چهارشنبه، 15 آذر ماه، 1402

جشنواره توت فرنگی اورامانات برگزار شد

نخستین جشنواره توت فرنگی در شهر شاهو از توابع شهرستان روانسر با استقبال علاقمندان و گردشگران برگزار شد.مدیر پایگاه جهانی منظر فرهنگی تاریخی هورامان با بیان اینکه رویدادهای مختلف را باید برای هورامان (اورامانات) تعریف و از این ظرفیت استفاده کنیم، گفت: هورامان سرزمین جشن‌ها و رنگ‌ها است و باید معرف این دیار بی‌نظیر باشیم.«پویا طالب‌نیا» روز جمعه در نخستین جشنواره توت فرنگی در شهر شاهو از توابع شهرستان روانسر افزود: هورامان را می توانیم به عنوان یکی از نمادهای بی بدیل بشری در راستای تعامل انسان و طبیعت معرفی کنیم.

وی تصریح کرد: سال گذشته منظر فرهگی هورامان ( اورامانات) در ۲ استان کرمانشاه و کردستان در میراث جهانی یونسکو ثبت شده و یکی از معیارهایی که این فرآیند را تسهیل کرده ، نمونه بی بدیل تعامل انسان و طبیعت است.

مدیر پایگاه جهانی منظر فرهنگی تاریخی هورامان اظهار داشت: تعامل انسان و طبیعت سالهاست پیش رفته و نمونه آن جشنواره برداشت محصول است.

طالب نیا ادامه داد: ادارات و نهادهای مختلف در برگزاری رویدادهای میراث فرهنگی در منطقه اورامانات مشارکت و همراهی کنند تا بتوانیم به اهداف مورد نظر برسیم.

وی اظهار داشت: در نظر داریم تقویم فرهنگی برای هورامان تدوین کنیم که در آن فرهنگ ناب و رویدادهای مختلف در این دیار کهن را روز به روز و ماه به ماه معرفی نماییم.

مدیر پایگاه جهانی منظر فرهنگی تاریخی هورامان با تاکید بر اینکه باید برای نمادهای منطقه برند سازی کنیم اضافه کرد: انتظار می رود صاحب نظران و فعالان گردشگری در راستای تدوین این تقویم و معرفی بهتر و بیشتر طبیعت، آیین ، تاریخ و فرهنگ و تمدن این منطقه ما را یاری کنند.

پویا طالب نیا گفت: برگزاری جشنواره توت فرهنگی شهر شاهو ظرفیت گسترده ای برای توسعه باغداری منطقه و معرفی ویژه آن است.

شهر شاهو از توابع شهرستان روانسر، در سال ۱۳۸۷ و پس از تجمیع روستاهای قشلاق و منصورآقایی به عنوان شهر شناخته شد و شهرداری این شهر نیز در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد.

گفتنی است جشنواره توت فرنگی، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت به میزبانی شهر شاهو شهرستان روانسر با همت شهرداری و شورای شاهو، جهادسازندگی روانسر ، بخشداری شاهو و با مشارکت تعاونی نیک اندیشان باینگان برگزار شد.

 

 

 

 

 ارسال شده در مورخه : شنبه، 31 ارديبهشت ماه، 1401 توسط cafeweb  پرینت

مرتبط باموضوع :

 ویدئو برنامه‌ به‌خته‌وه‌ری (دکتر مرادپور)  [ سه شنبه، 1 شهريور ماه، 1401 ] 1055 مشاهده
 فایل صوتی روش ایجاد مهارت نه گفتن در کودکی  [ شنبه، 11 شهريور ماه، 1402 ] 248 مشاهده
 فیلم زندگی شاعر بزرگ کورد ماموستا نــالـی  [ جمعه، 22 دي ماه، 1391 ] 15907 مشاهده
 دوره آموزشی تربیت جنسی کودکان و نوجوانان  [ پنجشنبه، 20 مرداد ماه، 1401 ] 1069 مشاهده
 کلیپ سه ویژگی مرد مناسب ازدواج  [ دوشنبه، 20 دي ماه، 1400 ] 1609 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب
صفحات پيشنهادي
لينکدوني
پیامک

ســامـانه پیام کوتاه پینوسارسال خبر ، مقاله ، گزارش و ...شماره همراه خود را برای عضویت در خبرنامه پیامکی وارد کنید