یابپرسید.یا جواب دهید............

در این بخش می توانید درد دل ها و حرفای خودتون رو بزنید

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

یابپرسید.یا جواب دهید............

پستتوسط abirahim » جمعه اسفند ماه 19, 1390 1:16 pm

با سلام خدمت تمام بازدیدکنندگان.
در این پست لطف کنید اگر سوالی دارید که جوابش برای شما یا بقیه مفید است بپرسید یا در صورت توان و اطلاع پاسخ سوالات را بدهید یا حداقل نظر دهید.

برای نویسنده این مطلب abirahim تشکر کننده ها:
mehr (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

abirahim
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 11, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 10 بار
تشکر شده: 46 بار
امتياز: 0

پستتوسط abirahim » جمعه اسفند ماه 19, 1390 9:49 pm

خب با این شروع میکنیم:

نظرتون در مورد قانون جذب چیه؟ATTRACT  تا چه حد قبولش دارین؟آیا اونو مغایر با عقایدمون می دونین؟یا تشابهاتی هم داره؟احتمالا تا چند روز دیگه نیام منتظر جواباتون هستم.

خودم هم اون موقع مفصل نظرمو میگم................التماس دعا.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط abirahim در يکشنبه اسفند ماه 20, 1390 12:31 am .
abirahim
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط basireh » جمعه اسفند ماه 19, 1390 10:06 pm

سلام
ممنون پست جالبی میتونه بشه در صورت مشارکت اعضا

قانون جذب یه قانون روانشناسیه
که فکر نکنم تضادی با آموزه های دینی داشته باشه
تجربه خیلی وقتا این رو اثبات کرده به همه مون که هر چی رو که بهش فکر می کنیم یا در اصطلاح خودمونی تلقین می کنیم برامون اتفاق میوفته و این یه نوع جذبه

این فقط یه برداشت خام و نپخته است منتظر نظر دوستان میمونم
گر همچو من افتاده ی این دام شوی / ای بس که خراب فرقه و جام شوی  
ما عاشق و رند و مست و عالم سوزیم/ با ما منشین و گرنه بد نام شوی
نماد کاربر
basireh
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 317 بار
تشکر شده: 236 بار
امتياز: 10

پستتوسط mehr » جمعه اسفند ماه 19, 1390 10:34 pm

با سلام و تشکر

ما وقتی می تونیم جذب کنیم که اعمالمان با افکار و نیتمان یکی باشد.

یعنی من اگه شب و روز به بهشت فقط فکر کنم در صورتی که اعمالم بهشتی نباشند؛در اینصورت بهشتی بودنم والله اعلم!

بنظرتون میشه  فقط با فکر کردن به بهشت جذبش کنیم؟!

یا مثالی ملموس تر:

من شب و روز دست رو دست بذارمو فقط به ثروت فکر کنم آیا میشه ثروتمند شد؟!

یا مریضی به جای مراجعه به پزشک و درمان کردن؛فقط به سلامتی فکرکنه،آیا سلامتی شو بدست میاره؟!

به نظر من در صورتی قانون جذب امکانپذیر است ؛که به همراه فکر کردن به چیزی اسباب آن چیز را مهیا سازیم.
"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها:
abdulrahman (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط bahar » يکشنبه اسفند ماه 20, 1390 12:47 am

بنام خدا
سلام

قانون جذب به این معناست که به هرچیزفکر کنی همان اتفاق می افتدیا
فکر کردن به چیزی دعوت کردن آنچیز است وهرچه بیشترقدرت قانون جذب را
درک کنیدتوجه بیشتری به هدایت افکارتان رانشان می دهیدزیراشما به هرچه

فکر کنیدآن را بدست می آوریدچه آن رابخواهیدوچه نخواهید.
محور اصلی تمام مباحث روانشناسی همین قانون جذب است.خوب تایه حدودی قانون جذب
درست است چون وقتی به چیزهای شاد فکر می کنیم خوشحال می شویم وبر عکس آن هم صدق می کند.

درمورد اینکه قانون جذب بااسلام مغایرت دارد یانه ؟خودم در این مورد اطلاعی
ندارم ولی از زبان بعضی از کارشناسان دینی :
بسیارپیش می آید که انسان درفکر چیزی است اما اصلا به آن نمی رسدواین
یعنی غرق شدن در آرزوها به جای عمل کردن به آن است که رسول اکرم(ص)

نیز فرموده:من از دو چیز برامتم می هراسم طولانی شدن آرزوهاوهوای نفس
که آنهارا از آخرت غافل می کند.
اما تشابه قانون جذب با قوانین اسلام:

قانون جذب :به هر چیز فکر کنید(مداوم)به آن می رسید
قانون اسلام:چیزی رااگر بایقین از خدا بخواهی اونو بهتون می دهد
خداوند می فرماید :من در نزدظن بنده مومن هستم هر گونه به من گمان برد
با او رفتار می کنم(این تائیدقانون جذب است)

در آخر فکر کردن زیاد به چیزی یعنی اینکه یا می خواهی به اون برسی یا
می خواهی چیزی را از خود دور کنی بهترین کار دعا کردن است
خداوند می فرماید:از من بخواهید تا اجابت کنم.

با عرض معذرت از اینکه مطلب طولانی شد.
نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

پستتوسط abirahim » يکشنبه اسفند ماه 21, 1390 9:57 pm

با سلام مجدد خدمت همگی و تشکر بابت توجه واظهار نظرهای جالبتون.

درجواب basireh باید بگم 90درصدش درسته  ولی 10درصد مابقیش تا حدودی مشکل سازه که البته قابل رفعه. تو قسمت بعدی کامل خلاصه وار اشاره می کنم.

در جواب mehr اینو بگم که حرف شما درست اما حرفاتون تناقضی با قوانین مورد اشاره  تو اونجا نداره.اگه ادامه مطلبمو بخونید متوجه می شید.

ادامه بحثم هم مکمل حرفای bahar میتونه باشه.

قانون جذب میگه به هر چی که فک کنین همونو جذب می کنین.حالا فزقیم نمیکنه.احساس خوب یا بد البته دقت کنین که اون هم دقیقآ مث دعا شرایط خودشو داره.اوه یه کار ضروری پیش اومد شرمنده فردامیام بحثو کاملش میکنم.شرمنده روم به دیوار عذر میخام.
abirahim
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط Noha » يکشنبه اسفند ماه 21, 1390 11:42 pm

هوالمستعان

سلام خدا برشما

ببخشید من چندروزه مشغولیتم زیاد بود فرصت نکردم در این پست شرکت کنم(خوب شد فرصت نکردید جواب بدید قسمت بود منم نظر بدم)

به نظر من قانون جذب رو میشه برای افکار و حالاتی در نظر گرفت که تأثیرشون

بیشتر در افکار و روحیات انسانها است یعنی ما و قتی به یک چیز به دیده مثبت بنگریم نتیجه ی اون رو هم هر چی باشه

مثبت میدونیم مثل

توکل و یا استخاره!!!

اما تأثیر رفتار مثبت یعنی عملکرد قانون جذب:

نمی دونم سی دی دکتر فرهنگ رو که نتایج تحقیقات دکتر ایموتو است رو دیدین که  بر روی مولکول های آب انجام دادن؟

جملات و کلمات زیبا شکل مولکولهای آب رو خیلی زیبانشون میده  و برعکس.اشاره به اون قسمتی که

بهار خانم گفتن خداوند  در نزد ظن بنده  است و زمانی که امید بهشت داشته باشد راه را برای وروردش آسان می کند و ....

به نظر من خوش بین بودن و خوش رو بودن  انسان مسلمان_البته نه به صورتی که باعث شود مورد سوءاستفاده دیگران واقع شود_جزء

ضروریات اخلاقی است و حتما باید رعایت شود،که متأسفانه اغلب ضعف داریم.

در کل من قانون جذب  و تأثیراتش رو قبول دارم .

رستگار باشید

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

پستتوسط SharakamPawa » دوشنبه اسفند ماه 21, 1390 2:34 am

بررسی این نکته که آیا قانون جذب با عقایدمون تضاد داره یا نه؟ یا کلا تا چه حد تفاهم داره رو باید از اهلش پرسید و من نمی تونم نظری راجبش بدم.

قانون جذب رو تا حدودی قبول دارم، اما به نظر من قانون جذب نمیتونه به صورت قطعی همواره درست باشه، چون مثال نقضش خیلی وجود داره!

در واقع اینگونه نیست که ما به هرچیزی فکر کنیم و نظر مثبتی در موردش داشته باشیم آن را بدست آوریم( حتی با فرهم نمودن بعضی از امکانات) . پیش می آید که ما مقصودی را می طلبیم، نظر مثبتی راجبش داریم و حتی برایش هم تلاش می کنیم تازه آن مقصود هم + است اما نمی توانیم به دستش آوریم!

اما در واقع ما هر چیزی را بدهیم، جایگزینش را بدست خواهیم آورد ،حال اگر + بدهیم + هم دریافت می کنیم اما دریافت این + ممکن است در این دنیا میسر نشود و به آخرت موکول شود که در قانون جذب به این نکته اشاره نشده.

تا آنجایی که اطلاع داشته باشم قانون جذب میگه + بدی + میگیری - بدی ، - میگیری و رد و بدل این + ها و - ها را محدود به این دنیا نموده که به نظر من میتونه یه اشکال باشه برای این قانون.
نماد کاربر
SharakamPawa
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 8, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 329 بار
تشکر شده: 364 بار
امتياز: 380

پستتوسط abirahim » پنج شنبه اسفند ماه 25, 1390 12:24 pm

بذارید بزرگترین اشکالشو بگم تا یه موقع فکرای بد در مورد من نکنین:

(این قانون البته درسته ولی برداشت آدمای مکتشفش نادرسته)
بزرگترین اشکالش اینه که کاینات مخلوق بی روح بی اختیارو بجای الله موثر در تمام رویدادا دونسته.یه جای دیگه اشاره به شکرگذاری به عنوان یکی از عوامل مهمجذب خوبیا کرده اما نمیدونم وقتی منبع شعورمندی برای ساماندهی به این جاذبه ها وجود نداره شکر برای کی وچی؟

البته فکر نکنید که من مخالف کامل این قانونم در اشاره های آتیم حتی پیوند محکم اونو با دین و بخصوص احادیث صحیح پیامبر بیان میکنم.فعلا رو اینا فکر تا تشنه مطالب بعدی بشید و اونا رو بهتر هضم کتین..
"فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه"
abirahim
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط bahar » شنبه اسفند ماه 27, 1390 3:59 pm

سوال: شما به قسمت(ازدواج) اعتقاد دارید که دسته خوده انسانه یا خیر دسته خداست؟؟؟
باسلام خدمت دوست گرامی:

سوالی که کردین حقیقتاسوال سختیه و باید یه کارشناس جواب بده.
قسمت/سرنوشت/قضا وقدر/بحث وگفتگو درباره این موضوعات آدمو گیچ میکنه.

چند شب قبل توی یه برنامه ای صحبت خیلی کوتاهی در باره تقدیر و قضا و قدر شدو اونم اینکه
سرنوشت نوشته شده ولی به این صورت که چون خداوند علیم وآگاه است ازتمامی کارهای ما انسانها خبر
دارد و نتیجه کارهای انسانها را که به اختیار خود انتخاب کرده وانجام داده پیشاپیش در تقدیر او نوشته است.

همین طور که می دانید هیچ رخدادی جز به مشیت الهی اتفاق نمی افتد
برگی که از درخت ساقط میشودیا کاری که از انسان سرمی زندبه مشیت خداوند است اما چگونگی جریان مشیت در
این دومتفاوت است زیرا انسان تفاوت عمده ای با دیگرموجودات داردوآن اینکه دارای اختیار است.

خداوند خواسته انسان مختار باشد وبه اختیارخودبتواند کاری را انجام دهد و براساس اختیارش در راههای گوناگونی که در
سرنوشت او قرار داردبکی ازآن راهها راانتخاب کند.
ازدواج نیز یکی از آنهاست.خود انسان باید ضمینه را برای ازدواج فراهم کندویا بهتر است بگوییم آن را طلب کند.

در سرنوشت ما تعدادی به عنوان همسر قرار دارندو ما با اختیار خودمان(خود یا خانواده)هر کدام را انتخاب می کنیم.
چه بساکسی به خواستگاری ما می آیداما مورد تائید قرارنمی گیردیعنی اون گزینه محقق نمی شه و
دراثر عمل اختیاری شما در زندگیت رخ نمی دهد.

یه مسئله دیگه در مورد اینکه ازدواج دست خود آدمه را می توانیم از سخنان پیامبر(ص) بگیریم اینکه یک فرد در هنگام از دواج باید
دقت کند که می خواهد با چه کسی ازدواج کند اصل ونسب او را دینداری او را در نظر بگیردتا بعدها دچار مشکل نشود.(پس ما در انتخاب همسر مختاریم)

و در آخر اینکه در همه زمینه ها به خدا توکل کنیم ویکی از کارهایی که باید در ابن مواقع انجام داد استخاره است که اگرآن ازدواج صورت
نگرفت ناراحت نشوید زیرا خداوندبهترین سرنوشت ها را برای ما درنظر گرفته وهمیشه خیر بندگانش را می خواهداونم خیر آتی بنده نه خیر آنی
ما حال را می بینیم اما خداوند کل مسیرحرکت رو در نظر دارد .

موفق باشید. . . . . .  

.
نماد کاربر
bahar
مدیر انجمن
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 5837 بار
تشکر شده: 5121 بار
امتياز: 33890

پستتوسط abirahim » چهارشنبه فروردين ماه 2, 1391 6:22 pm

با سلام مجدد.می دونم که از دستم دلخورین چون هی مطالبو ناتمام میذارم.قبل از هر چیز امیدوارم سال پر برکتی رو آغاز کنین.قول داده بودم از رابطه قانون جذب با دین بحث کنم که ناتموم موند.چون این مسئله پیوند عجیبی با قضا وقدر داره  لازمه یه توضیح مختصر هم از اون داشته باشم.

ببینید تدبیر  همه چیز بدست خداست.اما این به این معنی نیست که خدا مثل قرعه کشی بانکا عمل کنه و بدون حکمت قرعه رو بندازه و حالا سهم هر کسی هر چی شد بشه.خد ابه خیلی موارد توجه می کنه ولی در این راستا طوری عمل می کنه که اختیار ما نقض نشه و و البته حکمت خودش رو هم دخیل میکنه.مگه نمیگیم خداوند بر هر چیز تواناست؟پس طوری قدر ما رو تعیین میکنه که این دو عامل مزاحم همدیگه نشن.

پس اگه بگیم که شرایطی که توش قرار داریم نتیجه افکار و خواسته های قبلی ماست چیز گزافی نگفتیم.قانون جاذبه میگه"شما هر فکری در سر داشته باشید از خودش امواجی رو پخش میکنه که این امواج همانند شونو جذب میکنن". عجله نکنید.کم کم جواب سوالاتونو میگیرین.قانون جاذبه نیاز به توضح داره وبرای درست عمل کردن شرط و شروطی داره.تصور نکنید هر فکری بکنید به واقعیت تبدیل میشه.من چند تا از اون شرایطشو بهتون میگم.البته اگه چیزی یادم رفت بعدا میگم.در پایان هر شرط ارتباطشو با دین میگم که اکثرا از احادیث استخراج شده اند.وشامل شرایط اجابت دعا هستن

1.فکر شما باید با یک احساس شدید همراه شود فرقی نمیکند بد یا خوب. شدت آن مهم است.هر چه شدیدتر باشد بهتر به واقعیت تبدیل میشود.برای اجابت دعا هم شما باید آن را از خدا با شدت هر چه تمامتر بخواهید.

2.باید مداوم باشد متوقع نباشید یک فکر سطحی که فقط چند بار روی آن متمرکز شده اید واقعیت پیدا کند.از شرایط مهم اجابت دعا اصرار بر اونه.

3.باید باور قلبی داشته باشیم که محقق میشود و این پروسه به زمان کافی نیاز دارد.گاهی ما چیزی را میخواهیم اما بطور ناخودآگاه باور داریم که به آن نمیرسیم .در احادیث اومده که وقتی طلبی داری تصور کن که خدا اونو بهت داده.
این مفهوم عمیق توکل رو هم میرسونه.

4.بزرگی و کوچکی خواسته شما مهم نیست هر چه آن را بزرگتر تصور کنید یعنی در ذهن شما دست نیافتنی تر است پس احتمال تحقق آن کمتر است.در احادیث هم آمده است که دعاهی بزرگ به خداوند عرضه کنیم چرا که اگر تمام  حاجتهای جن وانس را براورده کند باز هم به اندازه آبی که موقع یرون کشیدن سوزنی از دریایی آّب از سوزن میچکد از خزاین الهی کم نمیشود.همین است که پیامبر وعده های بزرگی را که بر اثر ایمان صحابه محقق شد به آنها داد و همگی براورده شدند.

5.شکرگذاری.بسیار جالب است اگر کاشفان این قانون روانشناسی خدا را باور نداشته وآن را از منابع دینی استخراج نکرده اند چگونه شکرگذاری را از عوامل مهم رسیدن به وفور و نعمت میدانند؟"لئن شکرتم لئزیدنکم". اگر خدایی در کار نباشد شکر گذاری برای که و چه؟

احساس میکنم چند موردو از قلم انداختم.در مراجعات بعدیم سعی می کنم اونا رو توضیح بدم.

اگه اشتباه تایپی لپی یا محاوره ای میبینید ببخشید چون با عجله نوشتمش.آخه قولشو به دوستان داده بودم.
abirahim
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط abirahim » چهارشنبه فروردين ماه 2, 1391 6:54 pm

کا میلاد "وه شنی"؟اگه منو میشناسی بهم ایمیل بده.احساس میکنم خیلی آشنایی....
"فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه"
abirahim
کاربر فعال
کاربر فعال

پستتوسط SharakamPawa » چهارشنبه فروردين ماه 2, 1391 8:09 pm

وه شبی یا خوا؛

abirahim بزرگوار با کمال احترام برای احساست، ولی منم احساس میکنم که نمیشناسمتون !  :arrow:

بهرحال از آشنایی باهاتون خوشبختم .
  :)
نماد کاربر
SharakamPawa
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 8, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 329 بار
تشکر شده: 364 بار
امتياز: 380

بازگشت به خاطرات و روز نوشت ها

چه کسي حاضر است ؟