مفهوم شرم.......!

این بخش به گفتگوی آزاد و هم اندیشی اختصاص دارد

مديران انجمن: CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

مفهوم شرم.......!

پستتوسط abdulrahman » يکشنبه ارديبهشت ماه 29, 1392 5:20 pm

مفهوم شرم.......!

واقعیتش اینه که شرم ذاتا خوبه و جز خوبی به همراه نداره ولی مشاهدات 3-4 ساله ی اخیر نشون میده که سطح کلی شرم جامعه داره پایین میاد و داریم رو به جامعه ای پیش میریم که شرم در اوون معنایی نداشته باشه و کسی از خیلی کارها که قبلا انجام نمی داد و الان انجام میده شرمی نداشته باشه....

در قشر جوان که به وفور مشاهده کرده ایم و تغییرات اخلاقی و گفتاری در طول دوران دانشجویی از ترم های اول به بعد متاسفانه رو به بدی می رود.

آنچه بنظر می آید یکی از اصلی ترین دلایل وقوع این حالت فیلم ها و سریال هایی هستند که با جلوه دادن اینکه شرم مفهومی ندارد باعث شده اند که ما کاملا قبول کنیم شرم معنا و مفهومی ندارد و از خیلی کارها نیازی نیست شرمنده باشیم.

برای نمونه با بیان اینکه بد دهن بودن در بزرگسالی مجاز است و اصطلاحا به آن حرف های بزرگسال ها می گویند به مخاطب القا می کنند بددهنی یکی از نشانه های بزرگسالی است

نمی دانم چرا ما در این فیلم ها فقط فوش ها و بی شرمی ها را می آموزیم ؟؟؟

بحث های اخلاقی و بخصوص القای آزادی روابط دختر و پسر / مرد و زن / مرد و مرد / زن و زن که روزگاری حتی فکرش را هم نمی کردیم دارد رو به سمتی می رود که تا چند مدتی دیگر هیچ گونه قباحت و شرمی در آنها نماند و جامعه ی ما در سطح کلان گرفتار آن شود کما اینکه در قشر جوان بستر لازم فکری اش را فراهم کرده و قباحت سابق را از دست داده و همچنان به شدت دارد پیش می رود.

شاید من و قشر من در تمدنی که هم خوبی دارد و  هم بدی {در حال حل شدنیم} چون آنقدر خوبی هایش در نظرمان زیباست که بدی هایش را هم چشم می پوشیم یا به خاطر خوبی هایش آنها را نمی بینیم
نمی خواهم به مخاطبم توهم توطئه را القا کنم کما اینکه خودم یکی از مخالفان نسبی آن هستم اما واقعیت نشان دهنده ی  سیستمی است که برای بعضی از مسائل اصلا ارزشی قائل نیست و آن را در سطح گسترده ای ترویج می دهد.

فکر می کنم هر کدام از ما بخواهد با خودش رو راست باشد قبول می کند که بد دهنی درست نیست و ما از سر عادی شدن و فراگیر بودن به آن دچاریم.....

همچنین هر کدام از ما قبول می کند روابط ناسالم باعث عدم اطمینان در روابط و تضعیف یا نابودی بنیان خانواده می شوند .....

{فکر می کنم بتوانیم بعضی از مسائل را قبل از آنکه خیلی دیر شود خودمان اصلاح کنیم ومنتظر دیگران نباشیم}

مژده ده بندگانی را که سخنان مختلف را می شنوند و از بهترین آنان پیروی می کنند.

برای نویسنده این مطلب abdulrahman تشکر کننده ها: 3
bahar (يکشنبه ارديبهشت ماه 29, 1392 9:19 pm), newi (يکشنبه ارديبهشت ماه 29, 1392 5:59 pm), tarannom (يکشنبه ارديبهشت ماه 29, 1392 7:21 pm)
رتبه: 21.43%

نماد کاربر
abdulrahman
کاربر ویژه
کاربر ویژه

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند ماه 24, 1389 12:30 am
تشکر کرده: 390 بار
تشکر شده: 249 بار
امتياز: 830

بازگشت به گفتگوی آزاد و هم اندیشی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان