امام قرضاوی در جوار حاکمان.. ( لطفا نظر بدهید)

در این بخش مطالب متفرقه در زمینه طنز و سرگرمی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پستتوسط soltansalahadin » سه شنبه آذر ماه 29, 1390 2:46 pm

سلام
فکر کنم نظرات هر دو  طرف تا حد قابل قبولی ارائه  گشته اند
و اگر بنا برقبول حق باشد باید توسط افراد پدیرفته شود
اما اگر هدف بحث و جدل و عدم پذیرش حق باشد اگر به هزاران پاسخ هم برسد نتیجه ای در بر نخواهد داشت
اما یک کلام و حرف آخر اینکه دوستان به خصوص جناب blook  إتق الله
فاتح قدس
نماد کاربر
soltansalahadin
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: جمعه خرداد ماه 6, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 9 بار
امتياز: 0

پستتوسط Mmm » سه شنبه آذر ماه 29, 1390 2:54 pm

دوستان بخدا زشته، چرا الکی فضای بحث رو به جنگ و مرافه هدایت میکنید؟؟؟  
چرا انقد با احساساتِ همدیگه بازی میکنید؟؟ بابا بخدا پیامبر در طولِ دورانِ زندگیش حتی به روی یک بت هم یه تُف نکرد، دل و روده ی گاو  رو میریختن روی سر مبارکشون، ولی ایشون با اوجِ محبت به این رفتار زشت واکنش میدادن.

بر فرض که اثبات کردیم که آراء قرضاوی درست یا اشتباهِ!!! ولی خداییش به نظرتون ارزشِ این رو داره که اعصابِ همدیگه رو داغون بکنیم و به همدیگه بی احترامی بکنیم و دلِ همدیگه رو برنجونیم؟؟

میگن یه روزی عده ای از مسلمانها میخواستن نماز تراویح بخونن، بعضیها گفتن نماز تراویح باید 23 رکعت باشه چون پیامبر 23 رکعت خوندن، بعضی دیگه هم گفتن باید 11 رکعت باشه چون پیامبر 11 رکعت خوندن، بعدش هرکدوم انقد روی حرفشون اصرار کردن که کارشون به کینه و تفرقه و دعوا کشید! تصمیم میگیرن برن پیشِ عالمِ منطقه شون، بعد عالم هم میگه برید دره مسجد رو ببندید، امسال نماز تراویح اصلا نمیخونیم!! اگه قراره انجام دادنِ یک سنت به قیمتِ زیر پا گذاشتنِ یک واجب( وحدت) باشه، همون بهتر که اصلا انجامش ندید.

وَلَا تَسْتَوِي الْحَسَنَةُ وَلَا السَّيِّئَةُ ادْفَعْ بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذِي بَيْنَكَ وَبَيْنَهُ عَدَاوَةٌ كَأَنَّهُ وَلِيٌّ حَمِيمٌ  ﴿۳۴﴾  وَمَا يُلَقَّاهَا إِلَّا الَّذِينَ صَبَرُوا وَمَا يُلَقَّاهَا إِلَّا ذُو حَظٍّ عَظِيمٍ ﴿۳۵﴾  وَإِمَّا يَنزَغَنَّكَ مِنَ الشَّيْطَانِ نَزْغٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۳۶﴾

نیکی  و  بدی  یکسان  نیست‌.  (‌هرگز  بدی  را  با  بدی‌،  و  زشتی  را  با  زشتی  پاسخ  مگوی.  بلکه  بدی  و  زشتی  دیگران  را)  با  زیباترین  طریقه  و  بهترین  شیوه  پاسخ  بده‌.  نتیجه  این  کار،  آن  خواهد  شد  که  کسی  که  میان  تو  و  میان  او  دشمنانگی  بوده  است‌،  به  ناگاه  همچون  دوست  صمیمی  گردد.  بـه  این  خوی  (‌و  خلق  عظیم‌)  نمی‌رسند  مگر  کسانی  که  دارای  صبر  و  استقامت  باشند،  و  بدان  نمی‌رسند  مگر  کسانی  که  بهره  بزرگی  (‌از  ایمان  و  تقوا  و  اخلاق  ستوده‌)  داشته  باشند.  هرگاه  وسوسه‌ای  از  شیطان  (‌در  این  مسیر)  متوجه  تو  گردید  (‌به  هوش  باش  ودر  مقابل  آن  مقاومت  کن  و)  خود  را  به  خداوند  بسپار  (‌و  به  سایه  لطف  او  پناه  ببر)  که  او  بس  شنوا  و  آگاه  است  (‌و  تو  را  می‌پاید  و  محافظت  می‌نماید)‌.

آخرين ويرايش توسط Mmm on سه شنبه آذر ماه 29, 1390 11:04 pm, ويرايش شده در 2.

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط kamran » سه شنبه آذر ماه 29, 1390 4:38 pm

سلام دوستان نا آشنا !!!! داشتم توی اینترنت در مورد شیخ قرضاوی سرچ میکردم که چشمم به مطالبتون افتاد. من هم با نظر جناب korosh موافقم امیدوارم بتونیم راه درست رو پیدا کنیم. راستی من از بچه های جنوبم امیدوارم بتونم از مطالبتون استفاده بکنم.

برای نویسنده این مطلب kamran تشکر کننده ها:
blook (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
kamran
کاربر سایت
کاربر سایت

تاريخ عضويت: سه شنبه آذر ماه 28, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه

پستتوسط mehr » سه شنبه آذر ماه 29, 1390 5:48 pm

با سلام و تشکر از همه ی شما دوستان و خوش آمدگویی به کاربر blook

من در بروشور (مراحل فریب انسان توسط شیطان )مطالبی رو مطالعه کردم.
و از این ترسیدم که مبادا ماها ناخواسته فریب شیطان را بخوریم.ولازم دانستم در این قسمت به حضور شما برسانم .شایدم بی ربط باشه.ولی اصلا منظور من از این مطالب ،ارسال کننده ی این مطلب نیست و این نیست که عالم بزرگوارمان دکتر قرضاوی مرتکب گناه کبیره شده..منظورم همه ی ماهاست که تا یه مشکلی برای یه عالم دینی بوجود میآد همه به جای پوشاندن آن قضیه بر اشاعه بیشتر آن پافشاری می کنیم.

اي مردم وعده خدا حق است پس زندگی دنیا شما را گول نزند و شیطان شما را نفریبد
بیگمان شیطان دشمن شماست پس شما هم او را دشمن بدارید او پیروان خود را فرا میخواند تا
از ساکنان آتش سوزان جهنم شوند.

برادر و خواهر مسلمان ابلیس بعنوان دشمن قسم خورده ما میباشد (لاغوینهم…) و تا دم مرگ و بر پا شدن قیامت، تمام سعی و کوشش خویش را جهت گمراه نمودن انسان به کار میبرد و جهت رسیدن به هدف خویش یعنی همراهی در جهنم از هیچ وسیله اي دریغ نمیکند. وبدون شک انسان را به یکبار به کفر وشرك و بدعت دعوت نمیدهد بلکه قدم به قدم و پله به پله وارد شده تا زمانی که انسان را در ورطه هلاکت بیندازد.

لذا براي آشنا شدن با راههاي فریب شیطان نجات از آن و همچنین براي تشخیص میزان ایمان خود مراتب فریب شیطان را بیان میکنیم.

مراتب اغواء شیطان  

1) کفر وشرك 2) بدعت 3) گناهان کبیره 4) گناهان صغیره 5) مشغول کردن به کارهاي مباح 6) مشغول کردن به عمل نیکی که ارزشکمتري دارد.

(فقط به مرحله ی سوم اشاره کردم)

مرحله ي سوم(گناهان کبیره): این مرحله عبارت است سوق دادن انسان به طرف گناهان کبیره بر حسب اختلاف انواع آنها، مسلماً شیطان بسیار حریص و علاقمند میباشد به اینکه فرد مومن مرتکب گناهان کبیره شود به ویژه وقتی که شخص مومن،عالمی باشد که از او پیروي میشود، پس شیطان سخت می کوشد که او را مرتکب کبائرسازد، تا اینکه مردم از او متنفر شده واز گرد او پراکنده گردند، آنگاه گناهان ونافرمانیهایش را براي مردم فاش و اشاعه مینماید.

سپس در میان آنان فردي را به عنوان نماینده ي خود تعیین ومأمور می کند تا گناهان و لغزشها را اشاعه و گسترش دهد، و آن فرد به خیال خود این کار را براي خدمت دین و به خاطر تقرب جستن به خدا انجام میدهد، در حالی که او نماینده ي شیطان است، و  خود درک نمی کند.
آنان که دوست دارند اعمال زشت در حق مومنان اشاعه یابد، در دنیای  آخرت دچار عذاب سختی خواهند بود و خدا میداند و شما نمیدانید.

کسانی که شامل اینگونه عذاب میگردند میتوان آنها را به دو دسته تقسیم کرد:

الف. کسانی که پخش و اشاعه ي گناهان را دوست دارند که عذاب شدید شامل آنها میشود.

ب .کسانی که مسئولیت پخش کردن گناهان و لغزشها را به عهده دارند. که عذاب آنها بدون شک بسیار شدیدتر از گروه اول میباشد. و شکی نیست در اینکه مسئولیت اینگونه افراد صرفاً براي دور ساختن مردم از افراد عالم و آگاه، و استفاده ننمودن از رهنمودهاي خیر خواهانه ي آنهاست.

و این امري است واضح، زیرا کسانی که با گناه، به خود ظلم کنند، اگر از عمل خود پشیمان شوند و توبه کنند، قطعاً خداوند توبه ایشان را میپذیرد و گناهان ایشان راتبدیل به حسنات میکند.

من فقط شایعه پراکنی که یکی از گناهانیه که همه ی  ما روزانه شاهد آنیم مد نظرمه .نه اینکه خدای ناکرده دکتر قرضاوی و یا دوست عزیز پینوسی مان جناب blook مرتکب گناه شده اند. فقط من این قسمت را بهانه ای ساختم که مطلب رو به حضورتان برسانم.امیدوارم این مطلب ایشان سبب شود که از این پس ناخواسته و ندانسته در شایعات شرکت ننماییم .
"اللّهم انّا نسالک عیش السعداء و موت الشهداء و مرافقه الانبیاء و النصر علی الاعداء"

برای نویسنده این مطلب mehr تشکر کننده ها: 2
khawan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

mehr
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 8, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 1274 بار
تشکر شده: 1137 بار
امتياز: 1630

پستتوسط blook » چهارشنبه آذر ماه 30, 1390 3:37 pm

سلام، کابر mehr

به نظر شما اگر کسی با آرا و افکارش عده ی زیادی از مردم را به گمراهی بکشد ( گمراهی هایی از توحید تا سبک شمردن محرمات و ... آنچنانکه میتوان از خلال نظرات به آنها پی برد ) و آن فرد شخص مشهوری باشد و هر چه بگوید همه از او اطاعت بی چون و چرا داشته باشند، چگونه باید مردم را آگاه کنیم؟؟

مردمی که وقتی به آنه می گویی الله سبحانه میفرماید یا رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم میفرماید یا عمر بن خطاب میفرماید مگویند: من کاری ندارم فلان عالم این را گفته و سخن او برایم حجت است؟

به نظر شما اگر عالمی چندین و چند اشتباه مهلک داشته باشد ( اشتباهاتی که تنها به خود او ضرر نمی رساند بلکه عوام مردم هم به تبعیت از او این اشتباهات فجیع را انجام میدهند ) و در هیچ جا اعتراف به اشتباهش نکند، چه باید کرد؟؟

آیا بیدار کردن مردم و نصیحت آنان به پیروی از اقوال اکثریت علما و ترک پیروی از شخصی که محرمات اسلام را مباح میکند ( به خصوص در این دوران که مسلمانان در هیچ زمانی از تاریخ به اندازه ی این دوران گناهکار نبوده و اسباب گناه آسان و فراهم نبوده ) از نقشه های ابلیس است؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

شما برای برون رفت از این معضل چه راهی پیشنهاد میکنید؟ عوام که دلیل و مدرک آوردن از قرآن و سنت را نمیفهمنند و فقط پیرو شخص هستند
نماد کاربر
blook
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه آذر ماه 23, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 34 بار

پستتوسط osmanhewrami » چهارشنبه آذر ماه 30, 1390 5:55 pm

سلام علیکم

متاسفانه آنگونه که پیداست اکثر دوستان دارای اطلاعات کم یا غیر کافی از فقه می باشند ( و  البته خود بنده هم ) و نقش احساسات در نظرات دوستان عال عال دیارا  و ئینا  وه رو  چه ماوه
اخلاق پیامبری در مناظره یادمان نرود خیرخواه هم باشیم  و الفاظی بنویسیم که قیامت طرفین را تضمین کند نه سعی در محکوم کردن طرف یا چسیاندن نظر خود

چقدر دوستان برای هم  در این مناظره دعا کرده اند( در خلوت خود نه صفحه نظرات)؟؟

اگر در زمینه مسائل فقهی و سیاسی اطلاعات کافی و جامع نداریم( و مخصوصا فرهنگ دورافتاده اختلاف نظر )  بهتر آنست نظر نداده و  عکس های امام قرضاوی را اصلا تحلیل نکنیم (چه برسد که آن را اشتباه بنامیم و نوجیه کنیم  یا اینکه اشتباه ندانیم )
خداوند در قرا ن می فرماید و لا تقف ما لیس لک به علم

حتی به حضرت نوح می فرماید که  و لاتسئلنی ما لیس لک به علم  از چیزی که نسبت به آن آگاهی نداری درخواست نکن(دعا برای پسرش) یعنی حتی دعای ما باید با شناخت همراه باشد( که خیلی وقت ها جنبه ی شخصی زندگی هستند) چه برسد به نظر دادن در مورد دین و حلال و حرام که بحثی بسیار حساس که هم دنیا و هم قیامت انسان را جهت می دهد.

بهتر این بود که برادر یا خواهر عزیزمان blook دلایل این کارهای امام یوسف را که به نظر خود اشتباه یا حرام می داند از خود امام یوسف پرسیده  و در صورت قانع نشدن تذکرات لازم را داده و منابع لازم را به دکتر نشان داده و اگر ایشان عناد کردند ، آنوقت چنین اقدامی را آنهم اگر منفعت دین خدا و مسلمانان در آن باشد،انجام می دادند. شاید بگویید که خیلی سخت است بله من هم میدانم اما نباید این گفته را از حضرت رحمةللعالمین را نادیده بگیریم که می فرماید: خرد کردن شخصیت مومن  نزد خداوند از خراب کردن کعبه  سنگین تر است-- کدام یک از ما برادران و خواهران خراب کردن کعبه اصلا به تصورمان می آید اما چرا خرد کردن شخصیت مومن نزد ما چندان قبیح نیست. ازطرفی خداوند در جواب خراب کننده گان کعبه چه بلایی بر سر سپاه ابرهه آورد. بترسیم از اینکه همین بلا را در قیامت سرمان بیاورد- پناه بر خدا

ربنا اغفر لنا و لاخواننا الذین سبقونا بالایمان و لا تجعل فی قلوبنا غلا للذین ءامنو ربنا انک رووف رحیم

اللهم صل علی محمد و علی آل محمد

برای نویسنده این مطلب osmanhewrami تشکر کننده ها: 4
basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), kazari (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), saye (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), آزیتا (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 28.57%

نماد کاربر
osmanhewrami
کاربر سایت
کاربر سایت

تاريخ عضويت: شنبه آذر ماه 25, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 16 بار
امتياز: 20

پستتوسط saye » چهارشنبه آذر ماه 30, 1390 8:51 pm

اعوذو بالله من الشیطان الرجیم.

با یاد خدای رحمان و رحیم و سلام.

باعر ض پوزش از همه ی کاربرانی که در این مورد نظر دادن، میخوام بگم "راستی وقتی دارین این نظراتو میدین چه احساسی دارین؟"

1. شب قبلش برای تفهیم نظرتون به دوستی که نظر مخالفی داره از خدا کمک خواستین و به درگاهش گریه و زاری کردین که نکنه حرفی بزنم که اون طرفم احساس کنه که من خیر خواهش نیستم و در نتیجه...؟؟؟
... یا ...
2. شب قبلش، یا بعد دیدن نظر اون، همه ش دنبال حرفی می گردین که طرفتون دیگه حرفی براش نمونه و حرف شما به کرسی بشینه؟؟؟
... یا ...
3. شب قبلش از خدا خواستین که به شما تو فهموندن حقی که نزد شماس به طرف مقال تون شمارو کمک کنه؟؟؟
... یا ...
4. شب قبلش از خدا خواستین که به شما توی پی بردن به حق در مقابل طرفتون کمک کنه؟ فکر کردین شاید حرف اون یه نکته توش بود که کل استدلالای قوی شمارو به همه ریخت، پس بیشتر باید تامل کنم؟؟؟

برام جالبه که کسانی که دارن از حقیقت دین، از حدیث رسول و از فهم آیات قرآن حرف میزنن، باید مدیر تالار بیاد و بگه آقا توهین نکن.
با همچین لحنی حرف بزنن که حرص دیگرانو در بیارن!!!!!!!!

میشه برا هدایت دیگران دعا کرد اما نه با لفظی که طرفم احساس کوچیک شدن کنه.

نظرات متفاوت رو نمیشه یکی کرد اما میشه به نظر طرفمون هم احترام بذاریم حتی اگه مطمئن شدیم نظر خودمون درسته بازم نباید به حریم شخصی دیگران وارد شد.

مطمئن باشین منظورم تنها یک یا دو تا کاربر نبود. قبل از همه هم خودمو میگم.

خدایا میدونم چقد دوره که این امت رو که شنیدن نظر هم براشون سخته رو به اتحاد برسونی اما خدایا بزرگی شما بسیار بالاتر از ایناس. خدایا به راه راست هدایتم فرما. ربنا اهدنا الصراط المستقیم.

امیدوارم جزء گروه 1 و 4 باشیم.

دو صد گفته چون نیم کردار نیست...
نماد کاربر
saye
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه آذر ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 520 بار
تشکر شده: 213 بار
امتياز: 990

پستتوسط saye » چهارشنبه آذر ماه 30, 1390 9:26 pm

برا دور نشدن از اصل موضوع پیشنهاد میکنم طرفین بصورت علمی بیان و در مورد موارد مطرح شده(مثل دست دادن با نا محرم) نظر بدن.

استلال های هرکدوم مطرح بشه و کاربرا بیان و نظر بدن و سوال بپرسن. البته مسلما این کار مخاطبی میخواد که از یه مقدماتی تو فقه حالیشون باشه.

حالا ممکنه که بگین سخته، پس اصلا نباید در مورد چیزی به این سختی بصورت ناقص و تیکه تیکه حرف زد.

من که نظر هیچکدوم از طرفین رو و استدلهاشونو ندیدم تا بخوام نظر بدم.

آدم با سواد میخواد و منصف که مطلب رو به خوبی بتونه جا بندازه. بسم الله...
دو صد گفته چون نیم کردار نیست...

برای نویسنده این مطلب saye تشکر کننده ها:
khawan (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
saye
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه آذر ماه 26, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 520 بار
تشکر شده: 213 بار
امتياز: 990

تاپیک قفل شد .

پستتوسط CafeWeb » پنج شنبه دي ماه 1, 1390 10:18 pm

با سلام و احترام خدمت کلیه کاربران گرامی

با توجه به قوانین وب سایت پینوس :

* بند 6 در ارسال مطالب در هر بخشی از سایت رعایت ادب گفتاری و نوشتاری الزامی بوده و نشانه شخصیت کاربران محترم می باشد . لذا از هر گونه توهین و زیر سوال بردن اشخاص حقیقی و حقوقی و کاربران سایت و یا نهادها و ....  به صورت جدی خودداری نمایید .

در این تاپیک چندین مورد این تخلف صورت گرفت که مدیریت تالار گفتمان هم به کاربران تذکر دادند اما رعایت نشد و لازم دانستم برای جلوگیری از ادامه ی تخلفات و به جدل کشانده شدن مبحث این تاپیک قفل نمایم .

-------> کلیه کاربران گرامی موظف به رعایت قوانین می باشند

عضويت  / ورود

وب سایت پینوس
دینی ، علمی ، فرهنگی - اجتماعی
Www.Penous.Com , http://Www.Penous.ir  ,  http://Www.Penous.Net

واحد خبری پینوس
جدیدترین اخبار پاوه و اورامانات ، ایران و جهان
News.Penous.Com

برای نویسنده این مطلب CafeWeb تشکر کننده ها:
آزیتا (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
CafeWeb
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 25, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 1073 بار
تشکر شده: 906 بار
امتياز: 101619

قبلي

بازگشت به متفرقه

چه کسي حاضر است ؟