ایمان به قیامت

در این بخش مطالب دینی مربوط به نوجوانان قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

ایمان به قیامت

پستتوسط khozaima » شنبه اسفند ماه 6, 1390 12:09 pm

بسم ربی

ان ربی قریب مجیب

سلام علیکم
انسان همواره در مسیر بندگی با فراز و نشیب های زیادی روبرو می شود، به قول یکی از بزرگان: گهی بر عرش اعلا نشینم گهی پشت پیای خود را نبینم. اما در این مسیر واکنش ما نسبت به گناهی که مرتکب می شویم می تواند میزان و سنجش ما نسبت به ایمان ما به قیامت باشد.
انسان های مسلمان در واکنش به گناه به سه دسته تقسیم می شوند:
گروه اول: این گروه که تقریبا پایین ترین درجه ایمان نسبت به قیامت را دارند پس از مرتکب شدن به گناه ومعصیت به فکر قیامت و حساب وکتاب و سوال و جواب خداوند ازخودشان میفتند و توبه می کنند و به در گاه خدا باز می گردند. این گروه ممکن است بارها وبارها مرتکب گناه و معصیت شوند.
گروه دوم: افراد این گروه را کسانی تشکیل می دهند که در حین انجام گناه و نافرمانی از ذات الله به فکر قیامت میفتند و از ترس خداوند و جزای عملشان در آن روز که هرکس باید آنچه را که کاشته است درو کند فورا از ادامه ی نافرمانی کوتاه آمده ودست از گناه می کشند و توبه می نمایند.
گروه سوم: کسانی هم هستند که علاوه بر اینکه به ندرت به گناه آلوده می شوند به محض اینکه فکر و وسوسه گناه به سرشان زد قبل از هرکاری و قبل از اینکه بخواهند تصمیم خود را جامه عمل بپوشانند به یاد روز سزا و جزا میفتند و فورا توبه می نمایند. امکان ارتکاب گناه به وسیله این گروه بسیار کم است.
اما باید از گروه چهارمی نیز سخن به میان آورد، گروهی که همواره در مسیر گناه قدم بر می دارند وآنچه را که خداوند دوست ندارد انجام می دهند وبنده ی سرا پا گوش نفس شده اند و بسیار کم به یادشان میفتد که باید در مقابل عملی که انجام می دهند جواب پس بدهند. نمی دانم که وضعیت و درجه ایمان این گروه نسبت به قیامت چقدر است.
به جاست که در اینجا خودمون رو بسنجیم و بدانیم با همه ی ادعایی که داریم واقعا ایمانمان به خدا و روز آخرت در چه حدی است؟ آیا اصلا می توانیم که خود را عضوی از سه گروه بدانیم یا اینکه نه، عضوی از گروه چهارم هستیم العیاذ باالله؟

برای نویسنده این مطلب khozaima تشکر کننده ها: 2
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
khozaima
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 4, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 94 بار
تشکر شده: 149 بار
امتياز: 10

پستتوسط Mmm » شنبه اسفند ماه 6, 1390 12:45 pm

خزیمه جان سلـام. به آغوش گرم و بعضی وقتها سردِ پینوس خوش اومدی!
فکر کردن روی مطلبت انسان رو یکم شرمنده میکنه! واقعا بعضی وقتها که فکر میکنم، میبینم که جزو هیچکدوم از اون سه دسته هم نیستم...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خیلی اسمت رو دوست دارم، موهای قشنگت هم من رو یادِ مجاهدهای لشکر شیخ عزالدین قسام میندازه،! مخصوصا وقتی که اون کلاهت رو میذاری روی سرت و اون موهای بلندت از زیر کلاه میزنن بیرون!! همچنین بویِ عطری که اون روز زده بودی دیگه محشر بود، در کنارت بودن آدم رو به یه فضای معنوی میبره. این رو جدی گفتم... خیلی خیلی جدی.
به شدتِ به یه دوستِ متقی نیاز دارم! بخدا هیچ چیز به اندازه ی دوست، روی آدم تاثیر نداره.
باور کن دیروز که باهم بودیم و داشتیم حرف میزدیم، یه احساس عجیبی داشتم، احساس میکردم ملائکه ها بینمون نشستن و دارن به حرفامون گوش میدن!!!! شاید مسخره باشه، ولی باور کن انقد احساس رضایت میکردم. هر وقت با مسرور صالحی هم میشنم این احساس رو دارم. نمیدونم چرا!!!!
وقتی با کاحکمت هم هستم بازم اینجوریم...

به هرحال خدا ازت راضی باشه. برای من هم دعای خیر بکن و توی پینوس هم فعالیتِ زیاد بکن
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط khozaima » شنبه اسفند ماه 6, 1390 1:06 pm

سلام
دیگه داری شرمندمون میکنی
انسان خودش هر جوری که باشه از همون دید هم به مردم نگاه میکنه مطمئن باش که خوبی از خودتونه
ممنونم
نماد کاربر
khozaima
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 4, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 94 بار
تشکر شده: 149 بار
امتياز: 10

پستتوسط Noha » يکشنبه اسفند ماه 7, 1390 10:33 pm

هوالمستعان

سلام الله علیکم

به پینوس خوش آمدید.

ممنون از مطلب سودمندتان،خداوند ما را از  زمره ی گروه سوم قرار دهد.

رستگار باشید

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

بازگشت به دینی

چه کسي حاضر است ؟