تبلیغ برای حجاب ( نظر شما چیه؟ ) ...

در این بخش مقالات در زمینه دینی قرار داده می شود

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar

پستتوسط darya » شنبه ارديبهشت ماه 30, 1391 7:43 pm

برادر و خواهر عزیز

بهتره خودمونو گول نزنیم مد در اسلام هیچ جایگاهی نداره نه در قرآن و نه در احادیث وارد نشده است

برای نویسنده این مطلب darya تشکر کننده ها: 2
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
darya
کاربر کوشا
کاربر کوشا

تاريخ عضويت: شنبه ارديبهشت ماه 23, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 10 بار
تشکر شده: 20 بار
امتياز: -10

پستتوسط Mmm » شنبه ارديبهشت ماه 30, 1391 8:40 pm

بالاخره قضيه ي باريك كردن ابرو  چي شد؟! حرام بود يا مجاز؟

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط khaleghi » يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1391 5:14 am

سلام برهمه ی محجبه های عریان سخنی که زبان حقیقت گویشان را به ابتذال حجاب نمی آلایند
راستش خیلی از این پست خوشم اومد و اتفاقا دوشنبه هم یه کرسی آزاداندیشیه در موردحجاب که به امیدخداقصدشرکت درش رو دارم
اول ازهمه بگم که منم مثل اکثردوستان با اون پوستر ها مخالفم و نمیتونم به خودم بقبولانم که رضایت الهی در این باشه که به خاطر اشاعه ی فرهنگ حجاب ،مادران امت رسول الله ( صلی الله علیه و آله) خودشون رو ابزارگونه به جلدمجلات بچسبانن
ولی برای اونایی که این کار رو کردن و إن شاءالله اخلاص هم داشتن از بارگاه رب العالمین اجرجزیل رو خواستارم وفکر میکنم این عزیزان هنوز  در فهم دوچیز مشکل داشتند وگرنه این کار رو نمیکردند
اولش اینکه هنوز به این باور اسلامی فهم صحیح پیدانکردند که در اسلام (هدف وسیله رو توجیه نمیکنه )
هدف درست  باید با وسیله ی درست  هم کسب بشه .
هدفی که این عزیزان داشتند نشر فرهنگ والا و الهی حجاب بوده که در درستیش شکی نیست ولی برای نیل به این هدف هم که نمیشه از هر وسیله ای استفاده کرد.
دومیش هم اینکه : اسلام  سیاهی لشکر نمیخواهد بلکه مسلمان میخواهد
با این کارا شاید بشه  جمعیتی رو متوجه پوشش اسلامی کرد ولی آیا متوجه عقیده و برنامه اسلام هم میشه کرد ؟
یادمون نره که رسول الله (صلی الله علیه و آله )سه سال رنج و بدبختی اوایل دعوتشون رو تحمل کردن که کالای بنجل تحویل جامعه ندن و طی اون سه سال 60صحابی رو تربیت فرمودند که اسلام بعداز خودشون به دست اونا اشاعه پیداکردو به عالمین رسید.
به نظر من "چشم طمع" در تبلیغ یک موضوعه ممدوح و مذمومیه
ممدوع از اون جهت که طبق حدیث رسول الله (صلی الله علیه و آله )شرط کمال و یا حتی صحت ایمانه اونجا که فرمودند (لایومن احدکم حتی یحب لأخیه ما یحب لنفسه) وشخص داعی چون همونطور که هدایت رو برای خودش میپسنده و دوست داره برای برادرا و خواهراش هم دوست داره و این خودش جای تقدیر داره ولی مزموم هم هست ازاون نظر که فقط عرضه ی اسلام نباشه و هرچه تعداد مسلمان بیشتر بشه سرور آفرین باشه بلکه هدف تبلیغ ایمان باشه و تولید مومن که مومن خودش مسلم هم میشود(چون فرا خور هر ایمانی حتما اعمال و رفتاری باید باشه و اون اعمال و رفتار همون اسلامه) ازاین رو به حتی یک نفر هم قانع باید بود و با او کار کرد تا اینکه مومنی تحویل داده شود همیشگی نه مسلمانی رهگذر
برا همین هم معتقدم که اگرمثل همون کشیشی که میگه اول قصد اصلاح کل دنیا رو داشتم و و همینکه بزرگ و بزرگ تر شدم فهمیدم که اشتباه کردم و هدفم رو کوچکتر میکردم و با بزرگترشدنم هدفم رو باز کوچکترمیکردم تا اینکه به این نتیجه رسیدم که خودم رو اصلاح کنم که اگه خودمو اصلاح کنم کل دنیا هم اصلاح میشه(ولی حیف این اهداف و آرزوهای طماعانه عمرم رو ازم گرفت و حال عمری برای اصلاح خودمم برام باقی نمونده)که اگه ماهم ازخودمون شروع کنیم و مومن و محجب و آگاه در جامعه حضور پیداکنیم میتونیم ازهزاران پوستر و مجله و کتاب سودمندتر و موفق تر باشیم که مجله و کتاب و...(خواستن )است و محجب در جامعه حضور داشتن (بودن ) و بزرگان هم گفتن که :
* مردم آن نمیشوندکه میخواهیم (همون مجله ها) بلکه مردم آن میشوند که هستیم(واین همان حضوریست که گفتم)*
وسیدقطب هم (همانطورکه درپست سخنان نغزگذاشته بودند)میفرماید :**ما هرگزنمیتوانیم مردم را به کاری دعوت کنیم که زندگی شخصی مان ترجمه ی آن نباشد**
یادمون هم نره که فرانسه با اون عظمتش با دختر خانوم ها و مادران امت رسول الله (صلی الله علیه وآله )مشکل داشت و نمیتونست قبول کنه که اسلام با این مومنان محجب داره تبلیغ میشه
تصورکنید!!!! 550000کیلومتر مربع با حداقل 10مترپارچه(نگیدچه خبره 10متر، من همه ش رو سرجم حساب کردم وضمنا خودمم پارچه فروشم!!!!)به لرزه قانونی و حکومتی درآمد
واون مومنان محجب هم به نظر من حرفی نزدند وتبلیغی نکردندبلکه فقط حضور داشتند ، اونم همونطور که گفتم حضوری مومنانه و محجب و آگاه
شرمنه ازاینکه طولانی شد(دیگه شد،چیکارش میشه کرد؟؟؟)ببخشید
یا ربی
یظن الناس بی خیرا و انی
لشرالخلق ان لم تعف عنی

برای نویسنده این مطلب khaleghi تشکر کننده ها: 6
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Hawre (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khozaima (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), salaheldinkurd (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 42.86%

نماد کاربر
khaleghi
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 7, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 42 بار
تشکر شده: 197 بار
امتياز: 470

پستتوسط maysam_b » يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1391 10:39 am

سلام الله علیکم
برادران و خواهران عزیزم به نظر بنده حقیر این نوع تبلیغ برای حجاب اصلا درست نیست چراکه اسلام برای تبلیغ دین و کلاً مواردی همچون حجاب چهارچوبی رو تعیین کرده که باید براساس آن باشد .
اصلا و ابدا نمایشگاهی همچون نمایشگاه دبی را نمی پذیرم چراکه درسته امکان دارد برای حجاب تبلیغ بشه اما اگر اندکی تامل کنید برای خیلی چیزهای دیگر تبلیغ می شود بطور مثال عادت دادن چشم به نگاه کردن به نامحرم ولو کاملا پوشیده باشند .
اما نمایشگاه ایران را می پسندم چون از مانکن های بی جان استفاده شده و هیچ گونه تاثیر مخربی بر روی آدمی ندارند و می توان از این طریق لباس و پوشش اسلامی را به جهان معرفی کرد .
به هرحال چیزی که قابل تامل است اینه که هدف از حجاب چیه ؟
آیا حجاب مانع از آلوده شدن انسان از گناه نیست پس چرا باید حجاب را جوری معرفی کنیم که خود عامل به عمل گناه بشه ؟!!
به نظر من حضور خواهر محجب در جامعه با داشتن اعمال حسنه و اخلاق پسندیده و اسلامی کافی و نیازی به ارائه چنین مجلات و نمایشگاه هایی نیست .
يادمان باشد كه زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، زنگ بعد حساب داريم ..!!

برای نویسنده این مطلب maysam_b تشکر کننده ها: 3
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
maysam_b
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1390 12:30 am
تشکر کرده: 193 بار
تشکر شده: 316 بار
امتياز: 80

پستتوسط ghazal66 » يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1391 10:56 am

سلام علیکم. خوب این از بدیهیات هست که باریک کردن ابرو در اسلام بنا بر حدیث پیامبر صلی الله علیه و سلم حرام هست. و اکثر علما هم این کار رو حرام یا مکروه اعلام کردن.
نماد کاربر
ghazal66
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 24, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 958 بار
تشکر شده: 732 بار
امتياز: 360

پستتوسط Mmm » يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1391 5:12 pm

اگه میشه منبع رو هم درج کنید!
نماد کاربر
Mmm

پستتوسط ghazal66 » يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1391 8:06 pm

متن حدیث: و قد لعن رسول الله صلی الله علیه و سلم النامصه و المتنمصه. یعنی: پیامبر(ص) زنانی که موی ابروان دیگران را می کنند و زنانی که موی ابروانشان برداشته میشود را لعن نموده است.
ابو داوود با سند صحیح این حدیث را روایت کرده است.
به کتاب حلال و حرام در اسلام تالیف دکتر قرضاوی صفحه 120 مراجعه کنید.

برای نویسنده این مطلب ghazal66 تشکر کننده ها: 3
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), salaheldinkurd (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
ghazal66
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط Mmm » يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1391 8:19 pm

دستتون درد نكنه؛ عالي بود.
يه حديث ديگه هم داريم كه شيوه ي بستن موي زنان رو توصيف ميكنه و ميگه موهاشونو به شكل كوهان شتر در ميارن! اگه زحمت نيست اون رو هم درج كنيد.
ممنون

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط ghazal66 » يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1391 10:31 pm

قسمتی از حدیث:
(نساء هم کاسيات، عاريات على رؤوسهن كأسنمة البخت ... ملعونات...». (أحمد وابن حبان والحاکم). معني: از پيامبر (صلى الله عليه وسلم) روايت شده که زنان بظاهر پوشش دار اما در واقع عريان که موي سرشان بمانند کوهان کج شتر است ملعون و مورد نفرت خدا هستند. (احمد، وابن حبان و حاکم)

برای نویسنده این مطلب ghazal66 تشکر کننده ها: 2
CafeWeb (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), naseh_azizi (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 14.29%

نماد کاربر
ghazal66
کاربر ویژه
کاربر ویژه

پستتوسط Mmm » دوشنبه ارديبهشت ماه 31, 1391 12:15 am

دستتون درد نكنه،بازم در همه ي زمينه ها حديث بذاريد، ولي خواهشا فقط متن عربي و فارسي رو بنويسيد و لزومي نداره شرح و بسطش بديد و تفسيرش كنيد.
حرفاي رسول الله ساده و قابل درك و همه فهم هستن.
يه پست جديد بذاريد به اسم احاديث رسول الله(ص). من همشون رو ميخونم و براتون دعاي خير هم ميكنم!!
بازم ممنون...

نماد کاربر
Mmm

پستتوسط xoshavist » دوشنبه خرداد ماه 1, 1391 6:24 pm

بۆچی خوای گەورە لەعنەتی لەو کەسە کردووە برۆی لادەبات!!!

پێغەمبەر صلى الله عليه وسلم دەفەرموێت( لعن الله النامصة والمتنمصة )
واتە:خوای گەورە لەعنەت دەکات لەو کەسەی برۆی لادەبات و ئەو کەسەش برۆی خەڵکی لادەبات

هەموو فەرمانێکی خودا حیکمەتێکی لە پشتەوەیە کە ئێمە بی ئاگاین لێی،بۆیە کاتێک خوای گەورە ئارەق حەرام دەکات ئەوە حیکمەتەکەی لەوەدایە کە بەهۆیەوە ئەقل لە دەست دەدەیت و دەچیتە ڕیزی ئاژەلان،برۆ لابردن بۆ حەرام کراوە (هەندێ لە زانایان دەڵێن دەست کاری کردنی برۆ بە هەموو شێوەیەک حەرامە،بەڵام هەندێ زانای تر دەڵێن کە لابردنی هەموو برۆ و دووبارە دروست کردنەوەی برۆ بە قەلەم و بە خاڵ کوتان ئەوە حەرامە نەک دەست کاری کردنی) بۆیە یەکێک لە پزیشکەکان پاش لێکۆڵینەوە بۆی دەرکەوتووە کە لابردنی هەر تالە موویەکی برۆ دەبێتە هۆی بەستنی خوێن لەو شوێنە و ئۆکساندنی لە شوێنی تاڵە موەکە و پاشان بە تێپەڕبوونی کات بەرەو خوارەوە دەڕوات خانەکان دەگرێتەوە و پاش ئەوەی کۆمەڵێکی زۆر خوێن دە ئۆکسێت ئەو خانانە دەگۆڕێن بە خانەی شێرپەنجە و کە دەبێتە هۆی نەخۆشی شێرپەنجەی مەمک.
ئەو دکتۆرە دەڵێت ئەو خانانە خێرا لە کاتی لابردنی برۆدا ناگۆڕێن بە خانەی شێرپەنجە بەڵکو پاش چەند ساڵێک دوای ئەوە دەگۆڕێن

برای نویسنده این مطلب xoshavist تشکر کننده ها: 3
Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)

نماد کاربر
xoshavist
کاربر سایت
کاربر سایت

تاريخ عضويت: يکشنبه فروردين ماه 27, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 11 بار
امتياز: 10

پستتوسط Hawre » دوشنبه خرداد ماه 1, 1391 8:04 pm

سلام و تشکر از همه عزیزان بابت مشارکتشون تو این بحث.

فکر کنم دیگه بشه بحث رو جمع بندی کرد؛ بهتره تا منحرف نشده(از این بیشتر!) یه نتیجه گیری بکنیم.
هیچ کدوم از دوستان موافق همچین طرحهایی نبودن؛ برای همین میریم رو مسئله راه حل و پیشنهاد جایگزین(یا به قولی آلترناتیو!!!)

قبلش کلید اصلی حرفای هر کدوم از دوستان(اونایی که پیشنهاد داشتن) رو یه جا میارم که دید بهتری داشته باشیم:

khozaima:
احتمالا تبلیغات فکر و عقیده حجابی بیشتر از تبلیغات لباس های حجابی جواب بدهد.

kalatanga:
شاید زدن عکس یک خواهر مسلمان بر روی جلد یک مجله به قصد تبلیغ رو بشه استفاده ابزاری از زن نامید اما مسئله اینجاست که ما با یک معضل بسیار بزرگتر و جدی تر به نام برهنگی! روبرو هستیم...
مسئله مد و لباس در دنیای امروز بسیار پیچیده تر از آن است که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت...
بنگاه ها تولید و طراحی لباس برای ماندن در بازار ناگزیرند که نیاز و سلیقه مصرف کنندگان را مدیریت کنند...
این کانال ها[کانال های ماهواره ایِ تبلیغِ مدِ لباس] در طول سال حق پخش های چند صد میلیون دلاری دارند. پس معلومه واسه این بنگاه ها میلیاردها دلار پشت این بازی های کثیف خوابیده که حاضرند این قدر برایش خرج کنند و هزینه پخش این کانال ها رو بپردازند...
همین افتضاحی که امروز در مملکت ما به بار آمده حاصل سالها کار دقیق و برنامه ریزی شده همین رسانه ها در جهت به انحراف کشاندن مردم می باشد...
بنابراین ما نیز برای تبلیغ پوششی که حداقل معیارهای اسلامی را داشته باشد مجبوریم که از این کانال وارد شویم...
البته من با نظر دوستمان khozaima بيشتر موافقم و معتقدم تنها راه اصلاح این وضعیت نامیمون کار فرهنگی است اما نمی توان انکار کرد که همیشه قسمتی عمده ای از مردم فکرشان را از رسانه ها می گیرند و خواه نا خواه تابع مد هستند پس چه بهتر که این مدها اسلامی و خداپسندانه باشند!

basireh:
مهم ترین راه حل که دوستان هم اشاراتی کردن فرهنگ سازی و درونی کردن حجابه البته باید این رو هم در نظر داشت که این دغدغه ی بزرگیه (مسئله ی حجاب) و باید به فکر راه هایی برای تبلیغش بود اما نه این جوری

hawre:
ما همه ش میگیم که مبارزه فرهنگی و فکری مؤثرترین راهه ولی بازم نمیشه از تأثیر پذیری خیلی ها از رسانه ها جلوگیری کرد.
تا حدودی قبول دارم ولی میگم که میزان کار فرهنگی و فکری که انجام دادیم چقدر بوده که انتظار داریم با میزان کار رسانه ای غرب مقابله کنه!

ghazal66:
اول باید در زمینه پوشش اسلامی فرهنگ سازی بشه و اولین نهاد هم خانواده ها هستن که باید در این زمینه هوشیارانه عمل کنند. بعد هم آموزش و پرورش که رکن دوم هست. نقش رسانه ها هم غیر قابل انکار هست. و اخر اینکه خود ما دختران و زنان مسلمان باید نمونه واقعی برای تبلیغ حجاب اسلامی در جامعه باشیم.

khaleghi:
اگه ماهم ازخودمون شروع کنیم و مومن و محجب و آگاه در جامعه حضور پیداکنیم میتونیم ازهزاران پوستر و مجله و کتاب سودمندتر و موفق تر باشیم که مجله و کتاب و...(خواستن )است و محجب در جامعه حضور داشتن (بودن ) و بزرگان هم گفتن که :
* مردم آن نمیشوندکه میخواهیم (همون مجله ها) بلکه مردم آن میشوند که هستیم(واین همان حضوریست که گفتم)*

maysam_b:
به نظر من حضور خواهر محجب در جامعه با داشتن اعمال حسنه و اخلاق پسندیده و اسلامی کافی و نیازی به ارائه چنین مجلات و نمایشگاه هایی نیست .

برایند نظرات واضحه!

تبلیغات فکر و عقیده حجابی
فرهنگ سازی و درونی کردن حجاب
افزایش میزان کار فرهنگی و فکری
فرهنگ سازی از طریق نهادهای خانواده و آموزش و پرورش ؛ تبلیغ عملی حجاب از سوی دختران و زنان مسلمان
حضور مؤمنانه، محجب و آگاهانه در جامعه
حضور خواهران محجب در جامعه با اعمال حسنه و اخلاق پسندیده

امیدوارم همه مون در مسیر عملی کردن این گفته ها و نوشته ها محکم و استوار قدم برداریم.

آیه ای که قبلا هم آورده بودم رو دوباره تکرار می کنم؛ فکر کنم خالی از لطف نیست:

قُلْ يَا قَوْمِ اعْمَلُوا عَلَى مَكَانَتِكُمْ إِنِّي عَامِلٌ فَسَوْفَ تَعْلَمُونَ
بگو اى قوم من شما بر حسب امكانات خود عمل كنيد من [نيز] عمل می ‏كنم‏. پس به زودى خواهيد دانست (زمر/39)

وفقکم الله و ثبت اقدامکم

برای نویسنده این مطلب Hawre تشکر کننده ها: 7
ModireTalar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Noha (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), basireh (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), ghazal66 (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am), khozaima (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 50%

نماد کاربر
Hawre
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 26, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 614 بار
تشکر شده: 258 بار
امتياز: 1360

پستتوسط Ramin » سه شنبه خرداد ماه 2, 1391 10:25 am

" به نام الله "

با سلام و تشکر از تمامی دوستان و همراهان این مطلب

مشارکت و نظراتتون در این مورد هم خوب بود، هم مفید ...

به نظر من بحث هایی که بتونه با همراهی و نظر جمعی دوستان به یک نتیجه مطلوب برسه هم تأثیرگذاره،

هم میتونه در جهت رسیدن به هدف خیلی کمک کنه. ممنون از همراهی و ارایه نظرات مفیدتون ...

تشکر ویژه از کاربر Hawre به خاطر طرح سوال و نظرات و نتیجه گیری خوبشون ...

« و من الله توفیق ... »

وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ...

برای نویسنده این مطلب Ramin تشکر کننده ها:
Hawre (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 22, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 945 بار
تشکر شده: 1633 بار
امتياز: 2940

پستتوسط Ramin » شنبه خرداد ماه 5, 1391 12:47 am

با سلامی دوباره

تو سایت های خبری یه موضوع دیدم که بی ربط به مطلب ما نبود.

با اجازه تون میذارمش، ببینید که قابل بحث هست .

ممنون ...

" تأسیس شبكه تلویزیونی زنان محجبه در مصر "

برای نخستین بار، یك شبكه تلویزیونی ويژه زنان محجبه‌، اواخر ماه جاری در مصر راه اندازی می‌شود.

در شبكه تلویزیونی زنان برقع پوش كه برای نخستین بار در مصر تأسیس می‌شود، تنها از گویندگان زن كه دارای پوشش برقع هستند، استفاده می‌شود و تمام برنامه‌های آن با محتوای زنان برقع پوش تهیه و تولید خواهد شد. در این شبكه تلویزیونی، از مردان برای ساخت برنامه ها استفاده نمی‌شود.

مدیر این شبكه تصریح كرد: این شبكه كاملا زنانه است و به مردان اجازه داده نمی‌شود كه در سیاست كلی یا جزئی برنامه‌ها دخالت كنند.

وی افزود: امور اداره این شبكه بر عهده خواهران محجبه، به ویژه زنانی است كه بهتر می‌توانند در مورد نیازهای خود سخن بگویند.

وی هدف از راه اندازی این شبكه تلویزیونی را  رفع تبعیضاتی دانست كه در جامعه و محیط كار علیه زنان برقع پوش اعمال می‌شود.

شبكه تلویزیونی "ماریا" اواخر ماه جاری كار خود را در مصر آغاز می‌كند.

وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ...
نماد کاربر
Ramin
کاربر طلایی
کاربر طلایی

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 22, 1390 11:30 pm
تشکر کرده: 945 بار
تشکر شده: 1633 بار
امتياز: 2940

پستتوسط islam » پنج شنبه مرداد ماه 5, 1391 12:51 pm

سلام علیکم برادران و خواهران عزیز
به نظر من این جور نمایشگاه ها  فقط برای تجارت برگزار میشوند اما        و الله اعلم

اما چیز ظاهری که به چشم می خوره فقط این مطلبه اما اگر فرد برای خیر و منفعت جامعه اسلامی تلاش کنه تا این نمایشگاه ها برگزار بشه می تونه لباس هایی با مدلی ساده به بازار عرصه کنه تا هم جلب توجه نشه توسط نا محرم و هم حالت غرور نگیره.  در هر صورت حالا کارخانه جاتیهایی که در کشور های  اسلامی فعالیت میکنند تعداد زیادی از انها نه برای چیز دیگره دارند فعالیت میکنند و دارند تاجرت های کلانی هم می کنند و از زن به عنوان وسیله استفاده میشود

اما باز هم  و الله اعلم  من تا این حد می تونم اظهار نظر کنم
.........................................
ربنا واعف عنا و اغفر لنا و ارحمنا  انت مولانا فانصر نا علی القوم الکافرین
اللهم صلی علی محمد و علی اله و اصحابه و سلم

برای نویسنده این مطلب islam تشکر کننده ها:
Ramin (يکشنبه ارديبهشت ماه 7, 1392 2:51 am)
رتبه: 7.14%

islam
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 2, 1391 11:30 pm
تشکر کرده: 50 بار
تشکر شده: 201 بار
امتياز: 20

قبلي

بازگشت به مقالات متنوع دینی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان