودمون پاوه فقط یه سری از  علتاشو میتونم بگم
1- متأسفانه با توجه به محدودیت شهرستان (نبود امکانات کافی ) قابلیت جذب نیروهای جدید رو نداریم

اینکه به عنوان مثال یک بیمارستان بدون امکانات کافی و در نتیجه عدم جذب پرسنل جدید و یا موارد دیگه

نیروی جدید کار ما که میخواد برگرده بعد از کلی دردسر اصلا جایی براش تعریف نشده.

نبود کارخانه ، شرکت ها و موسسات و ...

2-یه قسمت هاییش هم نبود خلاقیت در جوان امروز ماست که فقط میخوایم سراغ یک سری شغل های تعریف شده بریم

که این هم قسمتیش به عدم در اختیار داشتن سرمایه کافی برمیگرده

و اما موارد برای گفتن زیاده که منتطر نظر دوستان میمونم
گر همچو من افتاده ی این دام شوی / ای بس که خراب فرقه و جام شوی  
ما عاشق و رند و مست و عالم سوزیم/ با ما منشین و گرنه بد نام شوی
نماد کاربر
basireh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تشکر کرده: 317 بار
تشکر شده: 236 بار

پستتوسط Noha » پنج شنبه اسفند ماه 4, 1390 11:03 pm

هوالمستعان

سلام خدای بزرگ بر شما گرامیان

ممنون دوست خوبم

اگر از لحاظ موقعیت در نظر بگیریم منطقه ی ما قدرت جذب داره،چون

به نسبت هم از لحاظ جوی و هم از نظر منابع می تواند جوابگوی نیازها باشد به شرطی که ما خلاقیت به خرج دهیم و سرمایه گذاری کنیم.
سرمایه گذاری 2 نوعه:
1-سرمایه   گذاری مادی

2-سرمایه  گذاری تخصصی

مثلا ما باید افرادی که ثروت دارند رو تشویق به سرمایه گذاری و ایجاد بنگاه های تولیدی در سطح منطقه بکنیم

و هم اینکه افراد متخصص در زمینه های علمی  رو توجیه و تشویق کنیم که خدمت به مردم خودشون رو در اولویت قرار بدن .

خیلی وقتا افراد بومی ما میرن تخصصشون رو در جاهای دیگه عرضه میکنن که این خودش باعث میشه از اهمیت منطقه کاسته

بشه و هم اینکه اگر به واسطه ی این تخصص افراد دیگه ای بتونن مشغول به کار بشن.

و هم در زمینه وجدان کاری که من پیشنهاد میکنم از خودمون شروع کنیم  و خودمون رو جوری تربیت کنیم

که اگر در هر شرایطی قرار گرفتیم هیچ وقت منافع شخصی مون رو بر کارو شغلمون ترجیح ندیم ؛حتما میگید چه ربطی داره!؟

ربطش اینه که اگر ما هر کدوم مون در جایگاه خود در حق منطقه و مردم مون ظلم نکنیم شاهد این ناعدالتی ها نخواهیم بود.

رستگار باشید

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط kchikurd » جمعه اسفند ماه 5, 1390 3:08 pm

با تشکر از همه دوستان عزیز که نظراتشونو بیان کردند.
از بین نظرات ، نظر Noha عزیز که گفته : "ما باید افرادی که ثروت دارند رو تشویق به سرمایه گذاری و ایجاد بنگاه های تولیدی در سطح منطقه بکنیم."
به نظرم خیلی راهکار درستی باشه. چون نیروهای متخصص توی شهر ما کم نیستن ! ولی اکثرا به دلیل نداشتن سرمایه کاری از دستشون بر نمی آد.
از دوستان عزیز می خوام این بحثو جدی تر دنبال کنن که به یه نتیجه قابل قبول برسیم.
با تشکر مجدد

برای نویسنده این مطلب kchikurd تشکر کننده ها:
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
kchikurd
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط abdulrahman » شنبه اسفند ماه 5, 1390 12:27 am

با سلام دوباره...
چند تا پیشنهاد خام دیگه:
4-هر کدام برای خود مشخص کنیم که چه کارهایی را میتوانیم در آینده انجام دهیم و اساسا در چه زمینه ای می توانیم کاری را انجام دهیم...به چه معنی؟
کسی که در دانشگاه رشته ای می خواند باید راضی نشود که در شغلی که هیچ ربطی به تحصیلاتش ندارد،وارد شود برای مثال شاید شما هم دیده باشید که فردی پس از پایان تحصیلات مغازه ای باز می کند که به سواد خاصی نیاز ندارد و در واقع فقط عمر و هزینه ی خود را به هدر می دهد....البته می دانیم که خیلی ها مجبور به این کارند و این ناشی از همان بیکاری است که در جامعه بیداد میکند....

5-برای پیشرفت لازم نیست که همه ی صنایع در منطقه گرد بیایند ...نه فضای کافی برای این کار هست و نه نیاز به آن...
می شود با تاکید بر چند محصول خاص و تقویت همان محصولات فرصت های شغلی زیادی فراهم کرد...

6- اشتغال زایی از طرق غیر مستقیم! چگونه؟ می دانیم که تعداد تحصیل کرده های منطقه کم نیست چه در سطح کارشناسی،چه در سطح کارشناسی ارشد،و حتی در سطح دکترا..............اگر می توانستیم شعبه ای از دانشگاه رازی بگیریم با جذب دانشجو فرصت های شغلی اعم از مستقیم و غیر مستقیم برایمان بیشتر فراهم می شد(البته اگر در جریان بحث های مربوط به دانشگاه سراسری که در سایت کومه کال مطرح شد ،باشید بهتر منظورم را متوجه می شوید

خب کسی درباره ی این شش مورد نظری ندارد؟(راستی اگر میتوانید بقیه ی دوستان را هم وارد بحث کنید)
مژده ده بندگانی را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آنان پیروی می کنند.

برای نویسنده این مطلب abdulrahman تشکر کننده ها:
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط basireh » شنبه اسفند ماه 6, 1390 10:56 pm

abdulrahman نوشته است:1-روی آوردن به کار تولیدی (هر چند که کوچک باشد) برای نمونه:
کارگاه های کوچک تولید(که این یکی خیلی ذهنم رو به خودش مشغول کرده):
مثلا آیا میشه چند نفر یه دستگاه تزریق پلاستیک بگیرن و از ساده ترین وسایل پلاستیکی مثل توپ پلاستیکی و پارچ و لیوان و سبد و.... شروع به تولید کنند و بعد به تبع پیشرفت اوجا رو گسترش بدن؟برای نمونه من یه کارگاه موفقی رو دیدم که صاحب اصلیش می گفت ما با یک دستگاه شروع به کار کردیم ولی حالا خیلی خوب پیشرفت کردیم و کارهایی انجام دادیم که بعضی ها باورش نمی کردند...
/color]

سلام
ممنون از نظرات دوستان
به نظرم این پیشنهاد جای تأمله اگه بشه درباره اش حرف زده بشه و طرح هایی براش ارائه بشه
از دوستان میخوام لطفا شرکت کنن
نماد کاربر
basireh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تشکر کرده: 317 بار
تشکر شده: 236 بار

پستتوسط kchikurd » شنبه اسفند ماه 6, 1390 11:06 pm

ممنون کاک عبدالرحمن به خاطر 6  پیشنهادتون.
راستش همه موارد جای تامل و بحث دارن ، ولی به نظرم از گزینه اول شروع کنیم یعنی همون کار تولیدی.
اول باید ببینیم کیا مرد میدونن؟؟
برای شروع چند نفر باید تحقیق کنن در مورد اینکه چه کار تولیدی توی پاوه می شه انجام داد؟
در انتظار پاسخ مردان میدان!
نماد کاربر
kchikurd
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط Noha » يکشنبه اسفند ماه 7, 1390 11:08 pm

هوالمستعان

سلام الله علیکم

منم موافقم،این موضوع خیلی مهمه ،کاش ما هر پیشنهادی که داده میشه رو خوب با اولویت و نیاز جامعه مون بسنجیم.

مثلا "ما در بحث راهکار های عمل حجاب گفتیم تولیدی لباس و روسری مناسب؛خوب این خودش خیلی خوبه؛ هم اشتغال زاییه

و هم فرهنگ سازی و مهمتر  از همه زنده کردن ارزشهای دینی.

رستگار باشید

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

پستتوسط abdulrahman » چهارشنبه اسفند ماه 17, 1390 3:37 pm

با سلام...تاخیر در جواب دادنمان را به حساب چشم پوشی از این موضوع مگذارید

من مقداری در این باره تحقیق کرده ام که سر فرصت ارائه خواهم داد

همگی فعلا اگر بتوانیم 2 کار را انجام دهیم به نظرم بهتر است:

1-تحقیق از هر جنبه ای که بتوانیم

2-کشاندن افراد صاحب نظر به بحث در این باره
مژده ده بندگانی را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آنان پیروی می کنند.
نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط kazari » پنج شنبه اسفند ماه 17, 1390 12:13 am

سلام
ضمن پوزش از دوستان و بخصوص کا عبدالرحمن عزیز
می دانم که میدانی چقد گرفتاریم!!!
بحث هایی که مطرح می شن، خیلی بحث های اساسی اند و من هم دوست ندارم بیام نظری بدم که داده باشم! اگر بخوایم اساسی هم بحث کنیم که خیلی بحثا زیاده و هرکدومشون جای بحث های عمیق  و محتاج وقت گذاشتن های زیاد ( مثل بحث کا متین در مورد بدعت!)
در مورد کار تولیدی با مثال دستگاه تزریق پلاستیک، ایده خوبی است و جای کار دارد اما معتقدم قبل از این کار ما یک مطالعه عمیق لازم داریم
چرا؟
چون کار تولیدی جز سخت ترین نوع اشتغال زایی هاست کلا در دنیا! در مملکت ما هم بدتر
بخصوص با شرایطی که اخیرا داریم در بحث تحریم ها  و ... خیلی از خرده تولید کنندگان شاکی اند و اضافه کنید واردات وسایل چینی رو
در شرایط منطقه ما هم که فقط این رو در نظر بگیرین که ما دسترسی به رآه آهن نداریم که هم مواد خام بهمون برسه هم تولیدات مون با صرفه اقتصادی عرضه کنیم و محدودیت های اینچنینی دیگر
خب پس تکلیف چیه؟
یک مطالعه تیمی از افرادی که هم دستی در تجارت دارند و هم در امور تولید و بازاریابی و .... که ما بتوانیم پروژه ای رو انتخاب کنیم که با وجود تمام این عدم اطمینان ها و سختی شرایط بتونه مثلا یک سرمایه گذار رو مجاب کنه که بیاد و سرمایه گذاری اولیه رو انجام بده یا ما این قدر اطمینان کنیم که ریسک وام گرفتن رو بپذیریم.
چون بحث شکست خوردن ما هم نیست. ما اگر بخواهیم این کار رو شروع کنیم محکومیم کاری کنیم که موفق باشیم! چون اگر نباشیم اثرات مخربش و انعکاسش که فلانی ها هم همین کارا رو کردن که الان وضعشون به اینجا کشیده!! بسیار بدتر از این است که این کار اصلا شروع نشه.
پس ما یه مطالعه عمیق می خوایم که ببینه مزیت نسبی ناحیه مورد مطالعه ما مثلا شهرستان پاوه چیه که بتونیم با اطمینان نسبی و با توکل بر خدا کار رو شروع کنیم.
من خودم تزم اینه در مملکت با شرایط فعلی سه صنعت موفق اند  و مزیت نسبی بالایی دارند: صنایع نفت، صنایع غذایی، و صنایعی که بازار هدفشون خانم ها و بچه هاست!!!
در مورد اول و سوم ما مزیت نسبی خاصی نداریم!
اما در مورد دوم و با توجه به اینکه به نسبت بازار صنایع غذایی ما از هجوم چینی ها می تونه در امان بمونه.
پیشنهاد من کار بر  روی صنایع غذایی منطقه است. مثلا شروع کنیم با دستگاه های ساده برای بسته بندی کردن شیک و پیک محصولاتی مثل توت، انجیر و ... جا انداختن یک برند غذایی اینچنینی و البته بازاریابی آن که تو اون مطالعه و همکاری که گفتم باید مشخص شه.
در مورد اون بحث صنایع دستی یا گردشگری هم، باز هم معتقدم که دوستانی که مقداری تخصص دارن در این زمینه باید اولا یه سرچ بکنن که آیا بدون اتکا به منابع دولتی در این زمینه ها می توان اصولا کاری کرد یا نه. با مقایسه با موارد مشابه در ایران یا جاهای دیگه دنیا حتی. تا بعدا حالا باید ببینیم چکار می شه کرد.
دو سه موضوع خام به قول دوستان هم دارم که بنظرم می شه رو اونام کار کرد :
1.     بحث گیاهان دارویی منطقه
2.     بحث بازار هدفی که می تونیم در کردستان عراق داشته باشیم با توجه به اشتراکات فرهنگی و ....
3.     یک کار فرهنگی اساسی هم می خوایم با محوریت این موضوع که مثلا اگر چهار معلم بازنشسته منطقه ما  تو فکر این باشن که مثلا انار بخرن ببرن تهران بفروشن نه تنها کار عاری نیست یا ضد ارزش نیست بلکه بسیار هم ارزشمند است. منظورم اینه که این دغدغه عده خاصی نباید باشه این کار . باید باور کنیم بخاطر خدا هم که شده قانع بودن ( شما بخوانید تنبل بودن) آنقدر ها هم خوب نیست!!!
خدایا ما را به راه راست هدایت فرما

برای نویسنده این مطلب kazari تشکر کننده ها:
abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
kazari
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه خرداد ماه 13, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 98 بار
تشکر شده: 140 بار
امتياز: 560

پستتوسط Noha » چهارشنبه فروردين ماه 23, 1391 10:01 pm

هوالفتاح

سلام الله تعالی بر اهل  کار و تلاش

لطفا این موضوع  رو نادیده نگیریم ،با توجه به این که امسال به سال تولید

ملی و حمایت از کار و سرمایه ی ایرانی نامیده شده ،قطعا تسهیلات و اعتباراتی

هم اختصاص داده میشه و به نظرم از این فرصت استفاده کنیم وإن شا الله طرح ها رو به مرحله ی اجرا برسونیم.

ظاهرا فرماندار پاوه هم گفتن که از جوانان جویای کارو اشتغال حمایت  می کنه!(منبع:کومکال)

جنة الفردوس مأوایتان

برای نویسنده این مطلب Noha تشکر کننده ها:
abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

بعدي

بازگشت به نقل اخبار و گزارشها به همراه منبع

چه کسي حاضر است ؟