نامه مرسي به شيمون

در این بخش مطالب متفرقه مربوط به زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

نامه مرسي به شيمون

پستتوسط smco » چهارشنبه آذر ماه 22, 1391 7:48 am

متن نامه مرسي به شيمون پرز
که محتواي آن از سوي سخنگوي دفتر مرسي به طور کامل تأييد شد و تصوير آن منتشر شد.
بسم الله الرحمن الرحيم
از محمدمرسي رييس جمهورمصر به جناب آقاي شيمون پرز رييس دولت اسرائيل
دوست عزيز و بزرگوارم! باتوجه به تمايل فراوان اينجانب به گسترش روابط دوستانه اي که خوشبختانه ميان دو کشور وجود دارد،آقاي عاطف محمد سالم سيدالاهل را به عنوان سفير فوق العاده و تام الاختيار خود نزد آن جناب معرفي کنم.تجربه،اخلاص و همت ايشان و توانايي هايي که در مناصب پيشين از خود نشان داده اند،اين اميد را در من تقويت مي کند که مأموريت محوله را با موفقيت به انجام برساند.ازطرفي،با اطميناني که نسبت به غيرت ايشان دارم،شکي نيست که تلاش صادقانه وي مورد توجه ويژه و تقدير آن جناب قرار خواهد گرفت از شما استدعا دارم که ضمن تأييد حکم مأموريت ايشان،وي را مورد عنايت خود قرار دهيد و آنچه را از جانب من به شما ابلاغ مي کند،با اطمينان بپذيريد.از آن جمله،افتخار دارم که براي شخص حضرت عالي،سعادت و براي کشورتان پيشرفت آرزو کنم.
دوست وفادار شما،محمد مرسي  !!!!!!!!!!!!!!!!!!
نماد کاربر
smco
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه تير ماه 7, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 6 بار
تشکر شده: 30 بار
امتياز: 0

Re: نامه مرسي به شيمون

پستتوسط pejmanava » چهارشنبه آذر ماه 22, 1391 10:22 am

smco نوشته است:متن نامه مرسي به شيمون پرز
که محتواي آن از سوي سخنگوي دفتر مرسي به طور کامل تأييد شد و تصوير آن منتشر شد.
بسم الله الرحمن الرحيم
از محمدمرسي رييس جمهورمصر به جناب آقاي شيمون پرز رييس دولت اسرائيل
دوست عزيز و بزرگوارم! باتوجه به تمايل فراوان اينجانب به گسترش روابط دوستانه اي که خوشبختانه ميان دو کشور وجود دارد،آقاي عاطف محمد سالم سيدالاهل را به عنوان سفير فوق العاده و تام الاختيار خود نزد آن جناب معرفي کنم.تجربه،اخلاص و همت ايشان و توانايي هايي که در مناصب پيشين از خود نشان داده اند،اين اميد را در من تقويت مي کند که مأموريت محوله را با موفقيت به انجام برساند.ازطرفي،با اطميناني که نسبت به غيرت ايشان دارم،شکي نيست که تلاش صادقانه وي مورد توجه ويژه و تقدير آن جناب قرار خواهد گرفت از شما استدعا دارم که ضمن تأييد حکم مأموريت ايشان،وي را مورد عنايت خود قرار دهيد و آنچه را از جانب من به شما ابلاغ مي کند،با اطمينان بپذيريد.از آن جمله،افتخار دارم که براي شخص حضرت عالي،سعادت و براي کشورتان پيشرفت آرزو کنم.
دوست وفادار شما،محمد مرسي  !!!!!!!!!!!!!!!!!!

:o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o

منبعی که متن این نامه رو ازش آوردی کجاست ؟

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 4, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 2893 بار
تشکر شده: 3332 بار
امتياز: 25740

پستتوسط erfan » چهارشنبه آذر ماه 22, 1391 9:39 pm

ببخشید لطف کنید بدون منبع  از این متن ها نذارید

اگه میشه منبع رو ذکر کنید...
نماد کاربر
erfan
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه ارديبهشت ماه 9, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 172 بار
تشکر شده: 311 بار
امتياز: 2250

پستتوسط pejmanava » چهارشنبه آذر ماه 22, 1391 10:48 pm

امید وارم که برادر سمکو زود بیان یه منبعی رو برای این نوشته شون ارائه بدن !

شکرا

===================================================
وتوفیق من الله العزیز
نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط ostadelyass » پنج شنبه آذر ماه 23, 1391 6:34 pm

سلام.همین عنوان رو تو گوگل سیرچ کنید یه چیزایی پیدا میشه حتی متن نامه ش ولی ....؟؟؟؟؟
نماد کاربر
ostadelyass
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه شهريور ماه 12, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 485 بار
تشکر شده: 272 بار
امتياز: 1050

پستتوسط smco » پنج شنبه آذر ماه 23, 1391 8:35 pm

سلام علیکم
دوستان عزیز می توانند به آدرس های زیر مراجعه کنند که بتونند متن اصلی نامه را هم ببینند:

http://www.fardanews.com/fa/news/226863 ... A%A9%D8%B3

http://fa.alalam.ir/news/385164
نماد کاربر
smco
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط pejmanava » پنج شنبه آذر ماه 23, 1391 8:46 pm

ولی  امکان شک و تردید هم داره .
نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط antitahazzob » شنبه آذر ماه 25, 1391 10:27 am

با سلام
اگر ((رسالة من مرسي إلی بیریز)) را در اینترنت سرچ کنید خواهید دید که اولین بار روزنامه ی هاآرتص این مطلب را عنوان کرده و بنا به گفته ی خبرگزاری الجزیرة یاسر علی سخنگوی دفتر ریاست جمهوری مصر  این  مطلب را تکذیب کرده و آنرا توطئه دانسته است. حال معلوم نیست بنا به حساس بودن منطقه تکذیب کرده یا واقعا نفرستاده اند . ما بنا به حسن ظن و وظیفه یمان یاسر علی را تصدیق میکنیم....
ولی بدانید با این منهجی که إخوان در برگرفته احتمال دادن لوح یادبود و تشکر از جنایتکارانی مثل بوش و اوباما و شارون و.... هم !!!!!! به دلیل تلاش برای نشر دموکراسی دور از انتظار نیست!!!!!!!!!!
((إن یتبعون إلا الظن و إن الظن لا یغنی من الحق شیئاُ))
نماد کاربر
antitahazzob
کاربر سایت
کاربر سایت

تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 18, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 3 بار
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 10

پستتوسط Mmm » شنبه آذر ماه 25, 1391 9:43 pm

دکتر یاسر علی مدیر دفتر ریاست جمهوری مصر رسماً ارسال هر گونه نامه توسط رییس جمهور مصر به رییس جمهور صهیونیست‌ها را تکذیب کرد و آن را جعل و افتراء نامید.

http://www.alarabiya24.com/ar/news/6181 ... B%8C%D8%B3

ضمنا اين خبر را اولین بار يكي از رسانه های خبری صهیونسم منتشر کرد و سپس رسانه های خبری ایرانی آن را نقل کردند و به آن دامن زدند؛ و چون دکتر مرسی در اجلاس غیرمتعهدها سخنهایی خلافِ موضع ایران در رابطه با سوریه ایراد فرمود و جز اندک زمانی را در ایران سپری نکرد، رسانه های ایرانی سعی در تخریب چهره ی دکتر مرسی داشتند؛ تعجب من از این است، چرا برخی دوستان، اخبار منقول از رسانه های غربی و صهیونیستی در موردِ القاعده و طالبان و یا حتی در موردِ ایران را تهمت و افتراء و دسیسه تلقی میکنند، ولی زمانیکه نوبت به سایر جماعتها میشود، تحلیلها و آینده نگریها و پیش بینی های خود را براساس اخبار نقل شده و تحلیلهای این رسانه ها تنظیم میکنند!!
الله اکبر

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آنتی تحزبِ بزرگوار، بخش انتهایی سخنانتان، اصلا بخش میانی آنها را زیرسئوال نبرده و تراوش حسن ظن در لابلای سطر آخر نوشته تان، کاملا مشهود است!

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط smco » يکشنبه آذر ماه 26, 1391 8:58 pm

خدا رو شکر که دروغ است.
مشکل اینجاست که ما طبق آنچه می بینیم به اخبار باور میکنیم.
آنچه که ما در اطرافمون می بینیم این است که  برادران ممکن است با هر کسی دوست و رفیق باشند.
نماد کاربر
smco
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط Mmm » يکشنبه آذر ماه 26, 1391 9:08 pm

آفرین دوستِ عزیز؛ متاسفانه یکی از مشکلات همین است که شما فرمودی!
روزی در یک جمع، واعظی خطاب به مردم گفت: برای اینکه عقلتان زیاد شود، هویج بخورید؛ همه هرهر خندیدند و کسی ندانست که عقل عوام در چشمشان است!

که البته این خصلت، کاملا غیرقرآنی و خلافِ سنتِ حضرتِ رسول(ص) است؛ از فرموده های خداوند است که خطاب به مومنان امر میکند:

«إِن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا أَن تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ»(الحجرات/6)

«اگر فاسقى برايتان خبرى آورد، به نيكی وارسى كنيد که مبادا به نادانى گروهى را آسيب برسانيد و [بعد] از آنچه كرده‏ايد پشيمان شويد.»

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط smco » دوشنبه آذر ماه 27, 1391 9:24 am

نحن نحکم باالظواهر
برای قضاوت هیچ قاضی قلب مدعیان را نمی شکافت و براساس گفته ها، دیده ها، شنیده ها و شاهدان قضاوت می کند پس نتیجه می گیریم هر چه قاضی هست عوامند و دارند هویج می خورند!
چیزی پنهانی نیست تا ایتکه کسی خبر بیاورد؛ علنا داریم می بینیم و اگرهم کسی چنین چیزی بگویید و ما تبین کنیم باز هم به همین نتیجه می رسیم، پس لازم به انکار نیست.
نماد کاربر
smco
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط Mmm » دوشنبه آذر ماه 27, 1391 12:15 pm

ابتدئا نکته ای عرض کنم و آن اینکه امیدوارم شما برادر عزیز حرفهای این حقیر را به خود نسبت ندهید؛ همچنین امیدوارم در این دنیای پر از غوغا و هیاهو و در این عصر فتنه، بجای حمایت از برادرانِ مسلمانمان، وسیله ای نشویم برای تخریبِ آنان؛ اینکه شما عزیزان، فهم مرسی و اخوان المسلمین را از دین، ناصواب میدانید، مبادا دلیلی برای طغیان و شورش علیه آنان باشد و شما نیز به یکی از رسانه های حامی لیبرال و سکولار  تبدیل شوید و مجری برنامه هایی شوید که آنها طراحی کرده اند؛ مرسی و اخوان، هم اکنون در جهان، متهم به مسلمان بودن و اسلامیزه کردنِ حکومتِ آینده ی مصر هستند؛ آنها چون اندیشه ی اسلامیزه کردنِ مصر را در سر می پرورانند، و طبق برنامه ای خاص،قصدِ محقق نمودنِ این اندیشه را در پروسه ای طولانی مدت دارند، پس طبعا موردِ هجمه ی لیبرالها و سکولارها قرار گرفته و همین اسلام ستیزان، بوسیله ی فرمول «یک کلاغ،چهل کلاغ»،از کاه، کوه ساخته و با سوگیریهای خود، سیاستهای مرسی و اخوان را بگونه تحلیل و تفسیر میکنند که شخصیتِ آنها در یک ضریبِ کاذبِ منفی ضرب شود و ذهنیتِ جوانان و مخاطبان را نسبت به افراد و جماعتهای مذکور آلوده نمایند؛ فارغ از اختلافات سیاسی و وجود انکارناپذیر برداشتهای متفاوتی که در پاره ای مسائل فقهی و حرکی،ممکن است میانِ شما و اخوان وجود داشته باشد، مبادا شما عزیزان با انگیزه ای پاک، ناخواسته و ندانسته به یکی از زیرمجموعه های لیبرالیسم و سکولارهایسم سخت و اسلام ستیز در آیید و خدایی ناکرده نقش یک کاتالیزگر را در فرآیندِ سرکوبِ اسلامگراهای مصر داشته باشید...

اخوان المسلمین، سالهاست که در گیر و دار  و قید و بندِ طاغوت بوده، و سالهاست که با حبس شدنها و تبعید گشتنها و شهید دادنها، و با ایجادِ یک مدرسه ی تربیتی و انسجام یک تنظیماتِ حرکی، توانسته در دل مردم جای بگیرد و در اجتماع و قشرهای متفاوت از جمله: پزشکان، مهندسان، فرهنگیان، بازاریان، دانشجویان و... نفوذ کرده و در کوچه پس کوچه های سیاست، خود را بالا بکشد، تا با فراهم کردنِ زمینه های لازم، جامعه ای اسلامی تدوین نموده و سپس احکام اسلامی را در آن اجرا نماید؛ که البته چون این اندیشه، در درازمدت، ثمر میدهد، عده ای از دلسوزان اسلام، بر اخوان خرده میگیرند!
به هرحال، خلاصه آنکه: اگر یک نفر عَلَم و پرچمی را نگه داشته باشد، در شأنِ یک مؤمن نیست که محکم بر پشتِ او بکوبد و بگوید آن پرچم را به من بده، تو نمیدانی و نمیتوانی آن را نگه داری و من لیاقت و شایستگی نگه داشتن آن را دارم و میخواهیم آن را نگه دارم... از مؤمن انتظار میرود که عرق علمدار را خشک کند و او را پاسبان باشد تا کسی لطمه به او نزند و در برابر دشمنان، از علمدار حمایت کند...

در مورد قاضی نیز باید بگویم هرگز اینگونه نیست که شما می فرمایی؛ قاضی هرگز نباید عقلش در چشمش باشد، بلکه باید عقلش در شعورش باشد؛ در اینکه شروطِ قضاوت را رعایت کند و اینکه نکاتِ ویژه ای را جهتِ صحتِ قضاوت، رعایت کند و بدونِ تحقیق عمیق و تبیین دقیق و شناختِ کافی، حکم ندهد؛ کسانی که عقلشان در چشمشان است و تنها با ظواهر حکم میکنند، چه بسا مشکلاتِ عدیده ای در قضاوتشان موجود باشد؛ ازجمله:

خطای همانندی، خطای تقابل، اثرهاله ای، تفکر قالبی، فرافکنی، ارزیابی بیش از اندازه و افراطی اطلاعات منفی، اثر سرریز، نظریه ی ضمنی شخصیت و...
که هرکدام از اینها تعریف بخصوصی دارند؛ به همین خاطر در قیامت نیز باید پاسخگو باشند، چونکه قضاوت، مسئولیت به همراه دارد و مسئول کسی است که باید جوابِ سئوال بدهد؛ پس هیچ تضمینی وجود ندارد که آدمی در امر قضاوت، در دامهای مذکور نیفتند!

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط smco » سه شنبه آذر ماه 27, 1391 1:19 am

سلام عليكم
اكه ما اين حرفها رو ميزديم كه شما در مسير اهداف سكولار هستيد و يا اسلام ستيزي مي كنيد و يا. . .
بهمون ميكفتند كه شما كلا ارهابي هستيد، شما تند رو هستيد اصلا شما تكفيري هستيد به كنايه ما رو از دايره اسلام خارج كرديد و هزارتا تهمت ديكر. ولي حالا اين حرفها زده ميشه و هيجكس هم صداش در نمياد.
به هرحال
شخصي نزد حضرت معاويه رفت و از حضرت علي بدكويي ميكرد، (ميدوني حضرت معاويه جي بهش كفت؟) كفت كه من يكي از سربازان حضرت علي هستم و حضرت علي امير من است تا يارو رو سنك رو يخ كنه كه ديكه از اين كارها نكنه.
بحث ما يك بحث درون ديني است و به هيج شخص بيكانه اي اجازه دخالت نمي دهيم جون من هيج وقت بشت برادرم را براي يك بيكانه خالي نمي كنم. از اين جهت من مخلص دكتر مرسي و هرجه طرفدار دكتر مرسيه هستم.
سيد قطب(رح) مي كويد كه: مصلحت دعوت به صورت بتي درآمده كه صاحبان دعوت آن را مي برستند.
برادر من انسان در مسير رسيدن به يك هدف هركز كارهايي را به عنوان برنامه و منهج براي خود قرار نميده كه هدف، هدف مورد نظرش نفي آنها و نجات جامعه از آنها باشد حالا يه وقتهاي بيش مياد اما نه به صورت مداوم طوري كه عوام آن را جزئي از دين بدانند كه متأسفانه ما در اين مورد موارد بسياري را مي بينيم كه هيج جايكاهي در دين ندارند و به نام دين به مردم ياد داده مي شود بعضي اوقات كار به جايي ميرسد كه اقدام بيغمبران خدا را در بعضي موارد زير سوال ميبرند( براي نمونه اقدام حضرت ابراهيم در شكستن بتها)
امام غزالي مي فرمايند: بسياري از داعيان دين در مسير دعوت خود اسلام زاديي مي كنند نه دعوت به اسلام مردم را از دين متنفر ميكنند نه اينكه مردم را جلب به دين اسلام كنند.
هر بروزه اي كه آغاز ميشود از همان ابتدا تمام شرايط سنجيده مي شود و سود و منفعت آن و از همه مهمتر زمان بايان آن مشخص ميشود.
جواب دادن فعاليتي كه شما به آن معتقد هستيد در دراز مدت يعني جي؟ دراز مدت يعني كي؟ بعد از 23 سال يا 40 سال يا اينكه ما بايد تا ابد ذليل باشيم و از هركس و ناكسي حرف شنويي داشته باشيم اكرجه حرفهايش مخالف اعتقاداتمان باشد تا شايد فعاليت ما در دراز مدت جواب دهد، اكر خدا در آن حال ذلت جان ما را بكيرد هيج جوابي در برابر الله خواهيم داشت؟
و بسياري ديكر . . .
برادر جان عالم بودن فرد به استفاده وي از كلمات بزرك در كفتار و نوشتارش نيست عالم هرجه قدر هم باسواد باشد اكر نتواند به زبان عاميانه مطلب خود را برساند علمش فقط به درد خودش ميخورد و بس، بس سعي نكن با استفاده از اين نوع كلمات درجه علم خود را بالا ببري.
سنك  را اكر در دريا بيندازي ته نشين ميشود جون تواضع دارد اما يك تكه جوب خشك را اكر در دريا بيندازي روي آب مانده و ادعاي حالميت دريا را ميكند.
نماد کاربر
smco
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط Mmm » سه شنبه آذر ماه 28, 1391 7:36 pm

برادر بزرگوار، تکفیر دیگران در مرام ما نمیگنجد، و اصلا قائل به وجوبِ تکفیر نیستیم! بنده شما را اسلام ستیز و سکولار نخوانده ام و از این کار ناشایست نیز به آن یکتای بی همتا پناه میبرم؛ عرض بنده این بود که این دروغها را همان سکولارهای اسلام ستیز به مرسی نسبت داده اند و هرگز دست از این کار هم نمیکشند و چه بسا خلق و نشر این شایعات بازهم توسطِ آنها ادامه داشته باشد؛ حال مبادا من و شما، «ناخواسته و ندانسته»، به یکی از رسانه های آن خدا ستیزان تبدیل شویم و با رفتارمان دقیقا همان خالی را نشانه بگیریم که آنان نشانه گرفته اند و مهره ی شطرنجی بشویم که مجری مقاصدِ آنان است؛ و مجددا بر روی عبارتهای «ناخواسته و ندانسته» و «پاک نیتی شما» تاکید میکنم که مبادا خدایی ناکرده گمان کنید که بنده این رفتار شما را ناشی از بغض و غرض میدانم...

موردِ بعدی این است که موضوعات را باید از هم تفکیک کرده و مانع خلطِ آنها بشویم؛ ضعف یا قوت و صحت يا غلط بودنِ نهج و شیوه ی حرکی و دعوی جماعتِ اخوان المسلمین، یک موضوع جداگانه است، و سم پاشی فکری علیه این جماعت و نشر اخبار دروغ در رسانه های گروهی، موضوع جداگانه ای دیگر.
اگر مایل به گفتگوی مسالمت آمیز و دوستانه در موردِ شیوه ی حرکی و دعوی اخوان المسلمین هستید، میتوانید در فضایی مناسب و عاری از حضور هرگونه مغرض و بدخواهی، در این رابطه، با مؤیدینِ این جماعت، بحث و گفتگو کنید، و استدلالهای عقلی و نقلی آنان را بشنوید؛ و اتفاقا چنین تحقیقی است که اعتبار و ارزش دارد؛ اینکه هر جماعتی را از زبانِ خودشان بشناسیم، نه از زبان دیگران؛ اگر من میخواهم الحاد یا سکولار یا هرمکتبِ بشری دیگری را بشناسم، بروم منابع خودشان را بخوانم؛ اگر میخواهم آیین یهود یا مسیح را بشناسم به منابع مربوطه مراجعه کنم؛ اگر میخواهم تفکر شیعه را بشناسم، منابع شیعیان را بخوانم؛ اگر میخواهم اخوان المسلمین یا سلفیت یا جماعت تبلیغ یا مکتب قرآن یا تصوف را بشناسم، به منابع خودشان مراجعه کنم؛ نه اینکه برای شناختِ این یکی، به سراغ آن یکی بروم؛ تحقیق در موردِ یک مرام و منهج و شناختِ صحیح از آن، زمانی صورت میگیرد که آدمی متصل به منابع متعلق به آن مکتب باشد؛ یعنی اتصال به منبع است که شناخت را اعتبار می بخشد، و اگر قلم دستِ دشمن بیفتند چیزهای خوبی در موردِ مکتبِ مذکور نخواهد گفت.

به هرحال، بازهم عرض میکنم بهتر است این دو مقوله را درهم نیامیزیم؛ بحث بر سر این بود که شما یک خبر دروغ را منتشر کرده اید؛ و ربطی به شیوه ی حرکت و دعوت اخوان ندارد و حتی اگر شما این شیوه ی آنها را هم قبول نداشته باشید، دلیل نمیشود که در نشر اکاذیب، نقش داشته باشید.

لازم است به چند نکته ی دیگر اشاره کنم:

اول اگر جسارت و بی ادبی نباشد، منبع و سندِ آن فرموده ی امام شهید سیدقطب(رحمه الله) را میخواستم؛ امیدوارم مجددا سوءظن بوجود نیاید و بازهم برایم نیت تراشی نکنید؛ نام و صفحه ی کتاب یا مقاله ای که سید(رحمه الله)، این جمله را در آن فرموده است را لازم دارم.

و دوم آنکه چرا شما همیشه عادت دارید که برای بنده نیت بتراشید؟ این چندمین بار است که شما بعضی خصائص را به این حقیر نسبت میدهید و خدا را شاهد میگیرم، نمیدانم چگونه به این نتایج دست می یابید؛ نه در قلبِ من هستید و نه علم غیب دارید؛ پس چگونه به خود اجازه میدهید که اینگونه برای رفتارهایم نیت تعیین کنید و انگیزه تعریف کنید؟ شما از کجا آنقدر مطمئن هستید که استعمال این ادبیات، از جانبِ این حقیر، به منظور علم فروشی و ظاهرنمایی است؟ نه ادعای عالم بودن کرده ام و نه سعی در تکفیر حق؛ بلاغت،شرطِ نیکویی برای کتابت است و هرگز منافی تفهیم مخاطب نیست؛ بلکه فن و تکنیکی است برای سهل هضم شدنِ مطالب و منظورات.

و سوم آنکه تمثیلِ سنگ و چوب در دریا،در وصفِ تواضع و غرور در دنیا، بسیار نیکو و ظریف بود؛ ولی امیدوارم منظورتان این نباشد که کاربران، بخاطر اینکه همچون سنگ پایین بروند و همچون چوب دیده نشوند،پس در تالارگفتمان مشارکت نداشته باشند و در مقابل نشر شایعات و دروغها، سکوت کنند!

والسلام و علیکم و رحمة الله
نماد کاربر
Mmm

بعدي

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان