حکم شرعی تخریب مجسمه های تاریخی مانند مجسمه بودا در بامیان افغانستان

در این بخش مقالات در زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پستتوسط ayoob » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 10:02 am

منم با ژیکلانه موافقم این باعث نفرت از اسلام و مسلمان میشه
اقای شهریاری صحیح می فرمایند شما چرا اقدامی نمی کنید برای از بین بردن شرک و بت پرستی؟؟؟؟؟؟؟
نماد کاربر
ayoob
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 2, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 10 بار
تشکر شده: 30 بار
امتياز: 0

پستتوسط antidemocracy » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 3:10 pm

matin نوشته است:سلام علیکم و رحمة الله و برکاته
من نمیخواستم باوجودِ چنین وضعیتی در این پست شرکت کرده و با دوستانِ شناخته شده گفتگو نمایم.
در این وضعیتی که صهائنه و ظالمین به ملتِ مظلوم فلسطین و سوریه هجوم آورده و قصدِ نابودی برادران و خواهران مسلمانمان را در سرزمین خود دارند.
به هرحال، این بحث را هم ادامه نخواهم داد ولی بصورتِ کوتاه چند نکته را یادآور میشوم و امیدوارم به غنای بحث کمک کند.

- کعبه توسطِ ابراهیم خلیل بنا شد و ابتدا خانه ی توحید بود که توسطِ مشرکین تبدیل به بتکده شد و رسول(ص) کعبه را به اصل خویش بازگرداند و آن را پاک نمود. اما بتکده ی بوداییها، از همان آغاز برای پرستش بتها ساخته شده بود.

- مادامی که یک انسان دعوتِ اسلام را نپذیرد، قطعا غیرمسلمان است و اگر علیه اسلام برنتازد، باید حقوق انسانی اش توسطِ حکومت تامین گردد. حقوق انسانی از جمله: حق حیات،حق بهره مندی از مزایا و امتیازاتِ ملی، حق اشتغال، حق آزادی در فکر و اندیشه و دین و عبادت و سایر حقوق مدنی...

- در سال 1999 ملا عمر اعلام داشت که بودا اثر تاریخی کم پیدا و بی نظیر است. اینها در قرن نهم قبل از ظهور اسلام در افغانستان بوده  و از آنجائیکه بت پرستی در افغانستان نیست که آنها را پرستش کند براساس ادعای طالبان از حکم قران که تمام بت ها باید از بین بروند معاف گردیدند. اما در فوریه 2001 ملاعمر تغییرنظر شگفت انگیزی داد وضمن بی توجهی به مظاهره جامعه بین المللی، اعلام داشت که بودا آثار کفر و ارتداد است وهمه معابد غیر اسلامی و بودا در افغانستان تخریب گردد!!

کاک متین بزگوار ما که برای کسی حدومرزی نگذاشتیم میل خودتان است نظر می دهید یا نمی دهید اما کنایه شما از صریح برنده تر است هر چند من ناراحت نمی شوم .
اما بفرمایید کدام فقیه و دانشمند اجازه داده بت و بت خانه در مملکت اسلامی وجود داشته باشد ؟ من نمی دانم شما لطف کنید من را راهنمایی کنید البته باید گفته ایشان مستند باشد و الا پذیرفتنی نیست.
نقل قولتان از امیر المومنین ملا عمر از کجا و کدام منبع موثق است نفرمایید که فلان صهیونیست و صلیبی یا مزدور آنها آن را گفته از بیانیه ها و خود ایشان نقل کنید ! در ضمن برای دروغ بودن آن همین کافیست که امیر مومنین در کشور خودش نمی داند بودایی و سیک و هندو وجود دارد و بت بودا را پرستش می کنند؟؟؟!!!
به فرض نقل صحیح است یک رای و فتوا داده اند و بعد از آن با به دست آمدن دلیل قوی تر رای خود را تغییر داده اند این چه اشکالی دارد؟ مگر امیر المومنین عمربن خطاب نیز فتاوای خود را تغییر ندادند (مسئله ارث)
واگر امروز خون مسلمانان در هرجا ریخته می شود تنها دلیلش پشت کردن به توحید و اولویت توحید و رضایت دادن به متاع دنیا و فرار از میادین جهاد بوده تازه به آن اکتفا نکردیم نسبت به مسلمانان و مجاهدان زبان درازی نیز می کنیم آنوقت برای غزه و سوریه اشک تمساح می ریزیم

shahryari-abdullah نوشته است:با سلام.
بتکده های زیادی در جهان وجود دارند اگر جناب عالی و دوستان شما معتقدید که  به هر نحوی که شده این بتکده ها باید نابود گردند حتی اگر به قیمت جان تمام مسلمانان تمام شود پس شما چرا نشستید و نمی روید یکی از این بتکده ها را نابود کنید ببینم جرأتش رو دارین یا اینکه اینا رو فقط برای مردم میگید و خودتون نباید صدمه ای ببینید! انشاالله به زودی بشنوم که شما یکی از این بتکده ها رو نابود کردید و به مقام شهادت نایل گردیده اید.

برادر عزیز شهریار و علیک السلام و رحمة الله
با پوزش فراوان هرچه فکر کردم نتوانستم برای این نظرتان عبارتی بهتر از « بچه گانه » پیدا کنم خدایی ناکرده قصد توهین وبی ادبی ندارم اما این یعنی چه همین که عرضه کاری را ندارم باید منکر آن شوم ؟؟!! نماز نمی خوانم روزه نمی گیرم هیچ منکر آن هم شوم ؟؟!!! انکار این موضوع همراه با عدم توانایی خودم بر آن همانند همین مثال است که برایتان زدم اما به خدا قسم آرزو دارم که خداوند مرا قابل بداند و این جان بی ارزش من را در را ه توحید از من بستاند اما دریغا که تاکنون چنین لطفی به من نشده همیشه این دعا در دلم است که خدایا، یا مرا بر خدمتگذاری دینت توفیق ده یا زودتر جانم را بستان تا گناهی کمتر کرده باشم.
در ضمن برادر بزرگوار «انشاالله» از نظر املایی و اعتقادی ناصحیح بوده ومعنای آن درست کردن وساختن الله است نعوذ بالله من ذلة اللسان صحیح آن «ان شاء الله» بصورت جداگانه است لطفا رعایت نمایید.
با سپاس فراوان

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط antidemocracy در يکشنبه آبان ماه 28, 1391 3:19 pm .
‏قال الله تعالی : «إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُ»
نماد کاربر
antidemocracy
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 34 بار
تشکر شده: 59 بار
امتياز: 80

پستتوسط antidemocracy » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 3:17 pm

ayoob نوشته است:منم با ژیکلانه موافقم این باعث نفرت از اسلام و مسلمان میشه
اقای شهریاری صحیح می فرمایند شما چرا اقدامی نمی کنید برای از بین بردن شرک و بت پرستی؟؟؟؟؟؟؟

برادر بزرگوار اگر خدا توفیق دهد دارم همین کار را می کنم و ابتدا من در حال شکستن و منفجر کردن بت دموکراسی هستم که متاسفانه ذهن و عقل و هوش مسلمانان را نیز باخود همراه ساخته و از راه رشد و هدایت نبی اکرم صلی الله علیه وسلم و سیره خلفای راشدین باز داشته است. و امثال بت های اعتقادی نیز توسط علمای بزرگوار دهم شکسته شده و هر وقت خدا وند توفیق داد بت های مادی را نیز از میان بر می داریم.

اللهم وفقنا لما تحب و ترضی
‏قال الله تعالی : «إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُ»

برای نویسنده این مطلب antidemocracy تشکر کننده ها:
pejmanava (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
antidemocracy
کاربر فعال
کاربر فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 15, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 34 بار
تشکر شده: 59 بار
امتياز: 80

پستتوسط ayoob » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 6:20 pm

دستت درد نکنه
ما رو هم بی خبر نذار
نماد کاربر
ayoob
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط pejmanava » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 6:24 pm

ayoob نوشته است:منم با ژیکلانه موافقم این باعث نفرت از اسلام و مسلمان میشه

سلام  به برادران

بنده نسبت به این تایپیک هیچ تعصبی ندارم و نخواهم داشت ولی به دستور الله و رسولش تعصب کامل را دارم وبه این تعصب افتخا ر میکنم.

در نظر داشته باشید که این تایپیکی که برادر بزرگوارم  انتی دموکراسی نوشتند فقط یه فتوا  محض اطلاع بوده وبس ونیازی نیست که شما فشارتون بالا بره وواکنش های نابجا و کنایه امیز انجا م بدهید !!

خب
حالا که ایشون نظر شون اینه ،و تا این حد که توانسته اند اقدا م کردند وان شا الله تلاش و کوشش ایشان بدون اجر نخواهد ماند.
من به برادران میگم مثلا که ایشون اصلا مو فق نبوده هیچ ، بلکه باعث شده مردم از دین نفرت پیدا کنند !!
ولی شما برادران برای این امری که برما واجب شده چه کار ی کردید ؟
ایا تا به حال یه اقدامی برای بت شکنیی یا هرمساله ای که به این قضیه مربوط میشود  که هم خالق وهم مخلوق ازشما راضی باشد
واکنشی انجام داده اید یا با تاویل های بی جا خود را ازاین مساله به بیراهه زدید .

وبرادران
سخنانتا ن برادانه که هیچ حتی دوستانه هم نیست !!
میخواهید به این واکنشها نابجا چی رو نشون بدید شما ها انقدر زود مطلب را میخوانید که حتی ایات واحادیثی که نوشته شده رو هم به چشمتون نمیاد و فقط توفکر این هستید زو د یه جوابی رو  ضد ایشون بدیدو مطلبی رو نوشته باشید !!
بنده اصلا نمی خواستم که این مطلبو بنویسم
ولی من خواستم که بهتون بگم که نظریات اینها که هیچ ،
ولی با این ایات و احادیث چه کاری خواهید کرد .

اگر هر جوابی در مورد این نوشته هم بدید بنده فقط بهتون سلام الله رو براتون ارسال خواهم کرد وبس.

ان شا الله یه روزی بیاد که هیچ مسلمانی در عقایداشون با هم دیگر اختلاف نداشته باشند  .
دوستان  خواهشا ....

وسلام علیکم

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
وتو فیق من الله العزیز
نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 4, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 2893 بار
تشکر شده: 3332 بار
امتياز: 25740

پستتوسط kermanshah » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 7:26 pm

antidemocracy نوشته است:امیر المومنین ملا عمر

:?:  :idea:  :?:  :idea:  :?:  :idea:  :?:  :idea:  :?:  :idea:  :?:  :idea:  :?:  :idea:
نماد کاربر
kermanshah
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 12, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 20 بار

پستتوسط ayoob » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 7:40 pm

یه سوال برام پیش اومده...
pejmanava  و antidemocracy  شما چرا اینقد از همدیگه حمایت می کنید...؟؟
در ضمن شما که قصد دارید کار خدا پسندانه ای انجام بدید(بت شکنی) چرا خودتونو معرفی نمیکنید تا مام به شما ملحق شیم؟؟؟؟
نماد کاربر
ayoob
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط pejmanava » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 9:17 pm

ayoob نوشته است:یه سوال برام پیش اومده...
pejmanava  و antidemocracy  شما چرا اینقد از همدیگه حمایت می کنید...؟؟
در ضمن شما که قصد دارید کار خدا پسندانه ای انجام بدید(بت شکنی) چرا خودتونو معرفی نمیکنید تا مام به شما ملحق شیم؟؟؟؟

وسلام علیکم ورحمة الله وبرکاة
نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط ayoob » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 10:55 pm

اینی که فرمودید جواب سوالم نبود...
نماد کاربر
ayoob
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پستتوسط pejmanava » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 10:56 pm

ayoob نوشته است:اینی که فرمودید جواب سوالم نبود...

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط Mmm » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 11:23 pm

در مورد ماجرای حضرت ابراهیم هم باید بگویم که گمان نمیکنم مقاصد مورد نظر شما عزیزان، ارتباط چندانی با مقاصدِ حضرت ابراهیم داشته باشد؛ حضرت ابراهیم بت ها را شکست، و طالبان نیز بتها را شکست؛ ولی آیا مقصد و دستاورد حضرت ابراهیم با مقصد و دستاورد طالبان یکی بود؟

عمل حضرت ابراهيم عليه السلام توهین به مقدسات سایر ادیان نمی باشد ایشان با این کار مى خواست به مشركان بفهماند كه بت ها هيچ تأثيرى در سرنوشت بشر ندارند. حضرت ابراهیم(ع) بارها اين مطلب را به آنها گفته و با آنها درمیان گذاشته بود ولى مشركان زير بار حرف هاى او نرفته بودند. حضرت ابراهيم عليه السلام قبل از آنكه بت ها را بشكند، با مشركان بحث و مناظره كرده و استدلال نموده بود كه بت ها هيچ تأثيرى بر سرنوشت بشر ندارند. پیامبر خلیل الله آنها را از بت پرستى نهى کرد ولى آنها حاضر به فكر كردن درباره سخنان حضرت ابراهيم عليه السلام نبودند و مى گفتند: ما پيرو پدرانمان هستيم.(صافات آيه 85 و 86) ؛ (انبياء آيه 52 57)
در چنين وضعى، حضرت ابراهيم (ع)صحنه اى را طراحى كرد تا آنها را به تفكر وادارد و از خود آنها اعتراف بگيرد كه بت ها قادر به هيچ كارى نيستند. او بتها را شكست و تبر را بر دوش بت بزرگ گذاشت و ادعا كرد كه بت بزرگ، بت ها را شكسته است. اين کار حضرت ابراهیم(ع) در واقع يك استدلال است كه صورت منطقى اين استدلال چنين است:
1.شما مشركان مدعى هستيد كه بت ها در سرنوشت بشر مؤثرند.
2.اگر بت ها در سرنوشت بشر مؤثر باشند، لازم مى آيد كه بر انجام امور قادر باشند.
3.اگر بت ها داراى قدرت باشند، بت بزرگ از همه آنها قدرتمندتر خواهد بود.
4.بنابراين، اگر بت ها نابود شده اند و تبر بر دوش بت بزرگ است، پس شما بايد نتيجه بگيريد كه بت بزرگ، آنها را نابود ساخته است زيرا بشر نمى تواند بت ها را نابود كند؛ چون به عقيده شما بر بشر تسلط دارند.

این رفتار ابراهیم(ع) الگویی شد برای به تفکر واداشتن مردم  تمامی عصرها در زمینه ی کشفِ خرافات؛ شاید یکی از رفتارهای «مارتین لوتر» را نیز بتوان موردی مشابه همین رفتار حضرت ابراهیم دانست؛ زمانیکه کشیشها بهشت و جهنم را به مردم میفروختند، و مردم هر روز پولهای خود را برای خریدنِ زمینهای بهشت به کشیشان میدادند و در مقابل کاغذی را دریافت میکردند که به اصطلاح سند قسمتی از بهشت محسوب میشد که آن را خریده بودند. روزی مارتین لوتر  نزدِ کشیش ها رفت و به آنها گفت آمده ام تمامی جهنم را بخرم؛ کشیشها، کاغذی را به او دادند که نشانگر سند کل جهنم بود و در مقابل پولی را از او دریافت کردند؛ سپس مارتین لوتر در شهر تمامی مردم را صدا زد و به آنها گفت:  دیگر لزومی ندارد، نزدِ کشیشها بروید و پولهایتان را برای خریدن بهشت به آنها بدهید؛ من تمامی جهنم را خریده ام و مطمئن باشید هیچکدام از شما را در جهنم راه نخواهم داد...

آری بزرگوار؛ حرکتِ ابراهیم، الگویی برای همه ی ما بود؛ ولی بت شکنی ابراهیم مقصدی دیگر داشت و میوه ای دیگر...
ولی بت شکنی امثالکم  مقصدی دیگر دارد و دستاوردی دیگر! مقصد ابراهیم تحریک آدمی به تعقل بود، ولی مقصد شما دیکتاتوری خیرخواهانه و یکسان سازی اندیشه ها...
دستاورد ابراهیم، هدایتِ بسیاری از مردم بود و جز خود و اهل بیتش را برای نیل به مقاصدش به خطر نینداخت، ولی دستاورد طالبان نفرتِ سایر ادیان نسبت به اسلام و متحجر پنداشتن مسلمین و تبلیغاتِ سوء در راستای ناکارآمدی این برنامه ی کامل و شامل در عصر موجود بود...
شاید هم کشتار وحشیانه ی مسلمانان مظلوم و ستمدیده ی میانمار را توسط بوداییان  در همین رفتار طالبان و شکاندنِ بتهای بوداییها ریشه یابی کرد؛ یعنی بوداییها در حال حاضر، مشغول انتقام گرفتن از مسلمین بخاطر رفتار طالبان باشند. به نوعی شاید بتوان گفت هم اکنون مردم مظلوم میانمار چوبِ  این رفتار طالبان را میخورند، و آنها باید جور طالبان را بکشند.

ضمنا شما عزیزان چرا خودتان برای این کار خیر بسیج نمی شوید؟؟  

أَتَأْمُرُونَ النَّاسَ بِالْبِرِّ وَتَنسَوْنَ أَنفُسَكُمْ وَأَنتُمْ تَتْلُونَ الْكِتَابَ أَفَلاَ تَعْقِلُونَ ؟؟؟!!! (بقره/44)

آيا مردم را به نيكى فرمان مى‏دهيد و خود را فراموش مى‏كنيد با اينكه شما كتاب [خدا] را مى‏خوانيد آيا [هيچ] نمى‏انديشيد...

پس برادران، سعی کنید کاری را که به جوانان مردم توصیه میکنید و آنها را از طریق نشر جزوات و سی دی ها  به گام نهادن در این مسیر تشویق میکنید، خودتان برای یکبار آن را تجربه کنید و بجای دعای فرج خواندن و خود را لایق این مسیر ندانستن و دعای طلبیده شدن کردن و...، خود نیز در این مسیر گامی بنهید تا بلکه در زمره ی آیه ی فوق الذکر  و آیه ی  ذیل قرار نگیرید!

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ  (الصف/2)

اى كسانى كه ايمان آورده‏ايدچرا چيزى مى‏گوييد كه انجام نمى‏دهيد.

حقیقتا بازهم میگویم، من قصد و تمایلی نداشتم در این مطلب شرکت کنم، ولی احساس کردم شاید این گفته ها به غنای بحث کمک کرده و خوانندگان عزیز  داده های بیشتری در این زمینه داشته باشند!

این هم متن یکی از فتاوای امام ابن تیمیه(رحمه الله) مبنی بر سجده کردن برای بتها، البته اگر در قلب، نیت آدمی سجده بردن به آن بت نباشد و فقط نیت خداوند باشد:

وكذلك تكذيب الرسول بالقلب و بغضه و حسده و الاستكبار عن متابعته أعظم إثما من أعمال ظاهرة خالية عن هذا كالقتل و الزنا و الشرب و السرقة و ما كان كفرا من الأعمال الظاهرة كالسجود للأوثان و سب الرسول و نحو ذلك فانما ذلك لكونه مستلزما لكفر الباطن و إلا    فلو قدر أنه سجد قدام وثن و لم يقصد بقلبه السجود له بل قصد السجود لله بقلبه لم يكن ذلك كفرا و قد يباح ذلك إذا كان بين مشركين يخافهم على نفسه فيوافقهم فى الفعل الظاهر و يقصد بقلبه السجود لله كما ذكر أن بعض علماء المسلمين و علماء أهل الكتاب فعل نحو ذلك مع قوم من المشركين حتى دعاهم الى الاسلام فأسلموا على يديه و لم يظهر منافرتهم في أول الأمر وهنا أصول تنازع الناس فيها منها أن القلب هل يقوم به تصديق أو تكذيب و لا يظهر قط منه شيء على اللسان و الجوارح و إنما يظهر نقيضه من غير خوف فالذي عليه السلف و الأئمة و جمهور الناس أنه لابد من ظهور موجب ذلك على الجوارح فمن قال أنه يصدق الرسول و يحبه و يعظمه بقلبه و لم يتكلم قط بالاسلام و لا فعل شيئا من واجباته بلا خوف فهذا لايكون مؤمنا فى الباطن و إنما هو كافر....

[ مجموع الفتاوا ، جلد 14 ، صفحه 56 ]

آخرين ويرايش توسط Mmm on يکشنبه آبان ماه 28, 1391 11:41 pm, ويرايش شده در 4.
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط pejmanava » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 11:33 pm

pejmanavaنوشته است:
سخنانتا ن برادانه که هیچ حتی دوستانه هم نیست !!
میخواهید به این واکنشها نابجا چی رو نشون بدید شما ها انقدر زود مطلب را میخوانید که حتی ایات واحادیثی که نوشته شده رو هم به چشمتون نمیاد و فقط توفکر این هستید زو د یه جوابی رو ضد ایشون بدیدو مطلبی رو نوشته باشید !!

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط zhikalana » دوشنبه آبان ماه 28, 1391 12:15 am

به نظر من ادامه بحث دیگه لازم نباشه
چون حرفایی که باید گفته می شد تقریبا بیان شد
از این بیشتر به جدل و توهین کشیده میشه

ولی یه چیزی برام خیلی جالبه که pejmanava در هر شرایطی از antidemocracy حمایت میکنن و همفکری تقریبا 100 درصدی باهم دارن به گونه ای که میشه نظر هرکدوم رو به جای دیگری بیان کرد . البته نمیدونم این خوبه یا بد ؟!

shahryari-abdullah شما هم مقداری تند نظرتان را بیان کردید ، آرام تر هم می شد حرفتان را بزنید .

antidemocracy شایسته یک مسلمان نیست که نسبت به برادرش همچین کلماتی را بکار ببرد : « بچه گانه » .

نکته ای که برایم در این بحث آشکار شد عدم نقد پذیری افراد است ( دو طرف) . همچنین نقد مطلب را توهین دانستن و برنتابیدن آن . این چنین واکنشهایی می تواند خبر از یک مشکل بزرگ و وحشتناک برساند و آن هم جمود فکری است .
نماد کاربر
zhikalana
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان ماه 24, 1391 12:30 am
تشکر کرده: 5 بار
تشکر شده: 20 بار

پستتوسط pejmanava » دوشنبه آبان ماه 29, 1391 10:02 pm

zhikalana نوشته است:

نکته ای که برایم در این بحث آشکار شد عدم نقد پذیری افراد است ( دو طرف) .

شکرا

وتوفیق من الله العزیز

برای نویسنده این مطلب pejmanava تشکر کننده ها:
tareq (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
pejmanava
کاربر حرفه ای سایت
کاربر حرفه ای سایت

پستتوسط tareq » دوشنبه آبان ماه 29, 1391 10:10 pm

سلام

باز من یه مدت نبودم باز من نبودم ببین چه خبر شدهp15

تشکر می کنم از تمامی دوستان به خصوص از انتی دمکراسی و پژمان عزیز :P  :P

کاک متین بلاخره شما هم صحبت کردید از سکوت در اومدیدp10

اما خدایش جز جدل و سخن بی مدرک زدن کاری نکردید جواب آیه و حدیث را با فرضیات و تخیلات خودتان دادید این راه جواب علمی دادن نیست اما به هر
صورت خدا من و شما را به راه راست هدایت کند آمین
tareq
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: شنبه شهريور ماه 18, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 78 بار
تشکر شده: 69 بار
امتياز: 150

قبليبعدي

بازگشت به مقالات متنوع دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان