ای جوانان اخوان المسلمین!

در این بخش اصول و راهکارهای توفیق در امر دعوت قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

ای جوانان اخوان المسلمین!

پستتوسط Mmm » سه شنبه شهريور ماه 28, 1391 3:15 pm

«ای جوانانِ اخوان المسلمین!»

نویسنده: حسن البناء
تـرجـمـه: از خودم!!!

اولین میدانِ جهادِ شما، میدانِ مبارزه با هوسهای سرکش درونتان است؛ اگر در این زورآزمایی، توانستید بر هواهای نفسانی غالب شوید، آنگاه قویتر از سایر نیروهای امّاره هستید؛ اما اگر در این میدان، مغلوبِ امیالِ نفسانی گشتید، آن دم است که ناتوانیِ خود را در مقابلِ دیگر خدایانِ شیطان پسند، اثبات کرده اید!

پس ابتدا برای مبارزه با امیالِ طغیانگر نفستان، تمام تلاش خود را بکنید، و سپس، همیشه به یاد داشته باشید که جهانیان در انتظار نسلی از جوانانِ برگزیده و ممتاز هستند که این جوانان،درونشان را بگونه ای کامل، پاک و تصفیه نموده و صاحبِ اخلاقی نیکو و استوارند.

پس تلاش کنید شما نیز از آن نسل از جوانان باشید که جهانیان هرلحظه انتظارشان را می کشند و در تحقق این مهم، هرگز نا امید نباشید.

در این راستا، فرموده ی پیامبر بزرگوار و نازنینمان(صلی الله علیه و سلم) را همچون یک تابلو در مقابلِ چشمانتان قرار دهید که می فرماید:

«اضمنوا لى ستا من انفسكم، اضمن لكم الجنة اصدقوا اذا حدثتم، وأوفوا اذا وعدتم، وأدوا اذا أؤتمنتم، واحفظوا فروجكم، وغضوا ابصاركم، وكفوا أيديكم»

«شش خصلت را در وجودتان برای من ضمانت کنید،(من نیز) بهشت را برایتان ضمانت می کنم: راستی در گفتار - وفای به عهد - برگرداندنِ امانت - عفت و پاکدامنی - چشم بستن از گناه - نگه داشتن دست (از حرام و آزار مردم)»

سپس بنگرید، که آیا شما نیز این چنین هستید؟!

منبع متن عربی: صفحه ی «تربیت و جهاد اخوان المسلمین»!

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط فرمیسک » سه شنبه شهريور ماه 28, 1391 3:25 pm

سلام.

ممنون مطلبی مفیدی بود.البته با ترجمه ی عالی و زیبایتان
آنچه که هستی هدیه خداوند است به تو

و آنچه می شوی هدیه توست به خداوند

پس بی نظیر باش.
نماد کاربر
فرمیسک
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 30, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 579 بار
تشکر شده: 480 بار
امتياز: 2270

پستتوسط Mmm » سه شنبه شهريور ماه 28, 1391 3:46 pm

ممنون از لطفتون؛ البته ترجمه ی زیاد جالبی هم نبود؛ خیلی ابتدایی و ضعیفه!
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط khaleghi » سه شنبه شهريور ماه 28, 1391 4:40 pm

سلام
مقدمتا این رو بگم که خیلی متاسف شدم برا اون اسمی که برا مطلبتون گذاشتید
فعلا که متنتون رو نخوندم تا ببینم ترجمه تون تا چه اندازه خوبه ( فنی مهندسی علوم وحی یعنی این ) ولی فقط و فقط اومدم که بگم : متاسفم برا اون اسمی که براش انتخاب فرمودی
بشدت متاسفم
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی

برای نویسنده این مطلب khaleghi تشکر کننده ها:
tareq (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 7, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 42 بار
تشکر شده: 197 بار
امتياز: 470

امام بنا بنیانگذار تفکر جهاد و مجاهدت بوده و هیچ ربطی به حزب اخوان ندارد.

پستتوسط tareq » سه شنبه شهريور ماه 28, 1391 5:00 pm

سلام
اولا : امام حسن البناء مردی متقی و مجاهد بود و هر گز به عنوان حزب نام اخوان المسلمین را برنگزید و کسانی که این مطلب را خطاب به جوانان حزب اخوان می دانند بدانند که سخت در اشتباه بوده و بدانند که راهشان نسبت به تفکر و راه امام البنا همانند راه بردن اعرابی به ترکستان است.

دوما : من احساس می کنم که این مطلب بر اساس سیاست حزبی اخوان برای انحراف جوانان از راه جهاد فی سبیل الله و مجاهدت با جان و مال بوده تا به بهانه تزکیه و تقوا آنها را از این راه پر برکت منحرف سازند در حالی که اگر پیرو امام البنا بودند همانند او در راه خدا جان ومال خود را فدا می کردند.

سوما : تربیت مقدمه جهاد است اما به من بگویید چند سال باید صرف تربیت شود تا مقدمات جهاد از دید شما فرا هم شود؟؟ 10 سال، 20  سال ، 30 سال یا 80 سال پیامبر صلی الله علیه وسلم در طول بیست و سه سال کار تربیت و هدایت و آمادگی و جهاد را کامل نمود و دین اسلام را از طریق جهاد  شاگردانش در همه جهان فروغ بخشید اما حزب اخوان امروزه بعد از شهادت رهبران بنیانگذار از راه و هدف انها کج شده و جز برای استفاده ی ابزاری خود را نیازمند به آنها نمی داند و تزکیه و تربیت را بهانه ای برای سازش با طواغیت و ستم کاران قرار داده و حتی مجاهدان راه الله را، همصدا با آنها سرزنش نموده وبر آنها عیب وایراد می گیرند. درحالی که امام البنا و سید قطب و هزارن رهبر بنیانگذار تفکر اخوان المسلمین ـ نه حزب اخوان ـ جان خود را فدا نمودند و حتی یک لحظه حاضر به سازش نشدند.

چهارما : وقت کم است من کار دارم فقط می گویم حزب اخوان به همان اندازه از راه و روش و تفکر امام البنا بهره برده اند که مکتبیان مدعی پیروی علامه مفتی زاده از او  پیروی کرده و  بر راه روش او هستند.

در آخرهم با افتخار و می گویم : همه حرکت های جهادی امروزی بر پایه ی تفکرات امام البنا و و سید قطب و محمد قطب  و ... بنیانگذاری شده  و پیروان حقیقی این بزرگان فقط آنها بوده که با تمام وجود کلام آنها را با جان ودل گوش داده و به مرحله عمل در آوردند و دست از شعار دادن کشیدند.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط tareq در چهارشنبه شهريور ماه 29, 1391 11:14 am .

برای نویسنده این مطلب tareq تشکر کننده ها:
loveaislam (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

tareq
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه شهريور ماه 18, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 78 بار
تشکر شده: 69 بار
امتياز: 150

پستتوسط Mmm » سه شنبه شهريور ماه 28, 1391 7:18 pm

بنده این متن را ترجمه کرده ام نه تالیف!

یکی از لوازمی که به ترجمه ارزش و اعتبار می بخشد، رعایت امانتداری است؛ عنوانِ این نوشته: «يا شباب الاخوان المسلمين» بود، و این حقیر نیز، همان را عینا ترجمه کرده ام.

من هم واقعا برای این همه جمود و بی ظرفیتی متاسفم؛ اصلا برفرض که من خودم این مطلب را نوشته و همین عنوان را برایش انتخاب کرده باشم؛ آیا شما باید انقدر حساسیت نشان بدهید؟ مگر اخوان المسلمین خونِ مردم را مکیده؟ یا اینکه اموال مردم را غارت کرده؟ یا اینکه قرآن و سنت را تحریف کرده؟ یا برای جامعه ضرری داشته؟ مگر نه اینکه تمام تلاشش فراهم کردنِ زمینه هایی برای انجام امور خیر بوده؟ چرا باید از معرفی یک جماعتِ اصلاحگر عارمان بیاید یا آن را مایه ی تاسف بدانیم؟  

من هم عضو اخوان نیستم؛ ولی اگر موفقیتی داشته باشم مطمئنا اخوانیها در آن بی تاثیر نبوده اند؛ همین دلیل برایم کافی است تا این جماعت اصلاحگر و این مدرسه ی تربیتی را به سایرین معرفی کنم.

من هم از صمیم قلب برای ذهنیتهای ناپخته متاسفم...

بااحترام

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط amanj22 » چهارشنبه شهريور ماه 28, 1391 1:53 am

کاربر khaleghi تو که هنوز مطلب رو نخواندی انقدر شدت گرفتی حواست باشه خیلی خطرناکه(شدتت رو می گم)

:evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:
کاربر tareq اگر لطف کنید ایم مطلب رو بیشتر توضیح بدید ممنون میشم
((البته خواهشا منطقی باشید و البته منطق قرآنی))
نماد کاربر
amanj22
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: چهارشنبه شهريور ماه 15, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 8 بار
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 0

پستتوسط khaleghi » چهارشنبه شهريور ماه 29, 1391 1:02 pm

سلام
آمانج جان
اولا بهت خوش آمد میگم و امیدوارم که بتونیم و این لیاقت رو داشته باشیم که از نظراتت بهره ی کافی رو ببریم
نمیدونم از برای چه ناراحت شدید
نحوه ی برخورد من با مطلب کاک متین و یا برعکس ساید اشتباه بوده باشه و کمی تند ولی کسی مثل جنابعالی که نیت اصلاح ( إن شاء الله) دارید به نظرتون با اون متن زیبایی که نوشتید اصلاح ممکنه ؟
نمیدونم که چرا خیال میکنیم آزادیم هر حرفی رو بزنیم ( اینرو اول به خودم میگم )
منی که اون رو نوشتم دلیلم اینه که :
وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا مِّمَّن دَعَا إِلَى اللَّـهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ الْمُسْلِمِينَ
دقت بفرمایید
وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ الْمُسْلِمِينَ
اینه حرف من
چرا نیت اصلاحیی که داریم رو منحصر کنیم در یک نگرش دینی
زیر پرچم لا اله الا الله و اسلام باشیم خوبتره که اساس نامه ش رو رب العالمین نوشته یا زیر پرچم گروهی اسلامی که اساسنامه ش توسط یک انسان ربانی نوشته شده
مطمئنا اولی بهتر و بی نقص تره
طبق قواعد منطقی هم اگه بگیم بین اسلام و یک حرکت اسلامی رابطه ی شامل و مشمول هست و کل  و جزء
من که این نظرمه وفقط اسلام رو مدنظر دارم و ازش حرف میزنم و برا پیشبرد اهداف اسلامیم هم از ( احسن قول ) هر یک از حرکات اسلامی بهره میبرم
تا شاید بتونم مخاطب این قول رب العالمین بشم که :
فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ ۚ أُولَـٰئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّـهُ ۖ وَأُولَـٰئِكَ هُمْ أُولُو الْأَلْبَابِ
ولی باز اگه نوشته م کسی رو ناراحت کرده معذرت میخوام وامیدوارم که همه مون مشمول هدایت الهی قرار بگیریم
والسلام و علیکم و رحمة الله و برکاته
ممنون از همه
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی
نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط khaleghi » چهارشنبه شهريور ماه 29, 1391 1:04 pm

البته ناگفته نمونه دلایلم برای این مخالفت زیاده و به زعم خودم هم قوی ،  ولی بخاطر اطاله پیدا نکردن متن از گفتنش صرف نظر کردم
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی
نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط amanj22 » چهارشنبه شهريور ماه 29, 1391 4:06 pm

اقای خالقی عزیز من  قصد اصلاح کسی رو ندارم چون هنوز نتونستم خودم رو هم اصلاح کنم و در مورد ازادی بیان هم من خودم رو ازاد می دونم کاری به شما ندارم و هر مطلبی رو در موقع مناسب خودش بیان می کنم هر چند که مورد تایید کسی نباشد و حتی اگر باعث رنجش کسی هم شود و در ادامه عرض کنم هر چند امروز ما در جهان اسلام جماعتی به نام اخوان المسلمین(و یا همان جماعت دعوت و اصلاح در ایران) داریم ولی این مطلبی که اقای متین از استاد بنا گذاشتن به صورت عام است نه برای گروه خاصی(مانند جماعت اخوان المسلمین) ایا شما مسلم نیستید ؟ایا شما بحثی حزبیی رو در این مطلب دیدید که انقدر شدت گرفتید؟ به فرض اگر ایشون بخوان از جماعت اخوان المسلمین هم تعریف و تمجید و یا براش تبلیغ هم بکند به شما  چه .شما هم در مورد اسلام بدون جماعت دینی تبلیغ کنید و دلایل خودتون رو بیان کنید بعدم اول مطلب رو بخون شاید چیز خوبی داشت که بتونه در مسیر زندگی دینی و دنیاییت کمکت کنه اونهایم که فکر می کنی اشتباه قبول نکن خیلی ساده .توی که از همون اول بدون حتی خوندن مطلب میای دیدگاه خودت رو با یه اب و تاب حاصی بیان می کنی مخالفتت رو صراحتا اعلام می کنی راستش دیدگاهتو که خوندم خیلی عصبی شدم {اولین دیدگاهت}و بعد یه کمی هم خندیدم  (دوست عزیز اگر انتقاد بنده از شما یه کمی تند بود عفو کنید ولی به نظر خودم  این انتقاد لازم بود) به امید موفقیت دوستان عزیز در همه ی مراحل زندگیشون دوستدار شما امانج تنها
نماد کاربر
amanj22
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: چهارشنبه شهريور ماه 15, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 8 بار
تشکر شده: 2 بار

پستتوسط kazari » چهارشنبه شهريور ماه 29, 1391 11:49 pm

سلامل وه نه .
ده س وه ش!
زیبا بود.
خدایا ما را به راه راست هدایت فرما
نماد کاربر
kazari
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه خرداد ماه 13, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 98 بار
تشکر شده: 140 بار
امتياز: 560

پستتوسط Mmm » پنج شنبه شهريور ماه 30, 1391 9:23 am

طارق جان، بحثِ ما چیز دیگریست برادر عزیزم و فکر نمیکنم حرفهای این حقیر با حرفهای بزرگواری چون شما ارتباطی داشته باشد.

اولا ما هم امام بناء را بزرگوار میدانیم. شما قرض را بر این بگیر که امام بناء هرگز بعنوان حزب، نام اخوان المسلمین را نبرده است؛ بنده فقط یک وصیت از امام بنا را ترجمه کرده ام که عنوانِ متنش همین بوده است؛ یعنی آن را که عربی بوده به فارسی ترجمه کرده ام؛ یعنی متن عربی را خودِ امام بناء ایراد فرموده اند، اصلا فرض کنید که من مسلمان نیستم و یک مترجم غیرمسلمان هستم؛ آیا به نظر شما من گناهی کرده ام؟ این حقیر فقط یک متن را ترجمه کرده ام؛ با همان عنوان و همان محتوا؛ چرا اینگونه به من می تازید و محکومم میکنید؟

دوما برادر عزیزم، شما دارید اتهام تحریف یا جعل نوشته های امام بناء را به جماعت اخوان میزنید و اگر اینگونه نباشد که شما فرمودید، باید در برابر خدای راستیها، جوابگوی همان اخوانیها باشید. جهاد فی سبیل الله؟ مایلم روزی حضوری به خدمتت برسم و باهم در رابطه با جهاد فی سبیل الله حرف بزنیم. شاید در قاموس شما جهاد فی سبیل الله فقط یک معنا داشته باشد و در نزدِ اخوان چندین معنا؛ و بالعکس.
شما تاکنون چند بار با رجالِ اخوان المسلمین مصاحبت داشته اید که اینگونه نیتخوانی میکنید؟ اخوان المسلمین یک تنظیم جهانی است که در هر کشوری کیفیتِ فعالیتهایش متفاوت می باشد؛ لطفا فقط نام پنج تن از تئوریسینهای کنونی اخوان المسلمین را در فقط ده کشور که اخوان المسلمین در آنها فعالیت میکند برای این حقیر نام ببرید، تا ما هم روشن شویم.

سوما تربیت یه دوره است که باید تمام شود، تربیت آب معدنی یا یک لیوان شربت که نیست تا با نوشیدنِ آن، بتوان کسی را تربیت شده نامید. شما نمیتوانید حدود تربیت را برای کسی تعیین و بازه ی زمانی آن را برای کسی مشخص کنید. ضمنا آن 23 سال تاریخ اسلام در زمان پیامبر(ص) برای ما مسلمانان همجون یک نقشه ی تاریخی در مقیاسی کوچکتر(از لحاظ مدت زمان) است؛ 23 سال تاریخ اسلام در زمان پیامبر، که از بدو آغاز با مشکلات و رنج ها و مصیبتها همراه بود و در نهایت به موفقیت و عزت ختم شد، برای ما گویای این است که روزی مسلمانان هم باید مسیر مشکلات و مصائب و پنهانی دعوت کردنها و تحریم ها و تبعیدها و هجرتها و جهاد ها و فتح ها را  همچون پیامبر اکرم و اصحاب گرانقدرش طی کنند؛ ولی فراموش نکنیم که قرار نیست هر نسلی، کل آن تاریخ را تجربه کند و تمام حوادث آن 23 سال برای هر نسل روی دهد. هر نسل ممکن است، فقط یک مقطع خاص از آن تاریخ را تجربه کنند؛ مثلا ممکن است نسل ما در تمام عمرمان فقط یک ماه از آن تاریخ 23 سال را تشکیل دهیم؛ و نسل بعد از ما، قسمتِ کوتاهِ دیگری از آن تاریخ 23 سال را شکل دهند و نسلهای بعد نیز همینگونه...

البته در رابطه با تحمل و تعامل با سایر نهادهای رسمی، سخن بسیار است؛ اما افسوس این حقیر حوصله ی بحث در این رابطه را ندارم؛ به همین خاطر ترجیح میدهم هم اکنون اخوانیها در معرض این اتهاماتِ شما و هم فکرانتان باشند، تا بلکه روز قیامت، خودشان در مقابل الله و رسول الله(ص) از شما سئوال بکنند؛ و یقینا این فرموده های شما برادر عزیز، در نزدِ ملائک ثبت و ضبط گشته!
«مَا يَلْفِظُ مِن قَوْلٍ إِلَّا لَدَيْهِ رَقِيبٌ عَتِيدٌ» ﴿ق/18﴾ ........ «[آدمى] هيچ سخنى را به لفظ درنمى‏آورد مگر اينكه مراقبى آماده نزد او [آن را ضبط مى‏كند].

ضمنا بجز امام بنا و سیدقطب و شیخ عبدالله عزام و شیخ احمد یاسین و شیخ عزالدین قسام، فقط ده تن دیگر از آن هزاران بنیانگذار تفکر اخوان المسلمین را که شما آنها را می پسندید برای من هم نام ببرید تا ببینم آنان کی هستند؟!
ضمنا اخوان المسلمین یک مدرسه است، و براساس مقتضیاتِ دعوی و حرکی، استراتژیهایش متغیر است؛ شخصیت محور که نیست تا  با وجودِ پیدایش این همه پیچیدگی سیاسی و اجتماعی، همان مسر حسن البناء و سیدقطب را دوباره طی کند؛ برای مثال: در زمان حسن البناء، استعمارگران با حضور فیزیکی به خاکها تجاوز میکردند و کشورها را تسخیر میکردند، اما اکنون بدونِ حضور فیزیکی و از طریق غولهای رسانه ای، به مغزها تجاوز کرده و فکرها را مسخر میکنند؛  و مثالهای فراوان دیگر...
در موردِ اینکه قتال یک پیش آمد است یا یک قاعده، میتوانید به کتب: خط مشی سیاسی نبوی(سه جلد است)، اثر منیرغضبان و اندیشه های سیاسی در اسلام، اثر امام ابوالحسن ندوی یا چندی کتب دیگر مراجعه فرمایید.

چهارما هم اخوان و هم مکتبی ها در موردِ شما نیز همین دیدگاه را دارند؛ و فکر نکنید فقط شما هستید که نسبت به آنها چنین نظری دارید!

در آخر، این حقیر برای همه ی حرکتهای جهادی احترام قائلم و امیدوارم اگر حق همراهِ آنان است همیشه موفق باشند و خداوند آنان را در بهشتِ برینش جای دهد.

یوسف جان:
1- شما بصورتِ فردی و با اسم یوسف خالقی میگویی «اننی من المسلمین»؛ و جماعتی دیگر بصورتِ جمعی و با اسم «اخوان المسلمین» میگویند «اننی من المسلمین».

2- شما خودت را مسلمان میدانی و اخوان المسلمین نیز خودشان را مسلمان؛ شما فردی و آنها جمعی؛ شما میگویی «أنا فرد من المسلمین»، آنها میگویند «نحن جماعة من المسلمین».

3- هرگز آنها ادعا نکرده اند که «عین اسلام » یا اصلا «غیراسلام اند»؛ آنها اسلام را وسیله ای برای تبلیغ جماعتشان نمیدانند، بلکه جماعتشان را وسیله ای برای تبلیغ اسلام می دانند.

4- شما دانشجوی ادبیاتِ عرب هستی، و ترجیح داده ای با دوستانِ هم رشته ایه خودت در یک دانشگاه تحتِ عنوانِ دانشگاه رازی درس بخوانی؛ آنها نیز مسلمان اند و تصمیم دارند با مسلمانانی که در مسائل اختلافی همفکر یکدیگرند، دور هم جمع شوند.

5- این نامگذاریها برای یک مجتمع امری اجتناب ناپذیر است؛ افراد مسلمانی که دور هم جمع می شوند و در زمینه های فقهی-سیاسی برداشتهای مشترکی از مسائل اختلافی دارند، باید یک اسم داشته باشند تا بتوان آنها را شناخت؛واقعیت این است که در میانِ مسلمانان، اختلافِ فکری در برداشت از پاره ای مسائل وجود دارد و همین اختلافات، باعثِ پدید آمدنِ جماعتها شده است؛ و من بیشتر این جماعتها را در زیر سایه ی اسلام میدانم.

6- اندکی واقع بین باشید، «تحزب» تلازم منطقی با «تفرق» ندارد.

7- چرا همه به اخوان المسلمین و مکتب قرآن گیر داده اند؟ چرا کسی به القاعده گیر نمیدهد؟ چرا کسی به انصارالسنه گیر نمیدهد؟ چرا کسی به جندانصارالله گیر نمیدهد؟ چرا کسی به جیش الاسلام گیر نمیدهد؟
اینها هم خود بر خود نام گذاشته اند؛ البته من هیچ مشکلی با این نام گذاریها ندارم، ولی برایم سئوال است چرا کسی به آنها گیر نمیدهد؟ مگر آنها هم خود بر خود نام نگذاشته اند؟ مگر برداشتِ خاص خود را از مسائل فقهی-سیاسی در اسلام ندارند؟

برادرانِ عزیزم،بنده نیز در جدال و سفسطه بی هنر نیستم و کارنامه ی رنگینم در همین سایت به همراهِ شاهدین عینی(بازهم در همین سایت) شاید برای اثبات این مدعا کافی باشد! به هرحال، درحالِ حاضر این حقیر قصدِ مجادله و مناقشه و مناظره و توسل به استدلالهای طویل و عریض  که شاید آنها بتوانند مهر تصدیق بر باورهایم بزنند را ندارم...
البته بی اهمیت دانستن این موضوع  و اجتناب از پرداختن وسیع به آن در این مقطع کنونی، مدلولِ فضای فکری و روحی مخاطبانم، و مزید بر آن، ملاحظه ی فقه اولویتها و مراعاتِ مصلحتها بوده و هست.
اگر کسی را آزرذه خاطر کرده ام، معذرت میخواهم.

کاک یوسف و کاک طارق عزیز، حلالم کنید.

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط mashreghi » پنج شنبه شهريور ماه 30, 1391 11:15 am

السلام علیکم و الرحمة الله
از کاک متین تشکر می کنم بخاطر مطلبشان
همه ی ما میدانیم که اسم مهم نیست بلکه مسمی است که مهم است حال یک سوال ما که این قضیه ی اسم و مسمی را ایقدر به وضوح میدانیم چراهنوز بحث ما روی اسم می باشد؟
جناب یوسف جان شما قبل از خواندن مطلب فقط به فکر اسم آن بوده اید وکار رو با عرض پوزش اصلا قبول ندارم
خدمت جناب طارق عزیز عرض نمایم که می شود منابع تهمت هایی و انحرافاتی که فرمودید را معرفی نمایید؟
ولی اگر جوابی برای حرفایی که زدی نداشتی حق الناس یادت نره
در ضمن اگر اسلام به ادعا باشه همه توی پاکی دارن غلت میخورن اما مشک آن است که ببوید نه آنکه عطار بگوید
درضمن این جماعتی که شما میگید مسلمان هستن و انما المومنون اخوه
اما این کار شما کجایش اخوت و برادریست؟ (تهمت زدن)
من هر جماعتی که برای الله باشد دوست دارم و وظیفه ی هر مسلمانیست که آنها را دوست داشته باشد
اما وقتی جنابعالی میگید فلان جماعت برای  خدا کار نمی کند یعنی ریا میکنند که اسم الله را می برند و اینها ریکارند اما ریا یک چیز باطنی می باشد که انسان نمیتواند آن را در ظاهر ببیند ولی شما دیدید
والسلام علیکم و الرحمة
الهم اجرنی من النار

برای نویسنده این مطلب mashreghi تشکر کننده ها:
ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
mashreghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه مهر ماه 23, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 30 بار
تشکر شده: 230 بار
امتياز: 50

پستتوسط ostadelyass » پنج شنبه شهريور ماه 30, 1391 11:27 am

سلام. در ادامه سخنان matin رساله «شهادت حق» نوشته امام مودودی که کاک ناصر سبحانی آن را ترجمه کرده معرفی می کنم که موضوع آن عدم منافات وجود جماعات اسلامی مختلف با زیر پرچم لا اله الله بودن و حزب الله بودن است. این رساله در حد 20 صفحه است و به سادگی می توان آن را خواند.
نماد کاربر
ostadelyass
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه شهريور ماه 12, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 485 بار
تشکر شده: 272 بار
امتياز: 1050

پستتوسط ebnosalaf » پنج شنبه شهريور ماه 30, 1391 11:30 am

متاسفانه افرادی مثل متین با ادعاهای زیاد در مورد اخوان تاثیری شگرف در دلسرد کردن جوانان از اسلام دارند.حتی شاید ایشان بگویند پیامبر هم جزو تفکر اخوان بودند ول کنید بابا این برداشتهای سطحی نگرانه از دین را.نمیدونم چرا بعضیها میخوان با نام اخوان پوز بدن وکسب مشروعیت کنن.شد یکبار خلق رو به سوی خدا دعوت کنیم اما نریم سر مساله حزب.بازم میگم بسیاری از دوستان وقتی افرادی مثل متین رو میبینند که مدام ادعای اخوان رو داره از اخوان ودین اسلام وهر چی مسلمان   واخوانی هست زده میشن.کاش متین یکبار به جای این ادعاها وانگشت نماشدنها قران رو کامل میخوند تا غلط های املایشو رفع کنه.دوست من  وقتی کسی ادعایی داره بایستی چیزی بارش باشه.شخصا  بر این باورم وجود افرادی مثل متین که تابلو شدن رو دوست دارند اما حتی یک متن عربی رو نمیتونن بخونن واعراب گذاری کنن ضررشون بیشتر از نفعشونه.بین العقل واللسان علاقه عکسیه.فکلما کان العقل صغیرا اصبح اللسان طویلا. والعکس صحیح .مضمون این جمله اینه هرکی تفکرات ودیدگاه وفکرش کوچک باشه زبان دراز وطویل وگزافه گویی داره  وعکسش هم صادقه.متین جان بذار مردم ودوستانت اخوان رو در رفتار وکردار واخلاقت بیینن نه فقط ادعاها وشعارهای زیبا
نماد کاربر
ebnosalaf
کاربر سایت
کاربر سایت

تاريخ عضويت: چهارشنبه شهريور ماه 29, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه

بعدي

بازگشت به اصول و راهکارهای توفیق در امر دعوت

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان