شوخی با شیخ رومی !!!

در این بخش جالب ترین و خنده دار ترین جوک و لطیفه ها قرار دارد

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

شوخی با شیخ رومی !!!

پستتوسط iman » شنبه شهريور ماه 5, 1390 4:18 pm

مدتی این مثنوی تاخیر شـــــــــــــد                                                             ای حسام الدین کجایی؟ بیا بنشین دیر شد
قصه باید گفت اما قصه کـــــــــــو؟                                                                گر تو میدانی بیا بنشین واسم بگـــــــــو
شرح معانی و هم، احسنـــــت، زه                                                              گر تو بهتر میدهی شرحش بــــــــــــده    
یا به قول شاعر شیرین سخــــــن                                                                 گر تو بهتر میزنی بســـــــــــتان، بزن
تا که احساسم بیابانی شـــــــــــــده                                                            شعرهایم بند .............. شـــــــــده
سوز ساز من ز جای دیگر اســت                                                                   ای برادر  وضع ما شیر تو شیر است
من چه گویم ؟بشنو ازفکرهای من                                                                 داستان کارستانهـــــــــــــــــــــــای من
تا که اشک ریخت در این راسـتا                                                                      شعرهایم آبکی شد ای فتــــــــــــــــــــا
ای حسام الدین تایپیستی بیــــــــار                                                             تا بگویم داستانی گریــــــــــــــــــــه دار
          ..................................................................................................................                      
بود در ولایت جابلقا کســـــــــــــی                                                                بود سن و سال ســــــــــــی «30»
مبتلا چون همه به دردی لاعـلاج                                                                    داشت در سر آرزوی ازدوج
از تکاپو گویی توفیقـــــــــــی نبرد                                                                  عاقبت هم طفلکی ناکام مرد
بی عروسی بی پلو بی دریم دارم                                                                 پس سخن کوتاه باید والسلام
گر کمی تحقیق کنی در این داستان                                                              خود حقیقت نقد حال ماست آن
ای حسام الدین بگــــــــــو با عزب                                                                ازدواج المرء احلی من رطب
مثنوی به این قشنگی ساختیـــــــــم                                                            کک به پشت شما انداختیم
نماد کاربر
iman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه مرداد ماه 23, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 83 بار
امتياز: 1000

پستتوسط osameh » يکشنبه شهريور ماه 5, 1390 12:13 am

تشکر از ایمان.زیبا بود.

کاش مرتب تر می بود.
کردی با غیرت-مومنی با عزت-انسانی آزاده-دوستی صادق-رفیقی بی تملق-عاشقی همیشه تشنه-شهروندی با ادب-یاری وفادار-مسلمانی خوش سیرت
این است زندگانی
نماد کاربر
osameh
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 12, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 20

پستتوسط Mmm » يکشنبه شهريور ماه 6, 1390 6:13 am

:roll:
نماد کاربر