دفـاع مبـتکرانـه بازیـگر فـرانسوی از زنــان محـجـبـه !

در این بخش عکس و فیلم در زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

دفـاع مبـتکرانـه بازیـگر فـرانسوی از زنــان محـجـبـه !

پستتوسط Noha » يکشنبه آبان ماه 12, 1392 9:08 pm

هوالمستعان

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

یکی از بازیگران معروف فرانسوی با رعایت پوشش حجاب و اجرای تئاتری خیابانی،

تبعیض ایجاد شده نسبت به زنان محجبه در این کشور را شهودی‌سازی کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه فرانسوی «امت»، سونیا مرازگا با سرکردن مقنعه و محبوس کردن خود

در قفسی شیشه‎ای، رفتار زننده و ضد اسلامی نیروهای پلیس و برخی شهروندان با زنان محجبه کشورش را محکوم کرد.

این دفاع ابتکاری که در نوع خود منحصر به فرد بود، در چند منطقه پاریس پایتخت فرانسه از جمله «بلویل»،

«بوبورگ» و «موت پیکه گرونل» اجرا شد.وی در گفت‌وگو با این پایگاه خبری اظهار کرد:

هدف من از این نمایش، تذکری مبنی بر لزوم درک زنان محجبه از سوی شهروندان، نیروهای پلیس و مقامات کشور بود.

مرازگا تأکید کرد: این درک باید به جایی برسد که هر زنی حق داشته باشد خود در مورد نوع پوشش خود تصمیم‌گیری کنند.

این بازیگر معروف فرانسوی خاطرنشان کرد: از سال ۲۰۰۱ برخورد با زنان محجبه در جهان افزایش یافته و

در فرانسه این موضوع بیشتر مشاهده می‎شود و اسلام‌هراسی به نهایت خود رسیده است.

وی درمورد اقدام دفاعی خود اظهار کرد: «زن محجبه در جعبه» ایده‌ای بود که در ذهن من جوانه زد و

این نماد دستگیری زنان مسلمان و خانه‌نشینی آنهاست. می‎دانم این حرکت من، اولین در نوع خود است.

مرازگا در مورد واکنش مردم نیز گفت: مردم یا با نگاه دزدانه (گوشه چشم) و یا تکبیرگویان به سوی من می‎آمدند.

البته عده محدودی هم بی‌تفاوت از کنارم گذشتند.این بازیگر معروف فرانسوی اضافه کرد: برخی از مسلمانان ابتدا فکر کردند

که من برای تمسخر آنان دست به چنین نمایشی زده‌ام ولی در نهایت متوجه نیت من شدند و ابراز خرسندی کردند.

وی در مورد بازتاب و تأثیرگذاری تئاتر خیابانی خود نیز گفت: نمی‌دانم که اثرگذار بوده یا نه ولی مهم این است

که توجه مردم به مسئله اسلام‌هراسی جلب و امیدوارم این حرکت در کشورهای مختلف دنیا نیز انجام شود.

مرازگا در پایان اظهار کرد: قصد دارم نتایج این نمایش و بازخوردهای شهروندان فرانسه نسبت

به این تئاتر خیابانی را در قالب مستندی تهیه و در آینده‎ای نزدیک به نمایش درآورم.

اللهم وفقنا لما تحب و ترضی

الـلـهم ء ات أنــفـسنا تقـــواهــا و زکیـــها إنــک أنــت خــیر من زکــیها

برای نویسنده این مطلب Noha تشکر کننده ها:
yosra69 (دوشنبه آبان ماه 13, 1392 8:05 pm)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
Noha
معاون و ناظر سایت
معاون و ناظر سایت

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 2031 بار
تشکر شده: 1557 بار
امتياز: 4930

بازگشت به عکس و فیلم

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان