کمک ۳۵۰ هزار پوندی مسعود اوزیل به کودکان غزه

در این بخش مشاهیر جهان و ایران معرفی می شوند

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

کمک ۳۵۰ هزار پوندی مسعود اوزیل به کودکان غزه

پستتوسط Maryam-new » شنبه تير ماه 28, 1393 4:27 pm

کمک ۳۵۰ هزار پوندی مسعود اوزیل بازیکنان مسلمان و کُرد تبار آلمان به کودکان غزه

مسعود اوزیل بازیکن مسلمان و کُرد تبار تیم ملی آلمان و آرسنال، ۳۵۰ هزار پوند (بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان) پاداش قهرمانی خود در جام جهانی برزیل را به کودکان غزه اهدا کرد.

بر پایه گزارش رسانه های انگلیسی، اوزیل که اصالتی ترکیه ای دارد به عنوان یکی از بازیکنان مسلمانی است که پیش از آغاز هر بازی، قرآن می خواند. او پیش از این از دست دادن با یکی از مسئولان فیفا به دلیل حمایت از اسراییل امتناع کرده بود که این موضوع جنجال های فراوانی را به همراه داشت.

در درگیری ۹ روزه بین اسراییل و نیروهای حماس، ۲۰۷ فلسطینی کشته شده اند که بیشتر آنها زنان و کودکان بوده اند.

الجزایر پیش از این پاداش ۵ میلیون ۲۵۰ هزار پوندی خود به منظور راهیابی به دور دوم رقابتها را به غزه اهدا کرده است.

گفتنی است مسعود اوزیل در سال ۱۹۸۸ در گلزن کرشن آلمان متولد شد، پدرش به نام مصطفی از کُردهای ترکیه و مادرش اهل تونس به نام گلیزار است. فرزندان دیگر این زوج مطلع، نسه و دویگو هستند. اجداد مسعود در دهه‌ی ۶۰ به آلمان آمدند، چرا که در آن زمان، کشور آلمان، به کارگران خارجی نیاز داشت. دو نسل بعد، مسعود در بولمک رشد یافت و پدرش مصطفی نیز در کارخانه‌ی سنگ مرمر کار می‌کرد. مسعود فقط یک رویا داشت: تبدیل شدن به زین‌الدین زیدان ستاره‌ی مسلمان تیم ملی فرانسه.

مسعود اوزیل در مصاحبه ای با کانال آلمانی ZDF گفته است من کُردم نه ترک، من اهل دیاربکر در کردستان ترکیه هستم و برای من مایه افتخار است که به عنوان یک بازیکن کُرد در لیگ اسپانیا و در تیم ملی فوتبال آلمان توپ می زنم.

گزارشگر شبکه ورزشی الجزیره و الریاضه نیز به هنگام پخش بازیهای رئال مادرید همواره از مسعود اوزیل به عنوان یک بازیکن کُرد نام می برد.

شایان ذکر است، اوزیل یک مسلمان معتقد است و قبل از ورود به زمین، آیاتی از قرآن را می‌خواند. او در مصاحبه با روزنامه چاپ برلین تاگسشپیل گفت: «من نماز می‌خوانم و هم‌تیمی‌هایم می‌دانند در آن مدت کوتاه نمی‌توانند با من صحبت کنند.»

برای نویسنده این مطلب Maryam-new تشکر کننده ها: 2
bahar (يکشنبه تير ماه 29, 1393 1:37 pm), yosra69 (يکشنبه تير ماه 29, 1393 10:33 am)
رتبه: 14.29%

Maryam-new
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 8, 1392 12:12 pm
تشکر کرده: 113 بار
تشکر شده: 271 بار
امتياز: 2710

بازگشت به معرفی مشاهیر جهان و ایران

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان