راه و روشهای حساب شده و عملی برای پیاده کردن حجاب(مکانی برای اظهار نظر و ...)

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پستتوسط asra » جمعه بهمن ماه 14, 1390 1:25 pm

عارفان علم عاشق می شوند* بهترين مردم معلم می شوند* عشق با دانش متمم می شود*  هر که عاشق شد معلم می شود*

برای نویسنده این مطلب asra تشکر کننده ها: 4
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bitajan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
asra
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 1, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 319 بار
تشکر شده: 191 بار
امتياز: 30

پستتوسط asra » جمعه بهمن ماه 14, 1390 2:00 pm

نتیجه گیری بنده تا به اینجای تبادل نظرات با دوستان:

به منظور حرکت در مسیر نهادینه شدن حجاب کامل اسلامی در جامعه، پیشنهادها و توصیه هایی ذکر شد، امید است که قابل توجّه همه ی مسئوولان و اعضای فرهنگی جامعه ی اسلامی مان قرار گیرد و راهبردی صحیح جهت عمل به آن ها و توسعه ی فرهنگی قلمداد شود.

1- از آن جا که یکی از سوره های قرآنی که بسیاری از مسائل حجاب و پوشش در آن مطرح شده، سوره ی نور است؛ از این رو مناسب است که در مباحث حجاب و دلایل آن برای مدعوین ، زمینه ی آشنایی عمیق و تفصیلی با معارف قرآنی این سوره، به طور صحیح، دقیق و کارشناسی شده فراهم گردد.

2- برخی از محصولات فرهنگی، مثل مجلّه ها [به صورت ویژه نامه های هر چند وقت یکبار] برای تبیین علمی و جذّاب مسائل حجاب، برای نسل های جامعه ی اسلامی استفاده شود.

3- مراکز فرهنگی و رسانه های جمعی، مانند مطبوعات با نگارش آثار و مقاله های علمی و استدلالی به تبیین مسائل مهم و اساسی حجاب برتر بپردازند؛ زیرا همان گونه که از لابه لای این مقاله و نوشتار روشن گشت، حجاب حداکثری بانوان یکی از احکامی است که دین اسلام به آن ترغیب و تشویق نموده است.

4- یکی از رسالت های مهمّ دیگر برای پینوس:  از بیان جلوه های زندگانی و موفّقیّت ها الگوهای برجسته ی زنان محجّبه در کسب مدارج علمی و فرهنگی و ارج نهادن به آن ها با تفهیم این مطلب که حجاب پند است، نه بند.

5- به زنان و دختران متدیّن و عفیف پیشنهاد می شود به طور مستمر، مطالعه و تحقیق های خود را درباره ی فلسفه، فواید و مسائل حجاب افزایش دهند. این عمل دو فایده مهم دارد:

الف. اعتقاد و ایمان ایشان به حقانیّت احکام متعالی و نورانی اسلام، افزایش می یابد و در نتیجه، التزام عملی آن ها به رعایت حجاب برتر بیشتر می شود.
ب. از این روش، بهتر می توانند به تبلیغ و ترویج صحیح و منطقی حجاب و شالوده های آن اقدام نمایند.

6- از برخی مراکز فرهنگی جهت شعار نویسی بر روی دیوارها برای ترویج فرهنگ حجاب در سطح جامعه کمک گرفته شود، به شرطی که در این زمینه از شعارهای جذّاب و مثبت استفاده شود

امید است همانگونه شویم که  الله از ما خواسته....
انشالله
عارفان علم عاشق می شوند* بهترين مردم معلم می شوند* عشق با دانش متمم می شود*  هر که عاشق شد معلم می شود*

برای نویسنده این مطلب asra تشکر کننده ها: 2
ModireTalar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
asra
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط asra » جمعه بهمن ماه 14, 1390 2:42 pm

ملکه زیبایی و بازیگری که توبه کرد

"ایمان شاکر" بازیگر معروف مراکشی با اعلام کناره گیری خود از این حرفه، تاکید کرده است:
«زندگی برایش با ثبات تر خواهد بود چون کشف کرده زندگی هنرپیشه ها به پشیمانی یا خودکشی ختم می شود.»

این بازیگر مراکشی که در مجموعه تلویزیونی معروف "عار" نقش آفرینی کرده همچنین گفته است: «این تصمیم را عجولانه نگرفته و جدایی وی از بازیگری یک تصمیم نهایی است.» وی اضافه کرده است جدایی از بازیگری برایش دشوار نخواهد بود، چرا که زندگی اش دور از هنر پیشگی باثبات تر خواهد بود و این همان اتفاقی است که آرزویش را دارد.

این هنرپیشه مراکشی در واکنش به برخی ادعاها در خصوص این تصمیم مهم گفت:
اینکه برخی می گویند به دنبال تبلیغ رسانه ای هستم، تعجب می کنم، اگر به دنبال تبلیغ رسانه ای بودم، پیشنهاد داده شده برای بازی در فیلم های سینمایی و تلویزیونی را رد نمی کردم.

ایمان شاکر چندی پیش گفته بود:
به جدایی از بازیگری فکر خواهد کرد؛ چون این حرفه لایق زنان و در شأن آنها نیست، و کشف کرده اکثر افراد شاغل در این حرفه، زندگی شان به پشیمانی، عدم تشکیل خانواده یا خودکشی ختم می شود.

وی همچنین با افزودن این که "مردم به حرفه بازیگری به دید یک شغل منافی با ارزش ها، عرف و دین می نگرند" بیان داشته است: تا کنون در این حرفه خوشبختی خود را ندیده است و خوشبختی حقیقی و واقعی را در رضای خدا می بیند.

برای نویسنده این مطلب asra تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
asra
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط CafeWeb » يکشنبه بهمن ماه 16, 1390 6:53 pm

asra نوشته است:نتیجه گیری بنده تا به اینجای تبادل نظرات با دوستان:

به منظور حرکت در مسیر نهادینه شدن حجاب کامل اسلامی در جامعه، پیشنهادها و توصیه هایی ذکر شد، امید است که قابل توجّه همه ی مسئوولان و اعضای فرهنگی جامعه ی اسلامی مان قرار گیرد و راهبردی صحیح جهت عمل به آن ها و توسعه ی فرهنگی قلمداد شود.

1- از آن جا که یکی از سوره های قرآنی که بسیاری از مسائل حجاب و پوشش در آن مطرح شده، سوره ی نور است؛ از این رو مناسب است که در مباحث حجاب و دلایل آن برای مدعوین ، زمینه ی آشنایی عمیق و تفصیلی با معارف قرآنی این سوره، به طور صحیح، دقیق و کارشناسی شده فراهم گردد.

2- برخی از محصولات فرهنگی، مثل مجلّه ها [به صورت ویژه نامه های هر چند وقت یکبار] برای تبیین علمی و جذّاب مسائل حجاب، برای نسل های جامعه ی اسلامی استفاده شود.

3- مراکز فرهنگی و رسانه های جمعی، مانند مطبوعات با نگارش آثار و مقاله های علمی و استدلالی به تبیین مسائل مهم و اساسی حجاب برتر بپردازند؛ زیرا همان گونه که از لابه لای این مقاله و نوشتار روشن گشت، حجاب حداکثری بانوان یکی از احکامی است که دین اسلام به آن ترغیب و تشویق نموده است.

4- یکی از رسالت های مهمّ دیگر برای پینوس:  از بیان جلوه های زندگانی و موفّقیّت ها الگوهای برجسته ی زنان محجّبه در کسب مدارج علمی و فرهنگی و ارج نهادن به آن ها با تفهیم این مطلب که حجاب پند است، نه بند.

5- به زنان و دختران متدیّن و عفیف پیشنهاد می شود به طور مستمر، مطالعه و تحقیق های خود را درباره ی فلسفه، فواید و مسائل حجاب افزایش دهند. این عمل دو فایده مهم دارد:

الف. اعتقاد و ایمان ایشان به حقانیّت احکام متعالی و نورانی اسلام، افزایش می یابد و در نتیجه، التزام عملی آن ها به رعایت حجاب برتر بیشتر می شود.
ب. از این روش، بهتر می توانند به تبلیغ و ترویج صحیح و منطقی حجاب و شالوده های آن اقدام نمایند.

6- از برخی مراکز فرهنگی جهت شعار نویسی بر روی دیوارها برای ترویج فرهنگ حجاب در سطح جامعه کمک گرفته شود، به شرطی که در این زمینه از شعارهای جذّاب و مثبت استفاده شود

امید است همانگونه شویم که  الله از ما خواسته....
انشالله

با سلام و احترام خدمت شما خواهر گرامی

پیشنهاد های جالب و کاملی رو مطرح نمودین . به نظر من اگه بتونین برای شروع عملی این کار دخترایی که در پینوس فعالیت میکنن و هستن و افراد جدید خودشون یه تیم تشکیل بدن در زمینه حجاب فعالیت کنن عالی میشه و اولین برنامه پیشنهادی منم اینه که ویژه نامه هایی در فواصل زمانی متفاوت در زمینه حجاب آماده و در سایت منتشر کنن ( تقریبا مثل ماهنامه پینوس ) البته اگه تیم بتونه به صورت مستمر فعالیت کنه شروع کنین اگه نتونه و برای یه مدت کوتاه باشه جالب نیست و بازخورد هم نداره .....   با تشکر

عضويت  / ورود

وب سایت پینوس
دینی ، علمی ، فرهنگی - اجتماعی
Www.Penous.Com , http://Www.Penous.ir  ,  http://Www.Penous.Net

واحد خبری پینوس
جدیدترین اخبار پاوه و اورامانات ، ایران و جهان
News.Penous.Com

برای نویسنده این مطلب CafeWeb تشکر کننده ها:
asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
CafeWeb
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 1073 بار
تشکر شده: 906 بار
امتياز: 101619

پستتوسط RafterW » سه شنبه اسفند ماه 1, 1390 1:15 am

با سلام به دوستان....
مثل اینکه این بحث می خواد توی سایت رکورد بزنه!

دوستان گرامی !بالاخره متوجه نشدم می خواهید بحث رو ادامه بدهیم یا نه؟

اگر بشود اطلاع رسانی کنید ممنون می شوم.
نماد کاربر
RafterW
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 3, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 40 بار
تشکر شده: 120 بار
امتياز: 0

پستتوسط mehr » پنج شنبه فروردين ماه 3, 1391 11:08 pm

باسلام

ایده ای جالب!!!!

حال مقنعه‌های دختران بد است این‌روزها! هر کسی دارد طرح حجاب و عفاف را بهانه می‌کند و نقدی روی بی‌حجابی و بدحجابی می‌زند تا برای دل‌خوشی فرهنگی‌اش مقنعه را به سر بچسباند.

حال مقنعه های دختران بد است اینروزها؛ حتی نخواسته‌ایم کمی از طرح‌ها و ایده‌های تولیدکنندگان پوشاکمان بهره ببریم و یا تشویقشان کنیم تا به جای مقنعه‌های مشکی، شاهد چارقد‌های رنگی و مناسب هم باشیم. علل را رها کرده ایم و چسبیده ایم به حل نتایج بی توجهی به آن علل. فقط بلدیم به جوان هایمان بگوییم “نکن” ، “نرو” ، “نبین” … و اصلا هم به این فکر نیستیم که یک کاری بکنیم.

به
حجاب مغناطیسی فکر می‌کنم؛ به ابتکار عمل یک زن مسلمان اندونزیایی که وقتی دید حجاب در ماه مبارک رمضان در میان بانوان کشورش فراگیرتر شده، نخ‌های مغناطیسی را بکار برد و مقنعه‌هایی را با آن درست کرد که برای درمان انواع سردرد و حتی کم‌خونی مفید بوده است. این کارش باعث توزیع این مقنعه در منطقه‌هایی دیگر هم شده بود.

به حجاب مغناطیسی فکر می‌کنم که می‌توانست از ایده‌های تک‌تک ما باشد و یا تولید شود، آنهم نه برای درمان دو بیماری بلکه حجاب مغناطیسی که ایمان‌مان دهد به درمان فکر و روح‌مان.
"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 2
asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), avin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط avin » جمعه فروردين ماه 3, 1391 1:50 am

سلامی دوباره به ادامه دهندگان این مطلب.

مهر عزیز زیبا گفتی...منم همیشه به این فک میکنم

حجاب را زیبای زیبا نشان داد...روح حجاب در اصل زیباست...

و کسانی که با حجاب انس گرفته اند این امر را به خوبی درک

میکنن.اما کسانی که از این راه دورن...و حجاب رو  علت

مخفی کردن زیبایی ها میدانند...برای اینان است که باید حجاب

زیبا جلوه کند.

مثلا اگه از روسری ها و حجابهای زیبا استفاده شود.

یا همان ایده ی جالب حجاب مغناطیسی...!

چند روز پیش یه مراسمی دعوت بودم...اونجا رو که دیدم

ناخودآگاه یاد همین بحث حجاب افتادم و تشویق محجبه ها!

نگاه های زیر چشمی...پچ پچ ها...و هزاران حرف آشکار و نهان دیگه که حجاب رو برای مردم عادی امری سوال برانگیز نشان

میده!

در این گونه مراسم حجاب ممنوعه!!!!

چرا؟

مطمئنم اگه کسی محجب که هنوز اعتقاداتش کامل نشده باشه

توی همچین مراسمی با حجاب ظاهر بشه....و این حرفها و

پچ پچ های درگوشی و...بشنوه...مطمئنن از حجاب منصرف میشه.

جامعه بیش از حدی که ما تصور میکنیم...آلوده س و در ابهامات

قرار داره...

این امر خیلی سخته...همت میخواد و عمل...

من بعد از این مراسم تصمیم گرفتم که دیگه به این مراسمات

نرم.که با نصیحت و گفتگو با یه عزیز به این نتیجه رسیدم که

اتفاقا باید در این گونه مراسمات باید حضور داشت ...و البته با

حجاب هم حضور داشت ..تا دیدن یه چهره محجب برای مردم

عادی بشه و جای سوال نداشته باشه...و باعث تشویق دیگران

بشه

ما نباید حجابمونو در مساجد و ...مخفی کنیم.

ما باید با حجابمون تو اماکن عمومی تو مراسمات و عروسی ها

و....ظاهر بشیم...که دیدن یه محجبه تو همچین مراسمی دیگه

سوال برانگیز و عجیب نباشه و باعث تشویق و تبلیغ هم بشه...

به امید خدا...
در روزگاری که خنده ی مردم از زمین خوردن توست ، برخیز تا بگریند...

برای نویسنده این مطلب avin تشکر کننده ها: 2
asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
avin
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 31, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 336 بار
تشکر شده: 531 بار
امتياز: 1820

پستتوسط kani » جمعه فروردين ماه 4, 1391 10:01 pm

مسافر کناری مدام خودش را رویم می اندازد، دستش را در جیبش می کند و در می آورد، من به شیشه چسبیده ام اما هر قدر جمع تر می شوم او گشادتر می شود. موقع پیاده شدن تمام عضلات بدنم از بس منقبض مانده اند درد می کنند
(تقصیر خودم بود باید جلو می نشستم)

مسافر صندلی پشت زانوهایش را در ستون فقراتم فرو می کند، یادم هست موقع سوار شدن قد چندانی هم نداشت، باید با یک چیزی محکم بکوبم توی سرش، چیزی دم دستم نیست احتمالاً فکر کرده خوشم آمده که حالا دستش را از کنار صندلی به سمت من می آورد
(تقصیر خودم بود باید با اتوبوس می آمدم)

اتوبوس پر است ایستاده ام و دستم روی میله هاست، اتوبوس زیاد هم شلوغ نیست و چشمان او هم نابینا به نظر نمی رسد ولی دستش را درست در 10 سانت از 100 سانت میله ای که من دستم را گذاشته ام می گذارد. با خودم می گویم ”چه تصادفی” و دستم را جابه جا می کنم اما تصادف مدام در طول میله اتفاق می افتد
(تقصیر خودم است باید این دو قدم راه را پیاده می آمدم)

پیاده رو آنقدر ها هم باریک نیست اما دوست دارد از منتها علیه سمت من عبور کند، به اندازه 8 نفر کنارش جا هست ولی با هم برخورد خواهیم کرد. کسی که باید جایش عوض کند، بایستد، جا خالی بدهد، راه بدهد و من هستم
(تقصیر خودم است باید با آژانس می آمدم)

راننده آژانس مدام از آینه نگام می کند و لبخند می زند. سرم را باید تا انتهای مسیر به زاویه 180 درجه به سمت شیشه بگیرم. مدام حرف میزند و از توی آینه منتظر جواب است. خودم را به نشنیدن می زنم. موقع پیاده شدن بس که گردنم را چرخانده ام دیگر صاف نمی شود. چشمانش به نظر سالم می آید اما بقیه پول را که می خواهد بدهد به جای اینکه در دستم بگذارد از آرنجم شروع می کند، البته من باید حواسم می بود و دستم را با دستش تنظیم می کردم
(تقصیر خودم است باید با ماشین شخصی می آمدم)

سلام

به نظر شما مقصر کیه؟!

برای نویسنده این مطلب kani تشکر کننده ها:

kani
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 18, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 8 بار

پستتوسط asra » جمعه فروردين ماه 4, 1391 10:34 pm

سلام
حتی اگر مردان جامعه هم پاکترین باشن ما باید خودمونو مطیع فرمان خدا بدونیم و رعایت حجاب رو جز وظایف و واحبات بدونیم
توجیه اینکه هر جور باشیم : محجبه ، چادری و ...  آقایون (البته با معذرت از برادران پینوسی) نمیتونن نگاه نکنن و هنوز با اینحال و با داشتن پوشش بازم چشماشون دنبال آدمه اصلا درست نیست
ما باید خودمون رعایت کنیم و دستمونو جلو بندازیم برای هم به کشیده نشدن خودمون هم آقایون جامعه امون
درسته در هر جامعه ایی افراد ناپاکی هستن که حتی با وجود دیدن متانت و شخصیت دختر باز دست به کارای ناشایستی میزنن که از چشم دور نیستن این افراد
البته وجود خانمای به این گونه نیز در جامعه هم کم نیست که با رفتار و ظاهر خود باعث به راه گناه کشیدن آقایان میشوند
البته این را باز اضافه میکنم که حجاب تنها به جنس مونث اختصاص ندارد و برای جنس مذکر پوشش در شان و پاکی نگاه یا همون نگاه پاک را شامل میشه
پس ما خودمون مواظب اعمال خودمون باشیم انشالله تعداد افراد مثال زده شده "با رعایت حجاب از طرف ما" کم خواهد شد :)

برای نویسنده این مطلب asra تشکر کننده ها:

نماد کاربر
asra
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط هدیه » جمعه فروردين ماه 4, 1391 10:42 pm

سلام

نمی دونم واقعا عکس العمل درست چیه؟
باید داد راه بندازی و بگی فلانی مزاحمه
باید سکوت کنی و مدت کوتاهی تحمل کنی تا مبادا بگن مقصر خودشه

خیلی وقتا آدمای مریض زیادن حتی اگر با ظاهر ،با اخم و خشونت نشون بدی که اهل این برنامه ها نیستی اما بازم مریض زیاده .....

دنبال مقصر گشتن دشواره چون پیدا کردن مقصر فعلا دردی رو دوا نمی کنه...البته از نظر من

برای نویسنده این مطلب هدیه تشکر کننده ها: 2
asra (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
هدیه
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 11, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 31 بار
تشکر شده: 81 بار

پستتوسط tafgah72 » شنبه بهمن ماه 28, 1391 11:30 pm

سلام علیکم

به پیشنهاد کاربران در تاپیک نظر سنجی انشاالله اگر موافق باشید به این بحث ادامه دهیم..

ممنونم از نظرات تمامی خواهران و برادران
ولی متاسفانه من نظرات طولانی رو نخوندم .. اما در کل بحث عالی و نظرات جالبی بودند.

و در میان نظراتی که خوندم ، نظر
cafeweb ، matin ، kani ،asra بیشتر برام جالب بودند .( بازهم میگم تعداد کمی از نظرات رو خوندم و موافق بودن با این نظرات دلیل بر مخالف بودن  یا بی اهمیت بودن دیگر نظرات نیست)

Matin نوشته است:
من نمیدونم چرا فقط گیر دادید روی حجابِ این زنهای بنده خدا!!! چرا در موردِ پالودنِ چشمای مردها چیزی نمیگید؟؟ چرا علّتِ انحرافِ جامعه رو متمرکز کردید روی عدمِ رعایتِ حجابِ زنها؟؟! چرا از ناپاک بودنِ چشمای مردها بحثی نمیکنید؟؟ بخدا قسم اگه تمامی زنهای جامعه محجّب بشن، ولی چشم و دلِ مردها ناپاک باشه، بازم  انحراف وجود داره!

کی گفته حجاب به تنهایی ضمانت کننده ی عفتِ جامعه س!! من نمیگم بی حجابی سلامتِ اجتماع رو تضمین میکنه و رعایت حجاب در سلامتِ جامعه بدونِ تاثیره. من میگم سلامتِ اجتماع، فرآیندی متشکل از چند واکنش دهنده س. باید عناصر این واکنش  باهم واردِ عمل بشن تا فرآورده ی موردِ نظر که همون عفّت هستش حاصل بشه.

خواهشا نذارید طوری بشه که شیطان ما رو مشغولِ رسیدگی به نقاطِ ضعف دیگران بکنه و از ضعفهای خودمون غافل.

من مسئولِ چشمای خودم هستم نه مسئولِ محجّب کردنِ دخترها و زنهای مردم، همچنین دخترها و زنها هم مسئولِ حجابشون هستن نه چشمای من!!

بخدا اگه هرکس نسبت به وظیفه ش احساس مسئولیت بکنه و سعی کنه نقشِ خودش رو با بهترین کیفیت و مخلصانه برای خدا ایفا کنه، مطمئن باشید جامعه هم سلامتی خودش رو به دست میاره.

CafeWeb نوشته است:به عنوان مثال پاوه و خانواده های اصیل رو در نظر بگیرین ... سیستم خانواده ها در دهه گذشته طوری بوده که دختران در خانه جلوی پدر و برادرشان روسری سر میکردند ( بعضی ها نصفه و بعضی ها کامل ) علت این امر رو می تونیم برگردونیم به وجود حیا در دختران که حتی با اینکه می دانستند پدر و برادرشان محرم شان است حیا شان روی آنان تاثیر بیشتری داشته و روسری را هم در خانه به سر داشته اند ... شاید این نظر و تجربه من اشتباه باشد اما بیانش میکنم اگه اشتباه بود بگین بهم ، به نظر من الان دسته اول دخترانی رو در نظر بگیریم که در خانه جلوی پدر و برادرشان تا حدودی حجاب دارند و دسته دوم دخترانی که کاملا راحت و حتی بیش از حد هم راحت هستند ، به نظر من خود به خود این بر روی حجاب شون در محیط بیرون هم تاثیر میذاره یعنی دسته دوم کم کم در طول زمان در محیط خارج خانه هم از حجاب شون کاسته میشه ، اما در مورد لباس منظور من این بود وقتی که دختر در خوابگاه ( لباس های نامناسب فارسی بیشتر منظورمه ) به لباس فارسی عادت میکنه و برمیگرده در محیط خانواده هم در خانه لباس فارسی می پوشه مطمئن باشین به مرور زمان هم در شهر خود ( به فرض پاوه ) مانتو شلوار میپوشه که من واقعا مخالف این امر هستم ، ما باید فرهنگ اصیل خودمون رو حفظ کنیم در شهر های دیگه اشکالی نداره لباس فارسی ، اما در شهر خودمون پاوه پوشیدن لباس غیر بومی به نظر من نمونه عینی و کامل از تهاجم فرهنگی ایه و باید باهاش مقابله کنیم و اما در مورد لباس خانه هم نظر شخصی من اینه شیوه لباس پوشیدن دختر در خانه خیلی میتونه روی خواهر های کوچکترش تاثیر بذاره چون اونو به عنوان الگوی خودشون قرار میدن اگه در خانه لباسش نا مناسب باشه برای اون بچه لباس نامناسب به عنوان یک ارزش میشه و بعدا هم ترک دادن این ارزش خیلی سخته و در اکثر مواقع با شکست رو به رو میشه و به نظر من لباس کوردی زیباترین لباسه اما متاسفانه خانواده ها زمان عروسی یا مراسمی میان به دخترای کوچکشون لباس کوردی میپوشانن و این امر نشان میده که در درون خودشونم میدونن که زیباست و برای عروسی ازش استفاده میکنن اما متاسفانه همانطور که گفتم دچار تهاجم فرهنگی و بردگی سرمایه داری و مد گرایی شدن که خودشونم اطلاع ندارد و  واقعیتی رو که باید در نظر بگیریم این است که واقعا بدست آوردن ایمان سخته یعنی دین دار بودن و مسلمان بودن سخته ، همیشه چیزای با ارزش سخت به دست میان پس اگه بهشت رو بخواییم باید سختی تحمل کنیم و حجاب هم همین طور ، واقعا رعایت کردن حجاب سخته ، امیدوارم که هم دختران و هم پسران بتونن حجاب رو رعایت کنن .

asra نوشته است:درضمن همه امون میدونیم که حجاب تنها منحصر به خانمها نیست  پس آقایوون هم باید در حفظ حجاب و پرهیز از بدنمایی و حفظ چشم از نگاه به نامحرم پیشرو به رعایت باشن .

با نظر matin  موافقم چون واقعا حجاب به تنهایی سلامت جامعه رو تضمین نمیکنه ، آقایون محترم بدانید بیشتر از اونی که فکرش رو بکنید در جامعه تاثیر دارید ، نگاه هاتون ،حرفاتون ، حرکاتتون ... کوچکترین اشتباه شما موجب نابودی یه دختر میشه ..

با نظر cafeweb موافقم ، متاسفانه شاهد نوعی پوشش در خانواده ها در کنار پدر و برادران هستیم که ...
محرم بودن پدر و برادران فک نکنم دلیل بر راحت بودن خانم ها در منزل باشد علاوه بر مسئله حجاب نباید بعضی نیازهای ذاتی را فراموش کنیم که چه تاثیری میتواند بر انان داشته باشد .

و با نظر asra هم خــــــیــــــــــلی موافقم ، بنظر من حجاب اگر برای خانمها بیشتر شامل ظاهر انها شود ، برای برادران خیلی معنا دارد .

و نظر کاربر kani که متاسفانه امروزه به حدی زیاد شدن میتونم خیلی راحت بگم دیدن چنین صحنه هایی برام کاملا عادی شده .. سوءتفاهم پیش نیاد خوشبختانه هرگز چنین چیزی برام پیش نیومده اما خیلی زیاد برای دیگران دیدم و شنیدم.. به قول hedyeh واقعا نمیدونی عکس العمل درست چیه اما مجبوری سکوت کنی و کاملا بی تفاوت باشی ، طوریکه انگار نه انگار یه خبراییه و من اصلا متوجه هیچی نشدم

با اینکه خودم نظرات طولانی رو نخوندم اما ببخشید انقد طولانی شد ، همه اش هم تکراری بود ، در اصل هدفم به روز کردن و ادامه دادن بحث بود.

برای نویسنده این مطلب tafgah72 تشکر کننده ها:
tarannom (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

tafgah72
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 15, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 918 بار
تشکر شده: 1132 بار
امتياز: 6280

پستتوسط pejmanava » شنبه بهمن ماه 28, 1391 11:49 pm

اگر سستی در حجاب وجود داره،چشم چرونی هست!حرفهای زشت و ناشایست،غیبت و و و ...

مطمئن باشید اشکال کار از عقیده و تفکر جامعه و افراده که درست حسابی شکل نگرفته.

ساختمان رو روی هوا نمی سازند!

عضويت  / ورود

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها:
tarannom (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 4, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 2893 بار
تشکر شده: 3332 بار
امتياز: 25740

پستتوسط آزیتا » يکشنبه بهمن ماه 28, 1391 12:45 am

سلام برای من این موضوع جالبه یعنی برام جالبه اگه پینوس بتونه عملی وارد این قضیه بشه تو پاوه بنظرم نباید خودمون رو دست کم بگیرم ما هم خیلی زیاد هستیم اگه بخواییم و اراده کنیم میتونیم خیلی کارا بکنیم در زمینه حجاب با این حرفم مخالفم که بی خیال بشیم و بگیم چون عقیده سسته دیگه بی خیال حجاب ما که نمیتونیم عقیده همه ی مردم رو قوی کنیم پس بهتره کاری کنیم به حجاب داشتن ترغیب بشن بنظر من میشه فردی هم عقیده اش ضعیف باشه اما محجب باشه
خواستم بگویم کیستم دیدم نگویم بهتر است … آنکس که با من می ماند خود مرا خواهد شناخت و آنکس که نمی ماند همان بهتر که نشناسد مرا ... !
نماد کاربر
آزیتا
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: جمعه مهر ماه 7, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 12 بار
تشکر شده: 27 بار

پستتوسط pejmanava » يکشنبه بهمن ماه 28, 1391 12:51 am

pejmanava نوشته است:اگر سستی در حجاب وجود داره،چشم چرونی هست!حرفهای زشت و ناشایست،غیبت و و و ...

مطمئن باشید اشکال کار از عقیده و تفکر جامعه و افراده که درست حسابی شکل نگرفته.

ساختمان رو روی هوا نمی سازند!

عضويت  / ورود

بحث عقیده بحث وسیعتری هستش نسبت به اون چیزی که شما فکرشو میکنید ،عقیده هر فرد پایه واساس اعمال بعدیشه اگه عقیدش سست باشه تو

سایر عملهای دیگشم سسته.

**إِنْ أُرِ‌يدُ إِلَّا الْإِصْلَاحَ مَا اسْتَطَعْتُ ۚ وَمَا تَوْفِيقِي إِلَّا بِاللَّـهِ ۚ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ **

وتوفیق من الله العزیز

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 4, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 2893 بار
تشکر شده: 3332 بار
امتياز: 25740

پستتوسط آزیتا » يکشنبه بهمن ماه 28, 1391 12:54 am

قبول دارم عقیده اساسه
ولی نباید بی خیال این قضیه حجاب بشیم برای ما قضیه حجاب عملی ایه اما عقیده خیلی مهمه و در توان ما نیست کار کردن روش
خواستم بگویم کیستم دیدم نگویم بهتر است … آنکس که با من می ماند خود مرا خواهد شناخت و آنکس که نمی ماند همان بهتر که نشناسد مرا ... !
نماد کاربر
آزیتا
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: جمعه مهر ماه 7, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 12 بار
تشکر شده: 27 بار

قبليبعدي

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان