تصویر بی‌نظیری که عکاس برای گرفتن آن یک شبانه‌روز نخوابید ...

در این بخش عقاید و باورهای اسلامی معرفی می شوند

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

تصویر بی‌نظیری که عکاس برای گرفتن آن یک شبانه‌روز نخوابید ...

پستتوسط Ramin » پنج شنبه آبان ماه 12, 1390 9:32 pm

" به نام خدا "

یک عکاس نجومی یونانی به مدت ۲۴ ساعت از آسمان منطقه‌ای در نزدیکی آتن عکس گرفت و با کنار هم قرار دادن این تصاویر با کمک رایانه، تصویر کروی پانورامایی را از تغییرات آسمان در یک شبانه‌روز تهیه کرد.

به نقل از لارپوبلیکا، کریس کوتسیوپلوس، عکاس نجومی یونانی این تصویر شگفت‌انگیز کروی پانوراما را از دماغه سوینو واقع در ۱۰۰ کیلومتری جنوب‌غربی آتن، پایتخت یونان گرفته است. این تصویر کروی پانوراما در طول ۲۴ ساعت گرفته شده و در مجموع حاصل ترکیب ۳۵ تصویر از خورشید و ۲۵ تصویر از مناظر است.

این عکاس نجومی در این خصوص توضیح داد: «من از صبح ۳۰ دسامبر ۲۰۱۰ با دوربین خود که روی سه پایه مستقر بود، شروع به گرفتن این عکس‌ها کردم. دقیقا هر ۱۵ دقیقه با استفاده از یک مسافت‌سنج و یک فیلتر آستروسولار که به روی لنز دوربینم نصب کرده بودم، از موقعیت خورشید عکس می‌گرفتم.

در یکی از این عکس‌ها وقتی خورشید به نزدیکی حداکثر ارتفاع خود رسید (هنگام ظهر)، فیلتر را در آوردم و عکس‌هایی گرفتم که درخشندگی خورشید را نشان می‌داد»...

وی افزود: «بعد از غروب آفتاب، من عکس‌های مختلفی گرفتم تا بتوانم عبور از روز به شب را به روش طبیعی‌تری نشان دهم. شب نیز ۱۲ عکس از منظره اطراف و آسمان گرفتم که از غرب به شرق انجام شد. در ساعت ۱۹:۳۰ دوربین را به طرف شمال گرداندم و شروع به گرفتن عکس‌های شب کاملا تاریک کردم که حداکثر ۱۱ ساعت طول کشید. سپس دوربین را به جهت شمال غربی برگرداندم و به مدت نیم‌ساعت از مسیر حرکت ستارگان عکس گرفتم».

وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ...

برای نویسنده این مطلب Ramin تشکر کننده ها: 2
abumoez (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), sayf (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 22, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 945 بار
تشکر شده: 1633 بار
امتياز: 2940

پستتوسط sayf » پنج شنبه آبان ماه 12, 1390 9:59 pm

آفرین عکاس! آفرین... :D
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط sayf در جمعه آبان ماه 12, 1390 1:32 am .
ما میخواهیم با بینشی عمیق و صحیح، به سوی پروردگار دعوت دهیم.

برای نویسنده این مطلب sayf تشکر کننده ها:
Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
sayf
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه ارديبهشت ماه 5, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 128 بار
تشکر شده: 130 بار
امتياز: 10

پستتوسط abdulrahman » پنج شنبه آبان ماه 12, 1390 11:33 pm

سلام دست شما درد نکند فوق العاده بود...
واقعا قدر دنیای زیبایمان را نمی دانیم...
شما که اینقدر به عکاسی علاقه دارید ، عکس های آقای بابک امین تفرشی،نویسنده ی علمی،عکاس آسمان شب و مدیر و موسس پروژه ی بین المللی جهان در شب را دیده اید پیشنهاد میکنم که سری به سایت این پروژه ی جهانی بزنید:
twanight.org

برای نویسنده این مطلب abdulrahman تشکر کننده ها: 3
Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abumoez (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), sayf (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 390 بار
تشکر شده: 249 بار
امتياز: 830

پستتوسط hanan » يکشنبه آبان ماه 15, 1390 5:34 pm

سبحان الله ولاحول ولا قوت الا بلله العلی العظیم
ما شاءالله کان وان لم یشاءالله لم یکن

برای نویسنده این مطلب hanan تشکر کننده ها: 2
Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), abumoez (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
hanan
کاربر سایت
کاربر سایت

تاريخ عضويت: يکشنبه آبان ماه 14, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 0

بازگشت به عقاید و باورهای اسلامی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان