.

در این بخش مطالبی در زمینه ی تاریخ و جغرافیای جهان و ایران قرار داده می شود .

مديران انجمن: pejmanava, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Elmi

پستتوسط amanj22 » يکشنبه مهر ماه 23, 1391 9:11 pm

سمکو جان از این که اسم شما رو اشتباه نوشتم ببخشید
اولا چیزی در شما ها نمیبینم که بهتون حسودی بکنم
اتفاقا دلمم به حالتان می سوزد و شاید از شدت گریه ام به حالتان چشمم کور شود نه از حسودی دوما این مطلبی که متین گذاشتن خیلی به من هم ربط دارد چون  انسانم و به زندگی و نوع برخورد با هم نوعانم در تمام دنیا و با هر عقیده ای که دارند برایم مهم است حال چه از سوی طالبان اسلامگرا و چه از سوی حکومت های غیر دینی باشد و در ادامه من به عنوان یک انسان از مسلمانهای سلفی چند سوال در مورد نوع حکومت شان پرسیدم که تاکنون جوابم را ندادند
دوست عزیز شمای که من غیر مسلمان را در یک فضای مجازی اسلامی یک تهدید می دانید و اجازه دخالت من در یک بحث را نمی دهید (که اگر یک ذره فکر کنید خوب متوجه می شوید که ان مطلب به من هم ربط دارد )چگونه در مورد نظام اسلامیتان فکر کنم !

و در اخر این هم بگم که اگر در غرب و شرق فردی غیر مسلمان رو به  دین اسلام میاره دلیلش فعالیت ها و عملکر طالبان و همفکرانش نیست بلکه اینرا مدیون فعالیت ها ی جماعت های همچو اخوان المسلمین بدانید
نماد کاربر
amanj22
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: چهارشنبه شهريور ماه 15, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 8 بار
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 0

پستتوسط Mmm » يکشنبه مهر ماه 23, 1391 11:20 pm

دوستان همتون برادر و سرور من هستید؛ بعضی برادران ایمانی و بعضی برادران انسانی؛ در دلم برای همه تان محبت وجود دارد، حتی برای همین طارق علیزاده ی خودمان!  و نسبت به همه تان ارادت دارم و همه تان برایم قابل احترام هستید.

سمکو جان، من برادر آمانج را می شناسم، ایشان در آستانه ی تحقیق در مورد اسلام هستند و ان شاء الله روزی برسد که از مرحله ی تردید به سلامت گذشته و معنای ایمان را با عالیترین و گرانبهاترین شیوه ی خود، یعنی «اسلام تحقیقی و نه اسلام تقلیدی»  بچشند. و چه نیکوست که ما نیز برای خود و سپس برای این برادرا بزرگوارمان و سپس برای تمامی انسانهایی که قلبی پاک و بی ریا دارند، دعای هدایت کنیم و بر این جریانِ هدایت، استقامت ورزیم.

درست است، این حقیر بارها گفته ام و هنوز هم میگویم که عضو اخوان و نماینده ی آنان نیستم؛ اما برادر سمکو سخن آمانج این بود که در من کجای نوشته هایم برای اثباتِ حرفهایم «قسم» خورده ام؟؟

به هرحال، حق با شماست؛ وحدت اسلامی از أوجب الواجبات است؛ بار دیگر عرض میکنم، باور کنید بنده هرگز تمایلی به این بحثها نداشته ام و ندارم؛ اما زمانیکه می بینم عده ای آمده اند و با عینکِ خود به سایر جماعتهای اسلامی می نگرند و با ایندکسها و پارامترهای خود آن جماعتها را ارزیابی می کنند، نمیتوانم سکوت کنم؛ و مجبورم زبان بگشایم و به تفصیل سخنها برانم تا بلکه ماجرا روشن شود.

الله سبحانه و تعالی خودش شاهد است که این حقیر، در شبکه های اجتماعی متنوع، زمانیکه مردم به قرائتهای متفاوت اسلامی تاخته اند و  هرکدام به گونه ای آنها را به چالش کشانده اند، همیشه از ین بیشتر قرائتها دفاع کرده ام و خطاهای آنان را پوشانده ام و رفتارهای آنان را بگونه ای منطقی توجیه کرده و بخاطر همین کار، هزاران اتهام و طعنه را متحمل شده ام؛  ولی همین برادران، بارها و بارها حکم تکفیر علمای مقبول بنده را صادر کرده اند و با محبتهای ناشیانه شان، هزاران بار بنده را نوازش کرده اند و بی ادبی ها و بی احترامی های فراوانی را با ادبیاتهای کوچه و بازاری هدیه ام کرده اند.

گاهی اوقات با خود میگویم خدایا چرا من از اینان دفاع میکنم؟ چرا باید دفاع کنم؟ مگر اینان همان کسانی نیستند که با ما  تحقیرآمیزانه برخورد میکنند و ما را تکفیر و تفسیق میکنند؟ اندکی که میگذرد، از شر شیطان به خدای تبارک و تعالی پناه می برم و باخود میگویم این دوران، دورانِ فتنه است...

ولی بعضی وقتها، بنابر پاره ای دلایل ترجیح میدهم سخن به میان آورم و نمی توانم سکوت کنم...

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط khaleghi » دوشنبه مهر ماه 24, 1391 12:13 pm

سلام
خیلی وقت بود که توی پینوس و مطالبش شرکت نداشتم ولی مثل اینکه ضررچندانی نکردم
یه جماعت تک نظر ، نزدیک نگر و البته و صدالبته مدعی حب الله و الرسول و دینهم برای بارمین بار فاضلاب اختلاف بین امت رو هم زدن و بوی متعفنش رو به مشام همه رسوندن
و جالب اینجاست که همه هم منتظر آفرین و بارک الله هم هستند!!!!!!!!!!!!!!!
نمی دونم چی بهتون بگم و چطور هم بهتون بگم ولی میتونم در قالب این گفتار بگنجونممش که
متاسفم
متاسف
هرکی هم شرح و بسط و استدلال و غیره میخواد میتونه مراحل زیر رو طی کنه
1 ) جواب سوالی که توی عکس کاربریم هست رو جواب بده( سوال اینه : یا من تدعی محبته ، این انت من سنته ؟؟؟؟؟؟)
2 ) برای توجیه متونی که اینجا ذکر کرده دلیل بیاره ( فقط از متون اسلامی مثل قرآن ، حدیث ، قول اصحاب ، قول ائمه و .......)
3 ) اگر تونست و نفس بهش اجازه داد با احترام ایمانی ( اگه براش تعریف شده ) بنده رو مخاطب قرار بده و بخواد که باهاش مذاکره کنم ( رب العالمین شاهده که از حیث تکبر و خود بزرگ بینی این حرفا رو نگفتم و بلکه فقط برای این بود تا نشون بدم وقتی برای این مذاکرات (به زعم خودم الکی ) ندارم ولی اگه کسی بهش احساس نیاز کنه ، بعد از فکر کردن بهش به احتمال زیاد مذاکره رو قبول کنم )
قابل توجه افراد مدعی !!!!!!!!!!!!!
حالا دیگه خود دانید و .......
ممنون از همه
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی
نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 7, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 42 بار
تشکر شده: 197 بار
امتياز: 470

پستتوسط tareq » دوشنبه مهر ماه 24, 1391 12:29 pm

یوسف مثل اینکه روت کم نشده دوباره این دور وبرا پیدات شد :lol:  :lol:  :twisted:  :evil:
داغ اون بار هنوز رو پیشونیته تازه حرفی هم برای گفتن نداری یه چیزی گفتی اگه خودت حالیت شد ما را هم ملتفت کن

آخه بیسواد چرا یک حرف الکی رو زیر چند مطلب می فرستی :twisted:

برای نویسنده این مطلب tareq تشکر کننده ها:
loveaislam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

tareq
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه شهريور ماه 18, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 78 بار
تشکر شده: 69 بار
امتياز: 150

پستتوسط fahimomar » شنبه مهر ماه 29, 1391 1:45 pm

amanj2 نوشته است:با سلام خدمت دوستان

برادر متین مطلبی که گذاشتی بعضی از کارهای که طالبان انجام می دهند شاید جنبی دینی نداشته باشد و از روی عرف آن منطقه از افغانستان باشد این درست نیست که ما این عرف وعادت ها رو به دین نسبت بدیم یه مثال میارم  کشور عربستان زنان رو از رانندگی منع میکرد درواقع عرف عربستان اینجوریه حکومت رانندگی زنان رو حرام نکرد ویادر کشور خودمون در شهر نخل تقی در بوشهر اجاز خروج رو به زنان نمی دهند اگر هم بدهند به قول شما سرتا پا پوشیده است واگر کسی به این زنان هم نگاه کنند مردم به هش حمله میکنند البته با قمه، عرف مردم اون منطقه اونجوریه وما هم که هیچی از این عرف وعادت های آنها رو نمی دونیم درست نمی باشد که ماهم بگوییم که این افراد از روی دین این کار هارو انجام داده اند.درآخر نمی دونم چرا شما هی سعی داریدبر گروهای جهادی وسلفی حمله کنید آیا حزب اخوان معصوم هستند وهیچ اشتباهی نمی کنند خواهشا این گونه بحث هارو مطرح نکن البته سعی کن وحدت بیندازی نه تفرقه نیمه پر لیوان را ببینی نه نیمه خالی آن حسن ظن داشته باش نه سؤ ظن

باسلام خدمت برادران ایمانی,بالطفی که برادر ایمانیم جناب متین لطفی درحق بنده داشتند,بارهنمایی ایشان دراین بحث مشترک میشوم,بنده فهیم عمر باشنده افغانستان هستم و خودم به چشم سر شاهد حکومت طالبان بودم,و خودم از نزدیک میدیدم که چه مظالمی به اسم دین و درپرده دین بالای ملت مظلوم افغانستان تحمیل میشد,یا تمام احترام و محبتی که به همه برادران ایمانی خود منجمله طالبان دارم خواستم تا چند کلمه به برادرم آمانج چیزی بگویم این که جناب آمانج فرمودند که طالبان این اعمال را بر اساس عرف ملت وجامعه افغانی انجام میدادند برایم جالب بود,آیا ملتی چنین عرف و عادتی دارد که زنان را در محضرعام شلاق کاری کنند؟آیا ملتی چنین عرف و عادتی دارد که به سرکردن عمامه را از فرایض بشمارند و دانشجویان,دانش آموزان,و دیگر طبقات جامعه را بدون در سر داشتن عمامه از تحصیل علم محروم سازند؟آیا سراغ از جامعه یی دارید تحمیل تراش مو و یا کم کردن آن بر جوانان از عرف وعادات شان باشد؟آیا جامعه یی را سراغ دارید که به سر کردن چادری را که نه از سنن اسلامی است و نه هم حجاب به شمار میرود بالای زنان اجباری بگرداند؟آیا جامعه یی را سراغ دارید که مامورین ارشاد دیگران را به نیکی امر کنند وخود در هنگام نماز در کافه ها وهتل ها مصروف خوش گذرانی باشند؟ البته این مواردی را که ذکر کردم همه چیزهایی اند که از وضایف یک حکومت ودولت آنهم اسلامی به شمار نمیروند شاید برای دوستان این موضوع یک چیز کاملا پیش پا افتاده باشد ولی این امور از جمله مواردی بود که طالبان به آن اهمیت بی حد و حصری قایل بودند در غیر آن به امر دیگری اشتغال نداشتند و باانجام دادن چنین اموری خود را اطمینان میدادند که حکومت شان بر اساس اسلام استوار است در حالیکه قضیه کاملا برعکس بود...

برای نویسنده این مطلب fahimomar تشکر کننده ها: 2
amanj2 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), nahmadi69 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
fahimomar
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 17, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 20 بار

پستتوسط amanj2 » شنبه مهر ماه 29, 1391 2:44 pm

سلام علیکم برادر عزیز

یه سؤال دارم شما در نظام حکومتی طالبان در زمانی که بر سر کار بودند کار می کردید یا نه؟
سيد قطب
الإسلام يسأل "أَأَنتم أَعلم أَم الله" ويجيب "والله يعلم وأنتم لا تعلمون".
amanj2
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: شنبه دي ماه 16, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 95 بار
تشکر شده: 127 بار
امتياز: 10

پستتوسط fahimomar » شنبه مهر ماه 29, 1391 2:57 pm

tareq نوشته است:واقعا متین برات متاسفم تا حالا فکر می کردم یه چیزی حالیته اما می بینم که از ... نفهم تری و فقط ژست آدمای فهمیده می گیری
آخه نفهم از شاه مسعود مزدور آمریکا نقل قول می کنی که همراه با آمریکای درغگو برای طالبان دروغ می ساختند ؟؟؟

شاه مسعودی که با خودشهم صادق نبود بعد از آن همه دروغ که بستن ثابت شد از هزار تا یکیش راست نیست خاک تو سرت :o  :twisted:  :!:
تازه به کوری دشمنانشان بیش از 90 درصد مردم افغانستان دوست دار طالبان و پشتیبان آنها هستند فقط یک مشت اخوانی و غرب زده لخت مادر زاد و کمونیست آنها را نمی خواهند و دلیلش هم پناه دادن مردم به طالبان و مخفی ماندن آسان آنها از دید نیرو های اشغالگر و مزدورشانه تازه کور هم هستی که چطور نیرو های پلیس ده تا ده نفری و بیست نفری و ... فرار کرده و به صف طالبان می پیوندند و می گن ما رو گول زدن حالا فهمیدیم طالبان راست می گن

جناب طارق لطفا یکبار حقیقت را خودت جستجو کن,نه اینکه به سخن این و آن بدون تحقیق گوش فرادهی,درحقیقت مسئله شخصیت شهید قهرمان احمد شاه مسعود رحمه الله جای بحث و گفتگوی فراوان دارد ان شاءالله بعدا دراین مورد با شما بحث خواهم کرد ولی اینکه گفتید که 90% از مردم افغانستان طرفدار طالبان هستند مرا حیرت زده ساخت:مگر امکان دارد که 90 درصد ملت حامی دولت باشند سپس این دولت به سهولت آب خوردن به شکست مواجه شود؟بدانیدکه اگر ملتی تصمیم بگیرد دنیا علیه آن کاری کرده نمیتواند,گفتم مشکل اینست که شما سخن گفتن را رایگان دانسته هر چیزی که پسند تان شد میگویید,درهمین چندی قبل در چندین استان افغانستان جمع کثیری از مردم افغان قیام هایی را به ضد طالبان براه انداختند نه اینکه آنها گماشتگان امریکا یا استعمار باشد بلکه از این خیزش آنها دولت نیز درهراس بود,ودراین ترس بودند که این خیزش ها باعث سقوط دولت خواهد شد,همین حالا در هرگوشۀ و کنار خیابانهای کابل روی دیوار ها نوشته اند:مرگ به طالبان...
لطفا از روی احساسات بحث نکن,حقیقت را بپذیر طالبان با هرنیتی که داشتند شیوه درست حکومت داری را نمی دانستندملت همه از آنها آزرده اند مردم را طوری از دین و دین داری دلسرد ساختند که دراین روزها هرکه از دین و دین داری سخنی به زبان آورد همه با یاد آوری دوره طالبان از این بحث ها گریزان اند...امید که حق موضوع را ادا توانسته باشم...

برای نویسنده این مطلب fahimomar تشکر کننده ها:
shahryari-abdullah (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
fahimomar
کاربر کوشا
کاربر کوشا

پستتوسط fahimomar » شنبه مهر ماه 29, 1391 3:00 pm

اگر هدف تان کار در دولت هست,نخیر در دولت فعلی هم هنوز کار نمی کنم...
الإسلام هوالحل...
نماد کاربر
fahimomar
کاربر کوشا
کاربر کوشا

پستتوسط loveaislam » پنج شنبه آبان ماه 4, 1391 3:05 pm

با سلام مدیر تالار این نظر من را حذف کرد و ایراداتی را ذکر کرد آنها را حذف کردم و در اینجا بصورت نقطه چین به این شکل (...) آنها را مشخص کرده ام از لطفشان سپاس گذارم اما من کپی مطالبم را دارم و الا خیلی ناراحت  8O و عصبانی  :( می شدم :lol:  :D  :twisted:

ودیگر لازم نبود زحمت بکشند آن را برایم بفرستند :wink:

اول: جناب فهیم عمر ـ (...) ـ ما از طرفداران شاه مسعود (...) خائن مزدور  آمریکا انتظار نداریم که خوبی های طالبان را ببیند بلکه باید هم صدا با کفار صلیبی و صهیونیستی و دیگر اربابانش اشتباهات طالبان را بزرگنمایی کرده و یک کلاغ چهل کلاغ نماید.

دوم: مگر همین شاه مسعود و سیاف و ربانی و امثالهم نبودند که به شهادت عالم بخصوص اشخاصی چون شهید دکتر عبدالله عزام دارای مزارع وسیع خشخاش و تولید موداد مخدر بودند؟!

سوم: چه کسی جز سلطه طلبی امثال شاه مسعود و ربانی و سیاف و امثالهم باعث شد که حکومت مجاهدین جز حکومت هرج و مرج فساد نباشد؟!

چهارم: می گویی :« آیا جامعه یی را سراغ دارید که مامورین ارشاد دیگران را به نیکی امر کنند وخود در هنگام نماز در کافه ها وهتل ها مصروف خوش گذرانی باشند؟» در ابتدا بگو این اماکن خوشگذرانی در زمان طالبان کجا بود که الآن فکر کنم گسترش وسعی یافته تا ماهم برای خوشگذرانی آنجا برویم :o اخر دروغ به این کوچکی را چرا آب و تاب بیشتر نمی دهی تا ابلهان باور کنند؟!
علمای بسیاری بخاطر سلوک افراد طالبان انتقاد نموده و حتی بخاطر اسلامی بودن حکومتشان حاضر نبودند از گفتن حق و حقیقت دست بکشند اما چنین تهمت واضح و آشکاری را هرگز ذکر نکرده و اگر چنین بود قبل از هر کس زبان به ملامت می گشودند.

پنچم: اگر کسانی پیش از حمله صلیبیان به افغانستان از طالبان ناراضی بودند اکثریت غالب آنها پشیماننند و آرزوی آن دوران را می نماییند که چگونه از دستشان رفت و این وضعیت برای مردم عراق نیز تکرار شد و بسیاری از آنها حتی از مخالفان سرسخت او حسرت دوران صدام را میخورند این یک ادعا نیست می توانی به برنامه « الطالبان الامارة الثانیه » که الجزیره تهیه کرده بود و در چند سال پیش پخش کرد مراجعه کنی که چگونه مردم از طالبان ابراز رضایت میکردند مگر قات فروشان مواد فروشان که بصراحت می گفتند طالبان مانع کسب و کار ما بود ـ این را یک شبکه بیطرف متمایل به اخوان ساخته و کار طرفداران طالبان نبوده است.

ششم: با شناختی که از ساختار مردم افغانستان دارم کاملا سخن طارق را تایید می کنم که اکثریت غالب مردم افغان طرفدار طالبان هستند چون اگر اینگونه نبود مطمئناً طالبان سال 2001 نابود شده بود اما می بینیم که هر روز طالبان قدرتمندتر شده و حتی از میان پلیس افغانستان و اردوی ملی ده هدا تن به طالبان می پیوندند و اگر اینگونه نبود به من بگویید طالبان مگر نامرئی هستند که می آیند و عملیات انجام می دهند و کسی نیست آنها را ببیند تا گزارش دهد مانع آنها شوند یا بعد از عملیات کجا مخفی می شوند حتما آب می شوند و به زمین فرو می روند یا همین مردم غیور آنها را پنها می دهند تا اوضاع آرام شود در ضمن مجلاتی را در اختیار دارم که از ریش سفیدان افغان و فرماندهان طالبان نقل می کندکه این ریش سفیدان از اشغالگران پول میگریند مایحتاج خود را از آن بر می دارند و مابقی را به طالبان می دهند! اینها مخالف طالباننند یا پشتیبانان آنها؟!

هفتم: چه انتظاری داری واقعا متاسفم که چنین درکی (...) داری چگونه یک گروه مسلح به سلاحهای سبک در مقابل بیش از 150 کشور متجاوز و مجهز به انواع هواپیما و بمب اتمی و ده تنی مقاومت کنند و مانع اشغال کشور شوند ؟؟؟!! با این وجود طالبان توانست حتی با خیانت های «جبهه شمال برای خرابی افغانستان » 40 روز مقاومت نموده و نگذارد پای متجاوزین به خاک افغانستان برسد و بعد از آن شروع به عقب نشینی استراتژیکی کند، می دانی چرا ؟ چون این بمباران ها جز مردم مظلوم افغانستان را قتل عام نمی کرد و دلیل عقب نشینی آنها در اصل نجات جان مردم بود؛ پس مردم قدر شناس هیچگاه این را فراموش نمی کنند اما فراری هایی مانند تو ارزشی نزد مردم افغان نداری.

هشتم: از خیزش های مردمی سخن میگویی واقعا خنده دار است!! :lol:
از زبان کارشناس فهمیده یتان «وحید مژده » حقیقت آن را بشنوید میگوید : «قیام ها بر ضد طالبان در غور و غزنی تبلیغات جنگی است.»
از اینجا گوش کن :

http://dari.ruvr.ru/2012_06_15/78231160/

p3

و همین مزدوران خائن و خود فروش هستند که شعار بر دیوار های کابل می نویسند تا شاید مردم فریب بخورند اما بخدا سوگند که من در این روزگار مردم فهیم و عاقل و غیور همانند افغان را بسیار کم سراغ دارم خداوند جزای خیرشان دهد و آنها را مایه ی بیداری امت اسلامی قرار دهد.

«در آخر توصیه من به تو این است که لطفا از روی احساسات بحث نکن,حقیقت را بپذیر» و چشمت را باز کن و امداداد غیبی خداوند به طالبان را با چشم خودت ببین که چگونه بیش از 150کشور متجالوز و مزدورانشان را خوار و ذلیل کرده و هردم به دنبال راه فرار می گردند وبعد از فرار آنها ویل بر مزدوران که طالبان با انها چه خواهند کرد :o  :lol:

اللهم انصر اسلام و المسلمین و انصر جیوشک المجاهدین المخلصین علی رأسم تحریک الطالبان و انصارهم اللهم آمین
نماد کاربر
loveaislam
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 2, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 9 بار

پستتوسط pejmanava » شنبه آبان ماه 6, 1391 5:02 pm

اللهم انصر اسلام و المسلمین و انصر جیوشک المجاهدین المخلصین علی رأسم تحریک الطالبان و انصارهم اللهم آمین

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها:
loveaislam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 4, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 2893 بار
تشکر شده: 3332 بار
امتياز: 25740

پستتوسط tareq » دوشنبه آبان ماه 8, 1391 10:28 pm

سلام

نه خیر فایده نداره نمی زارن حرف بزنن

pejmanava (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

tareq
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط pejmanava » دوشنبه آبان ماه 8, 1391 10:38 pm

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D
:twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:
نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 4, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 2893 بار
تشکر شده: 3332 بار
امتياز: 25740

پستتوسط tareq » چهارشنبه آبان ماه 10, 1391 9:34 pm

سلام

برادر از اعلام امادگیت ممنونم :twisted:  :twisted:  :twisted:

نبودp8

amanj22 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

tareq
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط pejmanava » چهارشنبه آبان ماه 10, 1391 10:55 pm

خواهش میکنم.

من برای اسلام همیشه جونم کف دستمه.
نماد کاربر