هفت ويژگي روزه ماه مبارك مضان

در این بخش lمطالب در زمینه ی احادیث و سنت نبوی(ص) قرار داده شده است

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

هفت ويژگي روزه ماه مبارك مضان

پستتوسط shaker » پنج شنبه مرداد ماه 5, 1391 11:00 am

روي عن علی بن ابیطالب علیه السلام فی حدیث طویل یقول فیه قال:قال رسول الله صلی الله علیه وآله: «ما من مؤمن یصوم شهر رمضان احتساباً إلا أوجب الله تبارک وتعالی له سبع خصال: أوّلها یذوب الحرام من جسده والثانیة یقرب من رحمةالله عزّوجلّ والثالثة قد کفّر خطیئة ابیه آدم والرابعة یهوّن الله علیه سکرات الموت والخامسة أمان من الجوع و العطش یوم القیامة والسادسة یطعمه الله عزّوجلّ من طیبات الجنة و السابعة یعطیه الله عزّوجلّ برائة من النار . »

روایتی از امیرالمؤمنین علي علیه السلام نقل شده که حضرت ختمی مرتبت پیامبراکرم صلی الله علیه وآله فرمودند: هیچ مؤمنی برای رضای خدا در ماه رمضان روزه نمی گیرد مگر اینکه خداوند متعال هفت خصلت به او عنایت می فرماید: اول اینکه گناهان جسد او ذوب می شود، دوم اینکه قرب به رحمت خداوند پیدا می کند، سوم اینکه بدینوسیله کفاره خطای پدرش حضرت آدم می شود، چهارم اینکه سکرات مرگ را براو راحت قرار می دهد، پنجم اینکه وسیله در امان بودن از گرسنگی و تشنگی در روز قیامت می گردد، ششم اینکه خداوند او را از طیبات بهشت إطعام می فرماید وهفتم اینکه برائت از آتش را به او ارزانی می دارد.[/b]

پس چقدر غافلند کسانیکه از اینهمه برکات و ألطاف حضرت حقتعالی محرومند .

اللهم اجعل صیامی فیه صیام الصائمین وقیامی فیه قیام القائمین ونبّهني فيه عن نومة الغافلين واعف عنّي يا عافياً عن المجرمين.

حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر

برای نویسنده این مطلب shaker تشکر کننده ها:
Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
shaker
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: شنبه آبان ماه 13, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 16 بار
تشکر شده: 97 بار
امتياز: 120

بازگشت به احادیث و سنت نبوی(ص)

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان